Prvý tampon

Príspevok v téme: Prvý tampon
mojprvy

Ahojte , mám 14 a este som nikdy nemala tampon . Skúsala som si ho tam dávať ale neslo to .... Ohladom toho som strasne bojazlivá a bojím sa ze si tam nieco narusím atd. Poradte ako tomam urobit ??????? A v kolkych rokoch ste si ho prvý krat dali ??? ja by som vyskusala O.B :)
Potrebujem to najmä koli tomu ze chodím na plavecký a koli kramom som uz dosť treningov vynechala :) dakujem

miruska01

Musis si hlavne kupovat tiez najtensie, kedze si predpokladam este nemala pohlavny styk tak prve razy ta to bude dost boliet pokial prides nato ako ho tam davat

Petra1214

urciete nieje tampon ako tampon,
ak si ich este nepouzivala doporucujem na zaciatok kupovat mensie,
asi by som nedoporucovala kupovat ani nejake parfumovane a podobne. asi by fakt bolo dobre na zaciatok vyskusat aj tie organicke tampony :)

EMA737

je dôležité aký tampón si vyberieš...mne napríklad tá značka, ktorú si si vybrala nepasuje vôbec...ja som si taktiež kvoli tréningu kúpila svoje prvé tampóny od gentle-day.sk a pri zavádzaní sa len čupni a uvolni ono to je potom o dosť jednoduchšie ;) veľa šťastia ;)

kram

mam 12 a stale použivam vložku lebo sa bojim či si neposupem tam dolu mamka mi poradila ze tampon je o.k. ale ja som ho odmietla hihi♥

hrbbbbbbbbb

no ja mám z tampónov panický strach. Keď som mala 14 tak som si ho skúšala dať a vôbec ale že vôbec nešiel ani na milimeter a bolelo to jak svina a odvtedy som už ani neskúšala a to mám už 20. Teraz keď si spomeniem na tampón tak ma mrazí a chytám panické stavy a zle sa mi dýcha. Takže tak. Ale ja mám slabú menštruáciu tak s vložkami je to úplne v pohode.