Angličtina-Nemčina

Príspevok v téme: Angličtina-Nemčina
kateLate

ahojte, potrebujem sa opýtať. Na zaákladnej škole som sa do 5 triedy učila angličtinu no bohviečo si s nej nepametam. minimálne základy. od 5 do 9 RJ lebo bol pre mna zaujímaví :-) a teras idem na SŠ a neviem vobec na aký jazyk sa dám majú biť dva povinné nie?

...takže prosím o radu buď budem pokračovať v rj s čoho som mala 2-jku na visvedčení v 8triede,v devine 3 .. alebo si zoberem na starosť dva cudzie od základov tj. anglický a nemecký. ruština ma uz nebavi a chcem sa naucit po anglicky a hlavne po nemecky. preto neviem ako mam dalej pokracovat bud si vezmemr RJ + jeden z tych dvoch ale neivem ktory :( help!! ??? alebo zoberiem tie obidva?? :( ?? co myslite.

druhá otázkaa ktorý je lahši menej náročnýýý
anglickýý, čii nemecký? :) thanxx..

a co mi radite kedze na ss budu uz decka co sa anglinu ucili a ja pojdem od nuly? bude vobec u mna mozne zacat anglictinu na SŠ od základov? :( hadam rozumiete nie :-8

wikax

ahoj, nemyslím si, že angličtina je ľahšia ako nemčina (beriem na vedomie, že v nemčine musíš skloňovať a rôzne iné veci), resp. podľa mňa záleží na tom k čomu máš vzťah, o čo máš záujem (a kto ťa bude učiť, ale to už je druhá vec) angličtinu určite zvládneš, dnes je to už pomaly nevyhnutnosť rozprávať týmto jazykom, máš ju všade, môžeš aj filmy v nej pozerať, takže jednoznačne ti ju odporúčam. a druhý jazyk to ťa budem citovať "ruština ma uz nebavi" a "chcem sa naucit ... hlavne po nemecky", takže zober nemčinu. čo ti k tomu viac povedať, susedíme s Rakúsko, možno si tam raz budeš hľadať prácu alebo brigádu na leto, zíde sa ti. ak ťa ruština už nebaví, tak sa neváhaj naučiť niečo nové.

mate59

Milá kateLate!V prvom rade sa nauč správne písať slovensky,lebo ak by si svoju otázku napísala ako diktát, tak to máš čistú paťku, veru s takou neviem, či spravíš prijímačky na tú strednú školu.
Inak angličtina je oveľa ľahšia ako nemčina, radím zvoliť si AJ-RJ.
A douč sa našu gramatiku,lebo tá nemecká je ťažká.