Hpv virus - vysetrenie - preplaca poistovna?

Príspevok v téme: Hpv virus - vysetrenie - preplaca poistovna?
angie 2011

Prosim vas, dnes som bola u svojej gynekologicky a zaplatila som 25 EUR za to aby mi spravili testy na rakovinu krcka maternice. Robi sa to z cytologie. Mate aj vy taketo skusenosti? Tiez ste museli za to zaplatit? Sestricka mi povedala, ze to poistovna nepreplaca. A toto sa opakovane robi po pol roku zase aby zistili ci zena nema rakovinu krcka maternice.
Dakujem.

angie2011

Mam 24 rokov. Cytologiu mi uz robili - to bolo bez poplatkov - je to povinne od 23. roka. To viem.

Co mi nie je jasne je HPV typizacia, zobrali mi na nu vzorku a zaplatila som 25 EUR. Tu mi teraz robili prvy krat.

Co sa tyka cytologie - na prvej cytologii mi visiel stupen medzi 2 a 3, tak mi cytologiu zopakovali po pol roku este raz - tam mi vysiel stupen 2 - co bolo ok a tu som nic neplatila preto ze to bola cytologia. No pred par tyzdnami som bola liecena na kondylomi.... takze sa mi objavil ten hpv virus. Tak sestricka mi povedala ze by bolo dobre spravit aj tu hpv typizaciu ale ze za nu sa plati tych 25 EUR. A opakuje sa po pol roku znova.

Mam vseobecnu zdravotnu poistovnu. Vypytali si EURa podla prava alebo nie?

ververka

tak mna prekvapil pristup mojho gynekologa. sla som na preventivku zaciatkom roka. predtym mi nikdy nerobieval sono, tak som sa ho na to spytala. povedal mi ze od tohto roku je to povinne, tak mi ho spravil.
no a sestricka si odo mna vypytala 13e bez toho aby mi niekto nieco povedal. keby som si neprecitala na nastenke ze to bolo za to sono este predtym, tak by som bola riadne prekvapena.
tak verim ze im to poistovna nemusi preplacat, maju to na nastenke v cakarni, kde kazdy nemusi ist a vyhladat si to v tom mnozstve informacii, len ma prekvapil takyto pristup.

Laurina22

Baby,fakt,ak za nieco platite a mate pocit,ze by ste nemali,overte si to.Lebo za prve lekari a sestricky si casto neprecitaju zmluvy a nevedia,co maju hradene a co nie a za druhe,su aj lekari,ktori si vypytaju aj od vas aj od nas.

tekvicka_

ja mam vseobecnu zdravotnu a mala som obdobie ked mi zistili hpv chodila som na stery kazdu chvilu neskor mi robili aj typizaciu a za nic som neplatila. to by som sa doplatila. a momentalne klop klop mam uz vysledky dobre, telo sa s tym snat vysporiadalo

Laurina22

Ververka.Mna nemusis poucovat.Robim s tym.

Ano,od 15 si neplatila.ALe nastala zmena legislativy,pred par rokmi sa este cytologia preplacala bez ohladu na vek zivota zeny.

Ano,stery na vyziadanie sa samozrejme platia.Ale pokial to ako liecnu urci lekar,v 99 % pripadoch sa toto osetrenie hradi.

ververka

laurina, ja chodim ku gynekologovi od 15, odvtedy mi robi raz rocne cytologiu bez poplatkov.
a ta hpv typizacia na vyziadanie sa plati, ale ak ti to robi na zaklade zlych vysledkov, je to preplacane ale zalezi od poistovne ako.