Psík do bytu?

lost

A sedacke sa nic nestalo?

Prave to by mi nahanalo strach, matrac je lacny, tam sa moze valat, ale sedacka :)
keby bola za nejaku "tisicku" tak fajn :D ale 5000 to je dost :P ani ja nemam taku drahu :D

bibi123

MBMB-velky 2izbovy+KK(s terasou spolu okolo 84m2, ale niektori susedia ho maju prerobeny aj na viac izieb, lenze my este nemame deti+planujeme dom, takze neriesime priecky), preco, pozname sa?:O)))

bibi123

lost-clovek moze milovat psa a su tam iste hranice... ked boli rodicia v zahranici, tak som im bola poliat kvety a skontrolovat dom, povedala som si, ze preckam zacpu a tak si zdriemnem... zaspala som pri telke a ked som sa zobudila, tak moja doga lezala na novej bielej kozenej sedacke za 5000eur!!! Az ma pot oblial-keby si videl jej obrovske cierne pazure(prezyvame ju sem-tam orol tatransky:O))) ) takze treba si chranit majetok:O)))

lost

Poznam jedneho takeho psickara co cestuje so psom po celom svete :)

I ked hovori ze psovi sa nepaci lietanie v lietadle, tka chodia casto vlakom..

Ale tak podla mna, pokial clovek psa miluje, tak mu dovoli lahnut si aj na sedacku za pol rocny plat :D

Ja by som sa najviac obaval od toho, ze ak som na 24hodin prec, co s nim bude doma...

popripade ak by existoval nejaky luxusny hotel pre psov (na par dni, kym je majitel mimo kontinent), to by bola super vec :D ale ja neznasam zverit niekmu ani cisty harok papiera a nieto este ziveho tvora ktoreho by som miloval..

bibi123

a este s tym cestovanim na dovolenky-nas hafan chodi kazdy rok k moru, sme sice obmedzeni na Chorvatsko, Taliansko-aj ked tam moc nie su travniky pre psov... a ked sme chceli ist letecky dalej, tak sme sli tak, ze jeden s nou zostal doma a druhy sa staral, resp, ked sme sli na kretu s partnerom spolu, tak sme ju nechali kamaratovi a prezili obaja:O))) a maleho psa Ti kazdy postrazi..

bibi123

0*0*0*-my mame v byte dogu a nemyslim si, ze je to tyranie mat psa v byte... rozmyslame nad stavbou domu a aj tak nas pes nebude vonku, ale s nami, je to mazel, co musi byt stale pri nas, najlepsie v posteli:O))), takze si myslim, ze pes v byte, s neustalym kontaktom s majitelom, ma ovela stastnejsi zivot, ako byt vynervovany cely zivot vo voliere alebo za plotom, kde to pozna a nema ziadne vonkajsie,nove vzruchy ako ked chodi kazdy den na prechadzky... takze sa nebojte ist aj do vacsieho plemena, ale ziadne rasy typu jack russel, amstaf, pitbull, doberman-lebo ti Vam hned zdemoluju cely byt a potrebuju hodinove prechadzky, aby sa vyblaznili...
ja som mala ako mala yorka-teraz zije s rodicmi, kedze so sestrou uz s rodicmi nebyvame, bude mat 15rokov, len teraz na starobu trpi epileptickymi zachvatmi, takze je to komplikovane... ale inak psika odporucam, ak mate deti, naucia sa zodpovednosti a my sme si toho yorka pekne naucili na noviny, takze ked bol vonku mraz, prudky dazd, neslo sa s nou von... hlavne treba psika socializovat, aby bol v kontakte so psami, cudzimi ludmi, aby sa z neho nestal kriklun, ako to maju male rasy zvykom... male psy= male naklady,je to zhruba 170eur na rok, aj s ockovaniami, odcervovanie(odvija sa od kg psa, takze na yorka max.1,7eur za rok) aj s kvalitnou stravou, co je v porovnani s nasou dogou minimum(zhruba 100eur mesacne len strava)

protiii

napisem ti negativa:
-poplatky
-kazdy den chodit vonku,vycurat, vykakat aj 2krat denne
-veterinar..zisti si co stoji ockovanie a dalsie vydavky -odcervit, pripadne chir. zakrok
-na dovolenky so psom - dost znacne obmedzanie alebo otravovat niekoho
-chlpy -viac vysavania....
pes zije min 10 rokov..to je zavazok-moja skusenost-po rozvode , ja som nemohla mat psa ex ho nechcel