Bolo to správne?

Príspevok v téme: Bolo to správne?
victtoria

Rozišli sme sa. Bolo to viac-menej po vzájomnej dohode. Videla som už dlhšie , že ho to nebaví a keby nebol on navrhol rozchod, bola by som to musela urobiť ja, lebo tak by som fungovať ďalej nemohla.
Je to veľmi dobrý človek,akého som doteraz nestretla a veľmi ma mrzí, že sme nedokázali byť spolu, ale iba by sme sa trápili. Vtedy, keď sme sa rozišli, dohodli sme sa, že by sme sa občas mohli stretnúť. Vtedy mi prišlo správne, lebo som si nevedela predstaviť, že z jedného dňa na druhý sa prestaneme vídať. O pár dní sme potom strávili spoločný víkend s našimi spoločnými známymi. Myslela som, že to kamarátstvo pôjde, ale nejde to. Ten víkend bol fajn, ale stále som mala v hlave myšlienky, že aký by bol, keby sme boli spolu. Potom mi zavolal po týždni a stretli sme sa, ale to bolo ešte horšie, už som bola naňho aj zlá, lebo som videla, že to takto nepôjde. Po ďalšom týždni mi zase volal ( ja som ho od toho víkendu nijak nekontaktovala) a zase navrhoval nejaký spoločný program. To som mu už povedala, že nie a že nech mi už nevolá a nikam ma nepozýva, že to jednoducho takto pre mňa bude lepšie, keď sa nebudeme stretávať, aj keď mi bude chýbať, ale keby som ho mala stále na očiach bolo by to horšie. A on nato, že on to zase takto nemôže skončiť, že utneme a koniec...ale povedala som nie!

Bola by som nesmierne rada,aby sme boli kamaráti, lebo ako človeka si ho veľmi vážim, ale viem, že z mojej strany by to nikdy tak nefungovalo, aby som si nedomýšľala veci, čo by bolo, keby.....bude mi nejaký čas úplne nanič, ale musím sa naučiť žiť bez neho.....

Teraz zase premýšľam, či som urobila správne. Že som mu povedala, ako ma to vzalo. Boli sme spolu pol roka, neviem, či sa dá za taký krátky čas hovoriť o nejakých hlbokých citoch, ale ja som to tak cítila a preto ma zranilo, keď on povedal, že ku mne už necíti, čo by mal cítiť. Jednoducho by som nevedela brať ho iba ako kamaráta a tým by som si ubližovala. Rozum hovorí, že som urobila dobre, srdce vraví, že sme patrili k sebe............melancholické ja viem, ďalšia nešťastne zamilovaná, ale je mi nanič a nemám komu sa vyžalovať :-(

milli11

Myslim, ze vztah nechce, ale sex by chcel a mysli si, ze takto mu z toho nieco kvapne. Jasne, ze ti to nepovie, ale ked bude prilezitost, iste ju bude chciet vyuzit.

moly

Victtoria, on tvrdil, ze uz ho to nebavi, ze to nema perpektivu, no na druhej strane nedokaze dat za vasim vztahom bodku, chapem, ze nedokaze dat za vasim vztahom bodku, no on ta volal von kazdy tyzden , tak preco? ved ked ho to uz nebavilo, preco chce s tebou nadalej chodit von, podla mna pomerne casto na ex-priatela?

regyna

bude dobre, ak si obaja pekne v klude premyslite, co vlastne chcete a mozno po nejakom case mozte byt kamarati,
teraz ked je to este cerstve, nepozerate na to ani jeden objektivne, chce to cas

victtoria

moly

....dôvod nášho rozchodu bol taký, že jeho to prestalo baviť. Videla som to na ňom - častejšie sa vyhováral, keď som niekam chcela ísť a ak sme spolu išli, tak bolo jasne na ňom vidieť, že tam byť nechce. Týmto som strašne trpela. Keď som mu o tom povedala, on na to, že je v tom vzťahu neistý a necíti to, čo na začiatku a nechce to naťahovať, keď nevie, čo bude a bude lepšie ak to skončíme....Moje city sú stále rovnaké, ale nemôžem byť ďalej s ním a čakať, že jeho city sa zase zmenia....zbytočne si dávať nádeje.......presviedčam sa, že som urobila dobre, ale neviem.....

onn

...zo začiatku to tak bolo aj u nás, dokázali sme si nájsť čas na seba aj cez všetky naše povinnosti a záväzky.....ale neskôr, keď som videla to vyhýbanie sa mi....bolo to strašné....

moly

ach, viem ta pochopit, je strasne tazke, stratit niekoho, koho si mala rada. Myslim, ze by si mala porozmyslat nad dovodom vazho rozchodu, nad tym , co k nemu este citis, a co k tebe citi on, uz je to raz tak, z priatelstva lahko vznikne laska no naopak to tak lahko nefunguje. Najhorsie je, ked ho mas na ociach, v kazdom pohlade na neho vidis vsetko krasne, co ste spolu zazili. Ako hovoris, tvoje srdce este nevie pochopit, ze uz nie ste spolu citi nieco ine... nad tym sa treba zamysliet, neviem, preco ste sa rozisli, cize je mi tazko sa do teba vcitit.