Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

isabella

Ziuu, kazda zena reaguje inak, ja som mala pravidelnu menstruaciu vzdy, aj ked som vysadila antikoncepciu, aj ked som ju nasledne znova na par mesiacov zacala uzivat a aj ked som ju znova vysadila, takze musis byt len trpezliva, pockaj par dni ak by ti to stale meskalo urob este jeden test, inak ti zostava len cakat, bo su aj zeny, ktore po vysadeni maju velke problemy s pravidelnostou menstruacie... drzim ti palce

Ziuu

Ahojte...
mam taku otazku a obratila som sa na toto forum, ze teda tu ste vsetky take co ste predtym brali antikoncepciu a potom te ju vysadili a snazili sa o babo... ja som vysadila a mala som menstruaciu 23.7. a uz by som mala mat dalsiu uz vslatne 3. den ale dako nic... viac menej sme mali s priatelom chraneny styk asi len par krat sme sa na to vybodli. My chceme babo ale chceli sme si dat ocistu 2-3 mesiace. Ide skor o t, ze aku ste mali skusenost po vysadeni tabletiek? mali ste pravidelny cyklus alebo vam meskali alebo co? Je aj pravda ze ma bolia prsia nenormalne uz asi 2. tyzden ale robila som si dva testy a boli negativne... teda tak teraz neviem co...

mirka 23

Čo sa týka kyseliny listovej, tak davkovanie je 2g denne (2000mg). A tie vitaminy z lekarne ja by som nebrala, ale nie kvôli váhe.. to som nepočula. Ale čo som pozerala, tak obsahovali všetky bud mastenec alebo aspartam a vo vit. E od zentivy som našla dokonca parabeny!!! tak pozor na tieto veci. A inak take veci ako Centrum je blud, lebo je tam velmi malo vitaminov, napr. z 50mg zinku, čo ma brať každý zdravý človek, tak oni tehotnej daju 10 alebo 15mg. A všetky vitaminy v jednej tabletke je somarina, lebo niektore sa navzajom nelubia :-) A dobre vitaminy su od Swansonu a daju sa zohnať z čiech a su dosť lacne a mate istotu, že to nie je chemia.
Dadka gratulujem :-) uživaj si to :-)
A či to bude chlapček alebo dievčatko, tak z toho mame aj my hokej. Ja to citim na dievčatko, ale manžel sa vždy na mňa pozrie, a taky smutny je, že prečo som taka pekna, že on chce dievča :D A zase mam dobre vlasy aj nechty teraz, tvar v pohode, čista, ale na brade mam vkuse niečo. V každom pripade, vo štvrtok by som už mohla vedieť čo to bude. Hlavne nech je zdrave, že :-)

isabella

ahoj usiko... jj a uz coskoro aj 18tt, sa uz nebezpecne blizim k polovici tehotenstva, inak uz som si ista, citim pohyby malickeho (alebo teda malickej) :-))) uz nejak plus minus od 15-16tt som to citila, len som si nebola ista, no ked to stale pokracovalo, tak som si zacala byt ista...
dnes rano napriklad male asi buvalo a ja som urobila nieco take ako aj gynekolog na sone ked chcel aby sa male otocilo, tak som si troska potlacila na brusko, ze ho zobudim... a podarilo sa, potom ma chvilku stuchalo a zasa potom asi zaspalo :-)))))))))))) juuuuuj, to bolo take zlate :-)))
lienkak, dufam, ze sa vam coskoro podari, nam sa zadarilo az po pol roku

usiko

isabella,

takze uz 17tt!!! leti to, ze? a este stale ti je zle?

Inak,vravi sa, ze pri chlapcovi byva zle velmi dlho ale neviem, ci s tou krasou je to pravda. Ja na zac. tehu som mala plet ako porcelan, za celych 15rokovsom ju taku nemala, lebo mam akne...potom sa na chvilu zhorsila, ale len mierne, na partyzdnov ateraz to mam rovnako, krasna pleta vo vseobecnosti som na tvarkrajsia....keby som takto ostala, tak by som brala aj viactehotnosti zasebou:-))) skoda, ze to predje po porode:-(((..teraz nemusim pouzivat ani krem, len si vecer umyjem tvar mydlom a je to...a bude to dievcatko naisto!takze to by som sa nespoliehala......inak, len aby vsetko nam dobre dopadlo....

lienkak

z vlastnej skúsenosti viem, že je to super, keď je na ultrazvuku s tebou partner,

my vlastne s manželom už máme jedného drobca doma,
to sa teraz snažíme o súrodenca, a troška to nejde tak, ako by sme si to predstavovali :(,

a ten náš drobec bol "hanblivý" teda skoro celé tehotenstvo, a to som mala rizikové, takže tých ultrazvukov bolo dosť, až niekedy v ôsmom mesiaci, keď som bola zasa hospitalizovaná v nemocnici, tak ukázal jednému lekárovi pindíka,
ale ja som si aj tak vždy myslela, že to bude chlapček, taký vnútorný pocit, a aj také tie vonkajšie prejavy: že mi nebývalo vôbec, ani raz zle, pekná pleť...

isabella

dadkaaaa, kofeinovym veciam by si sa mala vyhnut, ja som tak aj na zaciatku robila, lenze ja mam velmi nizky tlak ako som tehotna a aj som sa o tom s lekarnickou rozpravala a ta mi vravela, ze kludne si raz za cas mozem dat kavu, alebo kludne aj kolu... pokym nemas vazne zvyseny krvny tlak, tak si myslim, ze v rozumnej miere mozes aj kavu ;-)
ja si myslim, ze dievca, bo som bola na zaciatku taka strasne skareda az to pekne nebolo, sama vyrazka a tie nevolnosti, to ani nehovorim, ale uvidime, manzel si mysli, ze budeme mat chlapca :-DDD

isabella

lienkak, nemas za co, ale ved je to na kazdeho zvazeni, tak ci tak su to vitaminy, zle to neurobi...
este veru nevieme co budeme mat, sono budeme mat najblizsie az koncom septembra a snad male nebude hanblive a ukaze sa nam :-))) a uzi si to sono so sestrou, ja som bola v 11tt a manzel bol zrovna u zubarky vtedy, uvidim ci sa mu podari so mnou este ist :-)

lienkak

isabellka:

ďakujem za info.
17 t.t. - to je krásne, už vieš, čo budete mať?
moja sestra je teraz 20 t.t., práve sa s ňou chystám na 3D ultrazvuk, manžela má teraz v zahraničí, tak jej idem robiť spoločníka :))