E 172 a E 171 v liekoch

emael

lebo farmaceuti a chemicky priemysel idu ruka v ruke a taketo farbiva su vedlajsie vyrobky ich priemyslu a z radostou ich za tucne peniaze daju do liekov. nebudme naivny....ten obal sa moze dat dole a obsah vysypat do tekutiny..voda dzus jogurtovy napoj.

iji

:)
prekvapila ma totiz cierna resp. tmavohneda farba tabliet, bezne som zvyknuty na biele alebo svetle farby, preto som sa pytal na co je to dobre. Farebne odlisenie je fajn zrejme kvoli starsim ludom ale zaujimalo ma tiez ci to nesuvisi prave s ucinnou latkou alebo preco vlastne mam brat cierne tablety ked to nie su ani pomocne latky. Nie som farmaceut cize do technologie vyroby liekov nevidim. Tmave tabletky su vsak tak trochu scary podla mna pokial v nich clovek nevidi cokoladu :)
Dakujem ale za reakcie ;)

lDenzl

Je to povrch lieku ktory by bez toho zacal oxidovat n a vzduchu a liek by bol neucinny. Relativne by sa mohol pouzit aj iny sposob potahu,ale ten je asi vhodnejsi

lDenzl

E172: Oxidy železa

E172(i) čierny oxid železa,CI 77499
E172(ii) červený oxid železa, CI 77491
E172(iii) žltý oxid železa, CI 77492
Zdroj:
Prírodné minerály, ale pre komerčné účely vyrábané z práškového železa.
Funkcia a charakteristika:
Používané iba na obaľovanie povrchov.
Produkty:
Široké použitie.
Odporučená maximálna denná dávka:
Do 0,5 mg/kg telesnej hmotnosti.
Vedľajšie účinky:
Žiadne vedľajšie účinky nie sú známe.
Potravinové obmedzenia:
Žiadne; E172 môžu konzumovať všetky náboženské skupiny, vegáni a vegetariáni. Železo sa v tele neabsorbuje