Nedá sa veriť môjmu synovi

Príspevok v téme: Nedá sa veriť môjmu synovi
mamina j

môj syn má 17 rokov. Stále klame, i v banálnych veciach. Kradne mi peniaze, ale drogy neberie(boli sme na testoch).On tie peniaze jednoducho chce na kúpalisko, kofolu, pizzu, cigarety(viem,že fajčí, no netolerujem mu to). Vreckové dostáva, dostane na všetko, čo potrebuje, ale i tak mu je málo. Je schopný minúť i 20 eur za den. Doma mením každý deň skrýše na peniaze a stravné lístky....Čo mám robiť, aby prestal ?

fialocka

v podstate suhlasim s Jajkou. Ked som bola vo veku Tvojho syna, bola som schopna minut kopu penazi na blbosti, od rodicov som chcela stale viac, zdalo sa mi nefer ze niektore kamaratky dostavaju v porovnani so mnou ovela viac. To som samozrejme este celkom nechapala ze peniaze netlacime doma v pivnici. Raz si mamina so mnou sadla, povedala mi otvorene kolko s otcom zarabaju a vypocitala mi vsetky vydavky- na domacnost, na mna, na ucty atd. Vtedy som pochopila. Mozno by to pomohlo aj jemu. Ak nikdy nepracoval (nebrigadoval) tak urcite nechape hodnotu penazi. Ver tomu ze s "vlastnorucne" zarobenymi peniazmi by si 3x rozmyslel co si za ne kupi. Mozno je cas poslat ho na brigadu :) Drzim palce.

Jajka11892

Som taká istá ako tvoj syn. Ked mám peniaze hned ich miniem az na to ze ja vreckové nedostávam - musím si ho zaslúzit. Umytie riadu - 1 euro, povysávania izby 50 centov. Brigádu si najdeme tazko (tiez mám 17) ale aspon sa nauci ze co chcem minut to si zarobim. Lenze ja nekradnem a v jeho veku by si mu mala vysvetlit ze z toho ze kradne doma este nic nieje ale kebyze ukradne daco niekde inde mohol by byt z toho velky problem. Dalej na mna zabralo vzdy si zapisat do zosita co si kupi a po tyzdni zisti za co vyhodil peniaze a uvedomi si ze za to mohol mat nieco lepsie (u mna to byvalo kazdy den podedenie nie pri jednej kofole ale pri dvoch uvedomila som si ze jedna mi uplne staci a nasetrila som si na špirálu Lancome - jasne som baba) mozno aj pri nom by to malo mat taky isty ucinok ako u mna a naozaj som si zacala peniaze vazit viacej. :)a hlavne tie peniaze neskryvaj doma.

Well

A este jedna otazka......nema otca a ty muza???
20 eur denne je predsa cca 600 eur mesacne......to tak dobre zarabas,ze on moze rozhodit tolke peniaze??

prispevok.

uz si sa s nim otvorene porozpravala? Nie nadavky, vyhrazky ale normalne si sadnut a popytat sa ho preco to robi. Mozno je to len urcita faza puberty, daj mu doma viac domacich prac,a lebo ho prihlas na nejaky sport, brigadu aby nasiel aj iny kolektiv a zaluby. Drzim palce.

maja12_A

porozprávaj sa sním,že ak to ešte raz zopakuje takto vážne budete riešiť,porozprávaj sa s ním prečo mu treba peniaze? zariad mu brigádu,a vysvetli mu že peniaze nepadajú zo stromu a že nie si oslík otras sa a ak sa mu nepáči nebudeš mu dávať chvíľu nič nech sa upokojí,a nájdi poriadnu skrýšu kým sa neukľudní,pravdepodobne keby si mu chvíľu nedávala peniaze tak by ti zobral...

a nie nie well nie je to len o výchove,tak nezhadzuj túto mamu že je najhoršia !,ja viem o čom rozpráva, v takom veku robia ľudia veľké hlúposti,

mamina j

hmm, vychovávam najlepšie ako viem, pre svoje dieťa(jediné) by som dýchala.Urobila som niekde chybu, ja viem, ale potrebujem radu, pomoc a nie kritiku!!!