Co s centami?

lost

levanderka
napis mi kde je to miesto, pojdem tam s 500vkou :D

mozu to odmietnut?

ja si nemyslim, ved to je legalne platidlo.. len treba na nich ist agresivnejsie..

a pre xxxxxxx:
da sa to velmi jednoducho minut, staci pomalicky, vzdy si zober do obchodu tolko kolko plaujes minut, napriklad:
nakup bude medzi 6-8 eur, tak by som si zobral 5eurovku a potom 3 eura v drobnych.. takto to minam ja.. alebo v autobuse, vo vlaku to maju velmi jednoduche ak im dam presne na cent, alebo zaokruhlim hore o 1-4 centy, ale pointa je, platit vzdy a vsade bankovkou a potom zbierat centy sa neoplati..

banka by si uctovala nenormalny poplatok..

alebo to daj na charitu..

levanderka

ja som raz bola so sestrou v jednej cukrarni a ona si setrila peniazky, je este mala a surovo nam povedala ta casnicka, ze oni take peniaze neberu, ze tie drobase si mame skryt. som na nu pozrela, ze ved aj to su peniaze a u maleho dietata je vyhra ak si nieco nasetri. mala si chcela zaplatit zo ,,svojho,, tych par centov by ich nezabili :D som zaplatila ja a povedala malej nech si to necha. viete dieta ma vela penazi(kusovo) a si mysli, ze kolko vela ich.ona mala cele euro a dala si u mamky rozmenit na malicke :D

no neviem ci toto sa smie robit, ze povedia ze centy neberu..ved aj to je peniaz, ked to mozu vydavat, moze sa tym aj platit

ojka

súhlasím s Adamom (: ale ked sa chceš už toho tak zbaviť a nie v obchode, prečo ich niekomu nepodaruješ?Súrodencom? ((-; Po meste, pred obchodmi, nemocnicami, človek stretne kvantum takýchto ľudí za deň, čo by to ocenili, myslím rôzne zbierky, UNICEF-ari, alebo to hoď v kostole, veď možností maš tak veľa.... ((((-:

AdamKrt

Tusim METRO mava taku masinu, ze sa tam nahadzu mince, ono to roztriedi. Ale nevydava peniaze, ale poukazku na nakup v METRE.

karkulkaa

nechcem sa tu vyťahovať alebo čo ale nie sú na Slovensko také automaty, kde nahádzaš mince a vydá ti to bankovky?ja žijem v zahraničí,ale našťastie tu také automaty sú...posledné zmenené peniaze boli v hodnote 30 eur...prečo by si mala vyhadzovať tie centy veď aj to sú peniaze

AdamKrt

Mna len zaujima, ze preco, ked dostane niekto tolko malych centov, tak pri buducom nakupe nezaplati nimi.

Povedze platim 1euro a 20 centov. Nezaplatim 2eurami, ale dam 1 euro, ci 50 a 50 centov a k tomu este povedzme 5+5+2+2+1+2+2+1 centami.

Alebo v restike mi ma vydat centy, tak im ich necham...

keko37

Ved ich zamen v banke ked ich mas tolko :)))) taxikari nosia tiez za tasky aj 1 € ci € a centy som doniesol aj ja , za tasku sa da nazbierat za rok kludne :))