Glykemicky index

ESS

Ja vás o tom presviedčať nebudem a ak vy konzumujete na raňajky napr. hrianky, mlieko, pečivo je to váš problém. Ja sa s vami hádať nebudem. To, že sa mi žlčník poďakuje je s prepáčením úplná sprostosť, len porozmýšľajte možno vám to dôjde. Mimochodom písali ste, že vita strava s prevahou ovocia zvyšuje GI ale ja ho konzumujem len na raňajky.

Moja váha je 47kg a cítim sa výborne. Chudý som bol vždy len často chorý no s prechodom stravy, rôznymi detoxmi sa to úplne zlepšilo. Viac energie, vyrážky zmizli a proste celkovo sa cítim výborne.

Lotushia

Tak napr pri mase sa GI nepocita, lebo neobsahuje sacharidy. Tam stale plati, ze chude maso jest a ziadne vysmazane.
no a s tym sladkym, nemusis ho uplne vyradit, staci obmedzit. namiesto 4 kuskov kolaca si das 2 a je to.

BTW. ja som tiez trochu zmatena z toho ovocia, ci obsahuje privela cukru alebo nie, ale zas nepoznam nikoho, kto by pribral z jablk. Ovocie je zdrave a cukry telo potrebuje, tak je vzdy lepsie prijat ich z ovocia ako buchiet.

Sisi135

ESS: A máš aj nejaký dôkaz o tých pomalých cukroch v ovocí?? Ja o tom dosť pochybujem ale ako chceš. Pri ovocných raňajkách ti žlčník o pár rokov poďakuje

ESS

Zaujímavé potom, že netrpím žiadnymi príznakmi napr. že o 2-3 hod. mám znovu hlad. Ak mám povedať pravdu tak mne stačia len ovocné raňajky a energia z nich sa mi uvoľnuje postupne a hladny potom začínam byť až večer. Cukor v ovocí nepatrí k rýchlym cukrom ale pomalým lebo sa z neho uvoľnuje energia rovnomerne počas celého dňa.

User_37597

ja by som nemala problem zit ako vegetarianka ale nemozem neda sa to lebo byvam doma este u rodicov a oni vyvaraju maso a tak a zas nebudeme varit 10 chodov kvoli mne.ale nejde len o to ale ja nejem nejak mastne jedla..to vobec a aj mama doma vari tak aby to nebolo tazke ale priznam sa ze maskrtim v celku slusne.a zas ma bude mrziet ked nebudem jest sladke lebo rada peciem,vypekam.a co mam piect?kalerabove torty alebo co?

ESS

Ja ten GI vôbec neriešim keďže vôbec nejem pečivá, sladkosti a všetky rôzne výmysly potravinárskeho priemyslu. Stravujem sa vitariánsky.

Lotushia

Nuz, tak ucinok to jednoznacne ma, ale aj tak ti z toho vyjde, ze treba jest zdrave veci a tie nezdrave ako tucne jedla a sladkosti treba nechat tak, a to je v podstate zaklad kazdej diety.

User_37597

ako zle...pochopila si to a odpisala si to co som chcela pocut.
proste som chcela vediet ze ci to ma naozaj taky ucinok ked to dodrzujes..