interupcia Presov

stalo sa

tehulka ja som to spravila asi pred 5 rokov dozadu v presove a stalo ma to 6000sk.Dalo sa to prezit co sa tyka fyzickej bolesti ale psychicky som to brala dost tazko a odstupom casu to aj lutujem.Ale ty vies preco to musis spravit.Ani ja som v tedy nikoho nepocuvala.Rozhodni sa spravne!

stalo sa

tehulka ja som to spravila asi pred 5 rokov dozadu v presove a stalo ma to 6000sk.Dalo sa to prezit co sa tyka fyzickej bolesti ale psychicky som to brala dost tazko a odstupom casu to aj lutujem.Ale ty vies preco to musis spravit.Ani ja som v tedy nikoho nepocuvala.Rozhodni sa spravne!

takto tak

liones, viem ako to chodi... ako neviem ako ty, ale ja kvoli milovaniu nepouzijem kondom, nenapcham do seba chemicke latky v podobe hak , pharmatexu a este mu prikazem urobit sa mimo mna...mylim vsetko dokopy, len aby som bola stopercentne chranena, pouzijem bud kondom, pharmatex alebo tak...a precitaj si statistiku co tu pisala simsic predomnou a uvedomis si ze to nie su len 17nasky co sexuju ako kraliky,a le zeny co dali zivot dvom aj viac detom, len uz dalej financna stranka, bytove podmienky atd nedovolia, ale omylom sa zadarilo...milujem take moralistky ako si ty, co vsetko zakazu a dosledky potom prehliadaju..

lioness_01

takto tak: ja by som to riešila asi tak, ako to riešima j do teraz - na antikoncepčnú tabletku som NIKDY nezabudla a ak by sa jednalo len o ochranu kondómom, tak by som to poistila čo najviac (pharmatex, prerušovaná súlož a pod.)...

samozrejme, no nič nie je 100%tné, jedine nesexovať, ale ak mi nájdeš ženu, ktorá otehotnela aj napriek dokonale dodržaným postupom ochrany, tak potom uznám, že áno - tak táto má naozaj objektívny dôvod ísť na potrat...

lenže to sa zrejme nestane, pretože taká žena,ktorá by sa poistila čo najviac a otehotnela napriek tomu - taká neexistuje... a s tou tabletkou "po"... :D jasné, neni 100%tná ale nepočula som o prípade, že by zlyhala a navyše - to mi chceš povedať že do troch dní sa nedá dostať do lekárne? :D :D :D

srandistka :D :D :D

k tým deťom v detských domovoch sa nebudem vyjadrovať, zjavne nevieš ako to chodí, zbytočná debata by to bola

takto tak

liones, tak urcite viac citi kura(ktore si mala na obed) ako 2tyzdniove splynutie vajicka a spermie, vies...a ty nevies ako suvisi adopcia a deti v deckom domove s interupciou? no napr take dieta v decaku je dosledok vplyvu takych ako ty, ktori odsudia potrat a nestaraju sa o dosledky(nechcene deti, bez lasky od rodicov..)
a ako by si ty riesila zabudnutu tabletku, prasknuty kondom? lebo ani tabletka "po" nie je 100percena a nie vzdy sa k nej do tych 72 ci kolko hodin da dostat..

simsicc

Na interupciu v SR chodia najcastejsie zeny v zrelom veku (29-35), s 2 detmi. Az potom nasleduje skupina mladych (do 20). Teda nie su to len mlade nezodpovedne dievcata, ktorym sa stala nehoda, ale hlavne zeny, ktore uz nejake deti vychovavaju a z nejakeho dovodu odmietaju mat dalsie - predpokladam ze ich k tomu nuti hlavne okolie - rozpadnuty vztah, zla ekonomicka situacia ... a preto by sa im malo hlavne pomoct poriesit tieto veci a nie im velkoryso ponuknut interupciu ako riesenie problemu ...

lioness_01

takto tak: ak niekomu praskne kondóm, prípadne si zabudne zobrať tabletku, tak riešiť to interupciou je dosť biedne riešenie, a s finančnými možnosťami a nešťastným životom v decáku na mňa prosím ťa nechoď - detinské prvoplánové argumenty.

nie neadoptovala, nemám ani vlastné deti, momentálne riešim iné veci, nie vlastné deti, ale fakt netuším, ako to, či ja mám adoptované dieťa súvisí s tým, že nesúhlasím s interrupciou ako s formou antikoncepcie.

ak žena má pocit, že dieťa nechce, že by ho nedokázala finančne zabezpečiť, tak nech robí všetko preto, aby neotehotnela... a nie že podaktoré sexujú o dušu a potom chodia na potrat...

takto tak

lioness, mozno len tak na Luniku IX pozuzivaju interupciu ako formu antikoncepcie. Normalne zeny sa k nej uchylia, ked su v tazkej situacii, vedia, ze to dieta by nebolo stastne(predstav si, ze deti v dets. domovoch az take stastne nie su). Stane sa, ze kondom praskne, hak nie ej stopecentna tiez atd....To vazne chcete, aby zena co silno nechce to dieta aby ho nosila 9mesiacov v brusku a nedavala mu tu lasku co si zasluzi. Ved na zaciatku je to zhluk budniek, ktory nic neciti, ale o 15rokov, by bolo v decaku(alebo s mamou bez finan. zabespecenia,...) a tam by sa trapilo ovela viac... lioness adoptovala si si uz dieta z detskeho domova?