Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fimoza nutna obriezka?

hajci

mne sa spravila fimoza,popraskala predkozka, pri umyvani to bolelo, v stoporenom stave sa to nedalo pretiahnut tak som daval na to klasicku indulonu cca 3 dni a vyliecilo sa to :D

GhOsT

Ta ok ale ja som cital este na wikipedie ze fimoza za v inich krajnach vobec nepriesi a je tam tiez pisane obdobi puberty 12-... sa to nejako odlpeuje alebo az po 20 Rokoch je to pravda?

mate59

obriezka je tak jednoduchý zákrok,že sa nemáš čoho obávať.Je len na tebe, kde si necháš op. urobiť.Ak máš problém len s uzdičkou, urológ posúdi najlepšie, čo treba urobiť.Ničoho sa nemuší obávať,ani bolesti,skorej po op. je problém s citlivosťou, ale nie je to také zlé.

Schultheiß

tie predoperačné vyšetrenia u obvodnej lekárky sú len pri obriezke, či aj pri operácii uzdičky? Ono je to tak náročné, že to nemôže spraviť urológ?

A inak...ked sa rozhodnem ist k urológovi- povedať mu, že som mal tú masť? Bojim sa, že bude chcieť meno lekárky, a problém z toho bude mať ešte ona. Či ako ste to riešili?

Infi

predoperacne vysetrennia boli ze mi detska lekraka spravial odber potom som bol na EKG a to je vsetko. nic zleho..no ja som bol najprv u urlogoa prvy krat a otvtedy to trvalo asi 2 alebo 3 tyzdne kym som sa dostal k operacii a v tom case som bol na tych predoperacnych vysetreniach.

schultheiß

Na základe toho, ze som si precital cele toto forum som sa rozhodol ísť k svojej dermatovenerologicke, ktora mi predpisala diprosone. Ten mi síce pomohol- mredkozku mozem stiahnut- a hlavne v nestoporenom stave a islo mi hlavne o hygienu, takze ciel bol splneny. Problem, ako aj u iných sa vyskytol inde- v kratkej uzdicke- az priserne kratkej uzdicke. Pred tym, ako si budem hladat nejakeho urologa, chcel by som sa opytat par otazok.
1.: Ako som uz napisal, kartu u ziadneho urologa este nemam. Vobec. No uzdicku, prípadne ciastocnu obriezku by som si chcel spravit kvalitne- u sukromnika za moje peniaze- napr v medissime, procare, mozno existuje aj nieco lepsie. Mam mu ako povedat, ze chcem sa operovat inde Alebo co mam vlastne robit??
2.: Ak sa operuje uzdicka, staci ak to zdokumentuje urolog, alebo musi aj obvodny lear? (v mojom pripade detsky lekar, kedze mam 21)?
3.: Otazka na tych, ktory si za zakroky platili sami: Ak ste isli na ciastocnu obriezku a robili vam aj tu uzdicku, platii ste za 2 zakroky, alebo iba za obriezku?
A inak- coho by som sa mal obavat? Co sa da pri takejto operacii pokazit? Alebo coho sa vyvarovat? Viem ze nie je dobre rozmyslat negaticne, ale chcem vediet, co by ma mohlo cakat, ak by to nevyslo

GhOsT

TO mas dobre :) Ja som toho v dectve tolko zazil asi aj 5 x som bol stim u doktora ...
No ale nic :D pojdem tak asi v auguste nejako sa premozem a este ako boli tie preoperacne vysetrenia ? a ked si bol u neho ye cches na obriezku tak za kolko dni sa nu siel za 1 den ? na druhi den ?

Infi

chvilku citis taky tlak ale potom to povoli ale neboli to ani nic.....ja som taky isty ja mam diagnozu bielych plastov ja ked si idem len pre vyslôedky alebo tak viem ze nic sa nebude diat tak mam tep 120 :D dokonca aj EKG ked mi robili tak tam som mal skoro 130....tak som den pred operaciou aj rano v den operacie dostal tabletky na ukludnnei ...ale aj potom na operacke jak ma isli tak som mal este zvyseny...inak uz sa mam super a uz sa neviem dockat kym mi vypadnu stichy a kym prejde nejaky dalsi tyzden nech sa uz konecne mozem ist kupat....

GhOsT

Ale ja s velmi bojim a stale nechcem tomu pochopit ze musim na operaciua urobil by som hoci co preto aby som tam nemusel ist ale asi naberem odvahu a pojdem v auguste
Ale ty nevies aky som ja :D ja sa proste takych veci bojim napr :D : zubarka ...
Ja som velmi netrpezlivi ja ked cakam hoci kde k zubarke tak mam nervi a tak proste ja sa tam bojim . No ale vo februari ked som mu tam isiel tak som sa nebal proste som vedel ze bude dobre ale nebolo :) takze tak ked citam tieto prispevky tak mi je aj lepsie :D a to po operaci ked je napuchnuty zalud tak vlastne ako sa vdety moci ?

Infi

urcite ti odporucam ist neni sa coho bat...teraz som 4 den po operacii a zacina to byt uz v pohode uz si zvykam..obcas to trochu boli ale da sa to zniest...po narkoze ked som sa zobudil tak mi nebolo zle ale to je asi individualne niekomu byva niekomu ne...rano som prisiel dali mi jednu infuziu potom som isiel dole na komplex operacnych sal tam som sa prezliekol do toho ich plastu dali mi nejake lieky lahol som si tam potom dosiel lekar co ma mal operovat lahol som si na postel odniesli ma na salu dali mi z dole rukavy toho plastu dali na mna tie srandy co meraju cinnost srdca a potom mi dali nadychat kysliku zatocila sa mi trosku hlava a potom si uz nic nepamatam...az potom jak som sa zobudil na izbe...jedine neprijemne vec je mocenie...lebo jak mas po operacii opuchnuty zalud je to dost narocne..ale inak bezbolestne..neni sa coho bat ja som sa tiez bal ale fakt sa nebolo coho....uz si uzivam normalne zivota :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Fimoza nutna obriezka? - Fórum - ZDRAVIE.sk