Edém kostnej drene

Príspevok v téme: Edém kostnej drene
martin007

Dobry den,

Mam 33 rokov a asi 1,5 roka som mal bolesti v pravom kolene, ktore sa zosilnovali. Po magnetickej rezonancii sa stanovila diagnoza - edem kostnej drene na pistale v oblasti kolena. Ako pricina vzniku ochorenia bolo stanoveny uraz pri volejbale, kedy po prudkom doskoku mi praskla chrupavka a do miesta praskliny presakovala krv, ktora vytvorila v kosti edem. Tak isto vznikol pri tom chronicky zapal klbu. Ako liecba boli nasadene lieky Caltrate /2x1/, Agapurin/ 2x1/ Aescin /3x1/, a kludovy rezim /nesportovat/. Liecim sa takto uz asi pol roka a stale mam bolesti, po kontrolnej MR sa zistilo, ze edem mierne ustupuje a je lepsie ohranicieny, mam pokracovat v liecbe, ale subjektivne NEMAM pocit zlepsenia. Ese by mohlo byt dolezite, ze dva roky som mal problem, so zubnym korenom, opakovane sa mi zapaloval a pred mesiacom som si musel dat zub vytrhnut. Ostatne zuby mam v poriadku /niekde na nete som nasiel info, ze edem moze vzniknut aj pri zapalovych ochoreniach dutin, zubov a podobne/
Chcel by som sa opytat na alternativny druh liecby edemu,na nejake ine lieky, popripade vyzivive doplnky a celkovo na radu lebo mam pocit, ze sucasne liecba nezabera alebo zabbera pomaly.
Velmi pekne dakujem,
Martin

Mia111

Ahoj, doporucila by som este aminokyseliny, orechy, mandle, sezam, slnecnice, tekvicove jadierka.. vit E, b komplex, vit d, vapnik, mg