ziarlim

Príspevok v téme: ziarlim
reida

ahojte mam problem ze priatel si je mnou velmi isty ,, a nejak velmi sa zacal v poslednej dobe flakat ,,, predtym nechodil ani von ani nic a teraz chodi ,,, aj dievcata su tam niekedy ,, a aj dnes nechcelo sa mu do skoly tak isiel na byt k jendej babe akoze ja ju poznam ale tak vadi mi to ,, bol tam on a jeho kamarat a este dve dievcata ,, a on mi nato povedal len ze nemal kam ist ,,, tak isiel tam ,, akoze toto je mile ja si nikdy nedovolim ist niekam bez neho takto a on si ide ,, neviem co mam urobit ja to tak nechcem ,, sice potom ma prisiel hhned pockat ako mi skoncila skola ale to je jedno ,,, predtym si tolko nedovoloval a cim dalej si dovoluje viac a chodi hocikde kde sa mu zachce a nepozera sa nato ci sa to mne paci alebo nje ,,, chcem aby on zacal ziarlit a tak ,,, aby sa ukludnil a daval pozor on na mna ze co robim ,, poradte ,,,

bbbr

jolli: k tomu cumeniu do blba=). Ked si tak nad tym porozmyslam tak mam pocit, ze ona ani tak nie je malo spolocenska, ale mozno nevie spojit kamaratky a chalana, alebo ako to nazvat. Tento tyzden mala toho v skole vela a tak sme zial od minulej soboty neboli spolu. U nej je to vecsinou, zial, tak ze ked nie sme dlhsie spolu tak akoby si zvykala bezomna. Ale nejde o to, ide o to, ze ona si za ten tyzden rozpravala s kamaratkami, dohodla si, ze pojde s nimi dnes vecer na nejaku stuzkovu pozriet. Ja som jej povedal ze nemam nic proti, len nech sa vzdy sprava v medziach lasky. Potom sme boli spolu po tom tyzdni, ona namna cela nervozna a nastvana, na druhej strane dvakrat cela naradostena volala s kamaratkami ako sa zabavia vecer spolu. Napokon to skoncilo hadkou, s tym ze pricina: vraj ze je mi jedno kam chodi a co robi, ze ju doslova posielam von, takze asi chcem aby ma podviedla. Pritom to nie je pravda, ja sa zaujimam co robi a nie je mi to lahostajne. Nakoniec sme sa uzmierili, a ona potom vecer s kamaratkami zrusila. Podotykam bez toho, aby som jej cokolvek povedal. Z toho mi vyplyva ze ked je v kontakte s kamaratkami plus tou spoluziackou, ktoru som tu spominal, tak si mysli ze teraz musi byt pre ne a ja som nadbytocny, a ked je so mnou a medzi nami je dobre, tak akoby kamaratky neexistovali. Mam pocit, akoby to nevedela sklbit dohromady. Takze tak. Dnesny zaver teda bol, ze to bude velmi tazka cesta, navyse mam pocit akoby sme sa vratili o krok spet.

bbbr

ahojte. dakujem vam vsetkym za vase nazory a postrehy, cenim si ich. Skusim reagovat strucne. Simonella, presne taky vztah aky opisujes by som chcel dosiahnut, nejde mi o bezhlave chodenie s kamosmi von, ale len o to aby to bolo medzi nami take, neviem ako to povedat, aby to nebolo o zakazoch a prikazoch. nejako takto vsak asi budem musiet urobit, ze ju citlivo, ale predsa postavim pred hotovu vec, idem tam a tam s kamaratmi a je to. Samozrejme so vsetkou laskou a pochopenim. jolli napisala si to naozaj rozumne, ale mozem povedat, ze ja som ju nikdy ani netuzil podviest, ja viem, mozes o tom polemizovat kedze ma nepoznas, ale na moje svedomie hovorim, je to tak. Ani som sa nikdy v ziadnych prilezitostiach nenachadzal a ani nechcem. K ostatnemu co si povedala mozem povedat len amen, presne tak by to malo byt. Mimochodom, neviem ci to bude zniet zvlastne, ale ja som sa pocas svojho zivota, ak som nemal priatelku, pohyboval fakt len minimalne v zmiesanych kolektivoch, v podstate takmer stale som bol medzi kamaratmi, spoluhracmi v basketbale a pod. Samozrejme tu i tam sa vyskytli v spolocnosti aj dievcata, ale inak partiu sme tvorili len chalani. Cize ani do buducna nejake zmiesane spolocnosti neplanujem, zato ju niekedy zoberiem von, ked pojdem s kamaratmi, plus raz za dlhy cas si vymyslim nejaku aktivitu, povedzme aj pivo s kamosmi, len pre seba. Niekto z nas dvoch proste zacat musi. Ale som si isty ze budem pozorne skumat jej reakcie a nebyt necitlivy a neohladuplny, potom uvidim ako bude reagovat ona. a este dodam, ze toto s volanim jej fakt praktizujem, ked som napriklad v skole, a rozhodne ked by som aj niekde isiel, nemienim si ju nevsimat a chcem jej byt aj vtedy k dispozicii ak by ma potrebovala.

jolli

Reida: Je to tazke, pre ziarliveho cloveka zit s niekym kto to nechape. Zaroven aj pre toho na koho sa ziarli. Dost casto pritom zalezi aj na povahe toho na koho niekto ziarli, bezpodmienecne doverovat niekomu znamena skor ci neskor sa riadne sklamat alebo vediet strcit hlavu vcas do piesku a nevidiet, ale aby mohlo byt vsetko idealne s pohladu ziarlivca museli by sme od narodenia zit len vo dvojicach na opustenom ostrove. Osobne ak by chodil niekam kde su len baby ( nejaky vecierok alebo podobne ) tak tu ziarlivost viem pochopit, pripadne ak sa vie setat tak ze si potom nic nepamata. Osobne myslim, ze to mate podobne ako napisal bbbr. Inak mas stastie, ze si zena keby nieco podobne napisal chlap hned by bol pre vsetkych majetnicky hajzlik ktory si zasluzi iba makat.

bbbr: myslim, ze tvoja baba si uvedomuje aky su chlapy, vecsinou sa snazia zaimponovat babam a ked nastane spravna situacia tak skratka prilezitost robi zlodeja. Vidiet to hadam v kazdom filme, nejake tie manzelske trojuholniky a to si ludia prisahali vernost. Hrat sa na nesebecku lasku, no ved zo samej podstaty uz len to chciet byt s niekym je sebecke. Mozno by si ju z presvedcenia nikdy nepodviedol, mozno len nebola prilezitost, alebo nestala ta prilezitost zato, mozno jej vadi to, ze sa zabavas s inymi a ona zatial cumi doma do steny. Kazdopadne prajem nech sa vam to nejako utrasie, este ma napada, ze mozno projektuje svoje vlastnosti do situacii v ktorych sa ty nachadzas, teda ak je krasna a bola v chlapskom kolektive tak ju asi nejaky skusali neustale. Celkovo by pomohlo keby ste na akcie kde je zmiesany kolektiv chodili spolu a tie cisto chlapske vylety co ja viem navstivit nejake to mesto to by sa mala snazit nejako prezit ona, a ak tym fakt trpi tak jej to ulahci aspon, ze jej zavolas par krat denne :).

Simonella

bbbr: ale na druhej strane je to pekne ze ste vzdy spolu .. ze? hoc az takto by sa to prehanat nemsuelo no.. urcite ste sa o tom vela krat bavili ale ked ta miluje preco ti to nepriamo zakazala? ved tym ti len naszancuje, ze ti neveri... ako vidim velmi ti to takto nevyhovuje ale co pre to robis ? ved niesi jej majetok.. niekedy sa normalne dohodni s kamosom ze pojdete na pivo , prides domov a jej to oznamis.. nepytaj sa - oznam. proste ona ti nema co rozkazovat.. ja neviem ale mne by to velmi vadilo.. aj teraz je napr. moj priatel u svojho kamosa,oslavuju jeho / toho jeho kamarata/ narodky..a ja zas pojdem von so svojimi kamaratkami.. nech sa trochu chlapec zabavi aj s kamosmi, nemusi furt pri mojej sukni sediet chapes.. a zajtra budeme spolu.. lebo tu ide o tu doveru..

katussska24

reida naozaj to znie akoby bol pes na vodítku..ono zo začiatku je to super byť stále spolu, ale po čase si pôjdete na nervy, viem čo hovorím, a keď chlapa "zatvoríš do klietky, bude hľadať, ako uniknúť..ale keď mu dopraješ voľnosť, bude hľadať klietku on sám, aby do nej zatvoril teba".--pozn. Odporúčam knihu "prečo muži milujú potvory" od Sh.Argow...POVINNE mali by to aj na školách asi vyučovať..:)
Ako to môžeš povedať, že si "začal veľa dovoľovať"-- veď to len znie blbo, akoby bol decko čo ide do puberty, veď mu daj trochu voľnosti - a to je aj odpoveď na otázku ako docieliš aby žiarlil, neozývaj sa, nekomanduj ho, nekontroluj, kde je, čo robí, a on sám sa bude čudovať, že čo si kľudná, že či ti nechýba,, proste najbližšie keď pôjde niekam a ani ti nepovie, tak si urob svoj program,, alebo odcestuj aj na týždeň, ale nebuď nasratá, proste s kľudom.. Je to tá najlepšia rada, čo ti môžem dať, vieš, bola som taká istá ako ty...ale už som to pochopila, že sa s tým musím vysporiadať sama a keby ťa chcel podviesť, tak to neovlyvníš,vlastne ovlyvníš, ale iba negatívne, týmto tvojim správaním. Proste ak ťa má rád, neurobí to a vráti sa vždy k tebe...ale keď nebude mať slobodu bude stále utekať..to je už raz tak, a vždy bude..
A počuj ty "bbr" obdivujem tvoju babu ako to dokázala si ťa takto omotať okolo prsta...asi ju máš príliš rád, ale nesúhlasím že niesi pod papučou keď napíšeš že ideš na DEŇ niekam preč..vyskúšaj ísť na týždeň niekam bez nej...neviem koľko máš rokov, ale teraz je to s prácou na hovno, čo ak bude jeden z vás musieť zobrať prácu inde, aby mal z čoho žiť, nepustí ťa nikam? Viem že je to zvyk, ale keď ti to tak nevyhovuje, mala by to pochopiť, porozprávajte sa o tom... Ale inak si ideálny chlap, po ktorom asi túži každá žena :) keď ju tak poslúchaš..ale taký život ťa nemôže baviť, byť len s ňou... neviem koľko ste spolu, nečítala som si to všetko (dĺžka textu asi súvisí s tým, že sa nemáš komu vyrozprávať), ale čo keby si jej povedal na rovinu to, čo si napísal tu...že ľúbiš iba ju ale že potrebuješ aj čas pre seba...ona ho nepotrebuje? Držím ti palce..p.s. a nabudúce nehovor o ostatných babách, keď k ničomu nedošlo, nepotrebuje to vedieť,,, aspoň ja by som to nechcela už vedieť.

bbbr

inak o tom, ze o mna maju zaujem ine holky, som sa okrem toho jedineho pripadu, kedy mi to spoluziacka sama povedala, dozvedel len a len cez tretie osoby,nikdy som s nijakou nebol von alebo vobec v nejakom kontakte. navyse som to nijako dalej neriesil. Vtedy raz som sa priatelke priznal, ale viem, ze take veci by sa minimalne zenam asi nemali hovorit, preto to uz teraz lutujem. Tie ostatne pripady som jej uz nepovedal, navyse ked k absolutne nicomu nedoslo.

bbbr

goccia: a este aby som doplnil na vysvetlenie, ze z mojej strany to nie je tak, ze by som si bol priatelkou isty a ze ona je nejaka priemerna, ktoru nikto nechce. praveze moja priatelka je fakt krasna holka a za ten cas co s nou chodim, tak uz o nu malo zaujem viacero chalanov. S jednym som to musel vybavit rucne strucne, pretoze ju doslova obtazoval, ale mozem povedat, ze som sa nikdy nestval na nu, ale naopak ma to vzdy o to viac nakoplo, aby som sa cinil, nezabudal jej prejavovat lasku malickostami, davat jej dostatok romantiky a prekvapeni a zaroven jej byt vzdy oporou a pripraveny pomoct. Samozrejme snazil som sa o seba starat aby som sa jej neprestal pacit. Zial opat raz u nej je to opacne. Omna totiz tiez mali zaujem nejake holky, viem minimalne o styroch, lenze to bolo vyslovene len z ich strany, ja som ich mal niekde. Boli to jednak spoluziacky a jednak byvale kamaratky, nic take ze by som sa zoznamil sam, ja napriklad na nete rozpravam len s kamaratmi. No o jednej, spoluziacke, sa priatelka dozvedela a dostal som neskutocne ze co mna co maju chciet ine holky. Pritom mne svoj zaujem povedala spoluziacka v skole ale ja som jej povedal na rovinu, ze ja zaujem nemam, pretoze mam priatelku a som s nou stastny. Moju priatelku to ani trochu nenakoplo, praveze sa namna hnevala v tom style aky som nacrtol, plus mi to stale vyhadzuje na oci, uz asi dva roky. Za to ten, co ju obtazoval tak ju raz aj obchytkaval, preto som si to s nim musel vybavit. A jej odpoved: sak si to vybav s nim, ja predsa za to nemozem. Ale akokeby ja som mohol za to, ze mna chcu ine dievcata=( nuz tak...

bbbr

goccia: to co hovoris je uplne zdrave a tak to podla mna v laske ma chodit. pretoze ak nie su dvaja spolu stale, tym viac si vazia chvilky, stravene pri sebe a ako sa hovori, odlucenie viac rozhara lasku. Ja ked pri holke nie som povedzme dva dni, napr. kvoli jej alebo mojej skole, tak po nej fakt tuzim a stale viac a viac. Je rozdiel laska a naviazanost, laska je myslenim na stastie milovaneho, naviazanost alebo ziarlivost je myslenim na svoje stastie, cize sebectvo. Ja tiez kusok ziarlim, ale verim ze je to v zdravej rovine. Teda napriklad keby chcela ist von vyslovene sama s nejakym inym chalanom, to by mi uz aj vadilo, to len na ilustraciu. Co sa tyka toho, co si napisala o svojich chalanoch. Ja vyznavam vo vztahu taku filozofiu, ze chcem v prvom rade stastie pre moju priatelku, ak by som jej zakazoval, priputaval ju a branil jej vo vsetkom, to by bolo sebecke. Ja si myslim, ze netreba zakazovat, ale treba robit vsetko pre stastie toho druheho, aby koniec koncov nemal dovod hladat stastie inde, a aby si mohol stale povedat: tak s tymto clovekom veru chcem byt, iny si moje srdce ziskat nemoze. A take slova ako: budem ta drzat pod zamkom pretoze ta nechcem stratit su podla mna sproste: nech ta chalan nedrzi pod zamkom, ale ako som povedal, nech robi vsetko tak, aby si nemala dovod ho opustit. To neznamena ze teraz holka si moze diktovat co chce a chalan to musi robit. Toto totiz plati obojstranne. Akonahle by som zacal zakazovat, islo by mi len o moje stastie a tym by trpela laska. Inak ale mojej priatelke sa tento pohlad nepaci, ale ja akosi neviem nabehnut na ten jej, aj ked neraz to odomna vyzadovala...

goccia

bbbr

aj ja chcem chalana, co takto rozmysla..
Ale doteraz samy ziarlivec, co ma chce mat pod kontrolou. Argumentuju tym, ze ja som taka pekna, ze sa boja, ze ma stratia. Pricom som uplne normalna. Mam rovnaku predstavu o vztahu ako ty. Som snad nenormalna, ze nepotrebujem byt na priatela naviazana 24 hodin denne?

bbbr

musim este kratucko dodat, ze inak moju priatelku fakt milujem a v mnozstve vlastnosti je skvela, zazivame krasne chvile, chcem mat s nou spolocnu buducnost. Len to nejak medzi nami upravit aby sa tie nedokonalosti, ako tato o ktorej pisem urovnali. Myslim si vsak, ze je to nadejne, pretoze ak porovnam, ako sme na tom boli pred rokom, dvoma, tak sa nas vztah fakt vylepsuje a zreje. Hovorim vsak ze rozhodujuce bude ci mi skutocne aj moja priatelka nechce nic zakazovat, alebo to hovori len preto, ze to robim ja. Nechcem uz totiz cakat, kedy zacne ona chodit viac s kamaratkami a potom pomaly sa rozhybem aj ja, ale radsej to vezmem z opacneho konca...takze tak. dakujem za vase nazory.