obsesia

Príspevok v téme: obsesia
LadyOpium

nevládzem neviem si spomenúť čo som mala urobiť viem ž je to blbosť ale nedokážem pokračovať v bžných veciach lebo som zabudla čo k tomu nesleduje rozmýšlam že sa zabijem nemožem to nehať nedokončené to radšej umriem musím to dokončiť ale neviem čo som si tam dala akú podmienku a ak ju nesplním nebudem mocť pokračovať

mizabell

Náhodou som čítala o OCD a zostala som zaskočená..presne tie isté príznaky a tie isté veci robím i ja.Nikdy som si nemyslela, že by so súviselo s nejakou poruchou. Často mám vnucené myšlienky,ktoré su mi nepríjemné ako napr. že sa niečo prihodí mojim rodičom alebo ked idem po schodoch vyššie a pozriem dolu predstavujem si ako by som tam spadla,predstavujem si samovraždu svoju alebo ked je v triede hluk a nik ma nepočúva mám myšlienky ako by som ich prekrikla či dokonca že nejako ublížila fyzicky atď...Som z toho zmatená

bella12

Netráp sa, nech to bolo čokoľvek, nič sa nestane, ak to neurobíš, nesplníš. Sú to nezmyselné nutkavé myšlienky, ktoré Ti kážu niečo urobiť, ale naozaj sa nič nestane, ak neposlúchneš. Nič nie je nedokončené a môžeš pokračovať. Asi trpíš obsesívno-kompulzívnou poruchou, tie myšlienky a nutkanie niečo robiť sú jej súčasťou. Neboj sa, nič Ti nehrozí.