búrka....

Príspevok v téme: búrka....
klaraMin

Akurát je u nás búrka...dosť veľká, blesky každú sekundu (cca), blýska sa, moj pes šalie, brat sa bojí, mama robí bezpečnostné opatrenia (vypína mobily, vyberá elektrické spotrebiče zo zásuviek,zatvára okná,...) no a ja sedím za PC, prezváňam sa s kamarátmi, a celá búrka mi je ukradnutá.

Bojíte sa búrok?
Sú naozaj nebezpečné, alebo len ľudia zbytočne stresujú?

Alebo čo si o búrkach myslíte vy?

P.S.: Bola by som ešte rada, čo robiť so psom počas búrky, pretpže ten môj sa ide už zblázniť.

Pre upresnenie: búrka ešte nieje priamo nad nami (našou dedinou,..) ale o nejakú štvrť hodinu tu bude (jednoducho počuť už hromy, vidieť blesdky, dvíha sa vietor, začína mrholiť....:D)

Len ma to tak zaujíma.....dík....:-) :-)

lost

system

hrmozvod, to je take haluzne slovo, aj ja som ho dlho pouzival, ale to neexistuje :D existuje len bleskozvod :)) take slovickarenie no :D
to len aby ta zza to slovo v buducnosti nikto nemohol chytit :P

system

nechapem preco sa ludia boja burky, ved to je paradny prirodny ukaz. nieje kazdy den, len niekedy, mna tiez fascinuje, a rad poezram blesky. Coho sa ludia boja ? v mestach su hromozvody na kazdom rohu. vyberem kable zo zasuvky (no modem tam necham to by mi nesiel net :D ) mozno by pomohla prepetova ochrana i ked pochybujem. ale je to hlupost sa bat. ludia by sa mali spravat tak aby ked pride burka nemuseli sa modlit a pod. lebo vecsina sa modli len prave vtedy.

Deee

Bibi ved mne je ozaj jedno či mi za škodu dá peniaze poisťovňa vinníka alebo on ( ak nemá poistku ) ja len chcem nahradiť škodu :-)

bibi123

Tak domacnost mame najlepsie skusenosti s All. a zaroven by som tam uz v zivote nepoistila auto havarijne, lebo Ta normalne vydieraju, aby si si dal auto opravovat do zmluvneho servisu, inak Ti automaticky nedaju kryci list, musis vycashovat fakturu a kratia plnenie o 10%, lebo si akoze porusil podmienku servisovania

lost

moja kanvica je BOSCH!!! :D
ta ma snad nesklame :D:D:D

tak ventilator nenecham spusteny, lebo ten ani nemam, a ked nikto nie je doma, efekt je absolutne nulovy, lebo ventilator nechladi :D cize to bola pekna smola..

mne ide hlavne o to, aby som dostal 100% z hodnoty tej veci a nie nejake chytracke rovnice -1% rocne alebo co :)

ale prave toto sa mi nepaci, cize napr aj PC by som musel vypnut, ked odchadzam z domu? aby mi ho pes neoznackoval a tym nespalil celu bytovku napriklad? taketo skryte klauzulky a odr*y su bezne..

A nevies nahodou kde je to spolahlive poistit ten byt + domacnost + cokolvek okolo toho ?

bibi123

lost, to co za poistenie pozeras? take drahe to neni. Bratranec ma dom na hypo, cize musi byt automaticky poisteny a na novy drahsi dom mu to vychadza okolo 160eur rocne...
No, my sme mali viacero skusenosti, napr v byte, kde som byvala, boli upchate plastove okna (zo spodu tie diery), raz bola strasna burka a kedze voda neodtekala, tiekla dnu a vytopilo mi parkety. Kym som prisla domov, parkety uz boli z tej vody vydute. nahlasila sa PU u poistovne, ani si to nedosli pozriet, dorucila sa im faktura za parkety(v tom case nemali ani rok) a zaplatili mi 12000sk, co je celkom v pohode, lebo sa nevyduli vsetky:O))), dalsi raz nam spadla skrina v kuchyni so vsetkymi taniermi(rozbila sa asi polovica), prisli, nafotili, dali nam okolo 3000sk, raz vytopilo susedu od babkinho bytu, poistovna vsetko zaplatila-vymalovanie steny,...
a hej mame doma Wireless router, aby sme si mohli nosit notebooky po byte(ked jeden chce napr. spat, aby ho ten druhy nerusil, ked si chcem pozriet z archivu modre z neba:O))) pri kupani,... ).
Deee-ale ked ma niekto PZP a nabura Ta, tiez Ti to nevycashuje on, ale poistovna... Tak to funguju aj ostatne poistenia...Ak by som niekoho vytopila, nahlasila by som to poistovni a nevidel by odo mna ani korunu, ved na co by som si potom platila poistne?
lost-ale existuje vela spekulantov, ja som zas pocula o pripade, ze zena doma nechala pusteny ventilator, ked sa vratila, uz boli u nej hasici. Vypukol poziar a zhorela jej kuchyna a z odhadovanej skody 300 000 jej zaplatili 100 000, lebo vraj ho nemala nechat zapnuty, co je na jednej strane aj pravda...Od vtedy vyberam zo zastrcky stale kanvicu, lebo z nej je vraj najviac poziarov v domacnostiach

žažiká

ja mam burky rada, mne nevadia...co sa tyka psika tem mozno vnima negativnu naladu z mami a z brata preto je nekludny...tie nase si vobec nevsimaju ze dajaka burka je a spinkaju.

lost

citam daleko viac negativnych skusenosti napr s vytopenim bytu,,, napr ze poistovna vyplatila az 4000 Sk, i ked ten vinnik poil poisteny za zodpovednost na 300 000 Sk..

da sa toho na nete najst vela a myslim ze pokial nemam zo sebou zbran, tak mi sused ukaze jedine tak prostrednik, ak mi nieco urobi..

aspon zatial tak vnimam realitu..

no ale ak ho vypotim ja, alebo cokolvek, tak mu zaplatim nove veci to nebude problem, kedze ja nie som ku*va.. ale to ci MNE zaplati POISTOVNA, o tom mam pochybnosti.

lost

A funguje to tak aj v praxi? Napr ze sused sa vyhodi do vzduhu (plyn) a mne to spali byt, nemam poisktu, mam smolu, ci on mi to musi preplatit ?

lost

No skusam nejake poistne vypocty (link asi nedam aby som im nerobil reklamu?) a tam pisu ze:

A - štandard
B - nadštandard
C - luxus

a teraz, poistna suma na m2 v pripade A je 700 eur, v pripade B je 1300eur a v pripade C je 2000 eur

tak neviem pre aku Ukrajinu je tento model, ale vidis preco ich nenadivim, je to zdieranie a matematicky 200-300% znevyhodnene :) proste dokonale ako havarijna.. total bullshit :D poistenie je garantovana strata z dlhodobeho hladsiska (globalne vstupy)..

ale tak mozno si to dam, lebo jeden nikdy nevie.. a na vyber aj tak nie je..