Únava po jedle, závrate, zhoršené dýchanie...

Príspevok v téme: Únava po jedle, závrate, zhoršené dýchanie...
marcello

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, radu, názor. Niekoľko mesiacov ma trápia tieto problémy. V okolí žalúdka a pod pravým rebrom mám pocit strašného tlaku, najmä keď sedím - je to takmer neznesiteľné, nakoľko mám aj sedavé zamestnanie. Chodil som s tým k obvodnej, tá ma poslala na neurológiu. Objednal som sa teda na vyšetrenie. Toto som však nestihol lebo tieto moje problémy dorástli takých rozmerov že sa mi začalo zle dýchať a mal som závrate. Bol som týžďeň hospitalizovaný v nemocnici. Bol som na všetkých možných vyšetreniach (rozbor krvi, moču, sono brucha, rtg+CT pľúc, echo srdca, EKG,neurologické vyšetrenie, gastroenterologické vyšetrenie, ORL vyšetrenie -pre pískanie v ušiach) všetky výsledky mám v norme, jediné čo mi bolo zistené je slabý zápal žalúdka, na ktorý mi bol predpísaný Quamatel a Meteospzmyl na uvoľnenie črevných kŕčov a bol som prepustený domov aj keď som lekárovi hovoril že sa stále necítim dobre. Teraz užívam spomínané lieky ale stav sa mi vôbec nelepší, medzi 4-5 hodinou ráno ma zobudí pálenie v oblasti kde končia rebrá na chrbte, pri hlbšom nádychu cítim akoby mi na oboch stranách niečo tlačilo na pľúca. Odvtedy už nemôžem spať, iba sa prevalujem na posteli. Po raňajkách a akomkoľvek jedle sa moj stav ešte zhorší, začne sa mi krútiť hlava, som totálne vyčerpaný,malátny, ospalý, musím si ľahnúť. Až po niekoľkých hodinách sa dostanem do takého stavu že som schopný vstať z postele. Toto trvá až do večera, kedy sa môj stav ako-tak zlepší. Neviem si už rady, bol by som rád za akúkoľvek radu, som z toho už psychicky vyčerpaný.

jankaaaaaaaaa

lepsie je klacat ako sediet? :D:D: tak to som sa teraz dobre pobavila.. nechcem si predstavit tie kolena po takom kazdodennom klacani v praci .. :D

Genesis

tak medecina v takom stadium ako je teraz je este silne nedostatocna zalezitost ... lekari vedia o cloveku vzhladom an komplexnost tohto druhu velke kulove ... jedneho dna medecina aj s farmakologiou zanikne ako archaizmy pretoze buducnost liecby je v genetickom inzinierstve.

moje rady:

1. pokial mas sedave zamestnanie tak skus nesediet ale klacat ... vela ludi sedi velmi zle a hrbia sa cim tlacia na traviace ustrojenstvo a blokuju prechod potravy

2. omedz cely svoj jedalnicek po dobu dvoch tyzdnov len na maso a ryzu pripadne do ryze daj kukuricu. Okrem tohoto pi len cistu vodu naj predom prevarenu. Dane potraviny su povazovane za najmensie alergeny a preto sanca ze by si na ne mal alergiu alebo potravinovu intoleranciu je velmi velmi mala.

Ak sa stav zlepsi tak postuplne po dvoch tyzdnoch zacinaj pridavat dalsie potraviny ale postupne aby si pripadne vedel vylucit nejaku ktoru tvoje telo nevie spracovat a ktora ho zabija.

napodobne

Pripajam sa k predchadzajucemu prispevku - vyziadat si u gastraca testy na lepok!! a aj ked sa nepotvrdia (o com pochybujem) drzat prisnu dietu, plus vynechat mlieko a uuuplne vsetko kde je mlieko (aspon na rok, mozno viac..aj tak vam prestane chutit uvidite)a z mojej skusenost - maximalne obmedzit cukor, sladkosti a podobne hluposti. Trh je sice zavaleny dnes mnozstvom bezlepkovych sladkosti, ale su nekvalitne a ruku na srdce - aj hnusne. Treba sa zamerat na prirodzene bezlepkovu stravu t.j. domaca kuchyna, zelenina, ovocie, strukoviny, kvalitne masa, zemiaky, ryza, kukurica. A HLAVNE - VYKASLAT SA NA ROBOTU A STRES!!

poznamto123

mozno celiakia - moj brat sa citil rovnako amal ju a dodnes ma :/ ja som to tiez mala, casom sa to ale zlepsuje, cize casto jem muku, lenze obcas ma strasne naduvca z toho brucho, je cele tvrde, som ospala, zavraty...presne ako ty, stale som sa nevyhrabala z toho (a nemam zlavu na celiaticke veci kedze mi to nezistili v testoch, ale skutocne som bola v najlepsej forme ked som zila bez lepku, takze momentalne sice nekupujem casto tie drahe bezlepkove veci,a le jem casto namietso peciva ovocie, zeleninu... atd. uprav si ejdalniocek :)) ...malatnost zvysuju mliecne vyrobky, tie sproste reklamy a reportaze v TV novinach ze mame pit viac mlieko su len marketingovy tah...viem co cistis, v skole som mala zavraty po zjedeni jedla apodobne stavy ako ty av rfavim ti mne tiez nezistili celiakiu, ale stav sa zlepsil ked mi vraveli ze moze to byt ona, aj ked nie je dokazana v testpch - vela pripadov satotiz nepreukaze...chod na gastro. oddelenie ani bratovi sa neukazala v testoch a ma ju a velka cast populacie...ja som bola este obsypana vyrazkami, ale to aj brat, kt. ustupili po obmedzeni mucnych jedal a mliecnych vyrobkov

jankaaaaaaaaa

pise ze mu zistili slaby zapal zaludka a nasadili lieky a stav sa nezlepsuje. takze asi nebola vhodne zvolena liecba. preto si myslim zeby mal zajst za nejakym odbornikom a riesit to

house

No vidite , a sme pri zavislych liekoch, presne tak treba to skludnit, ja by som nasadil diazepam s postupnym vysadzovanim.

monza

vyskúšať anxiolytiká /neurol/ a potom keď pomôžu treba nasadiť antidepresíva a tento stav Vás prejde. Aj moje problémy sa takto začali.

house

Ved na gastre bol, nie ? Co su slepi ?
Ziaden lekar sa Vas neopyta , co ste dlhodobo uzival ? Ich minulost nezaujima len sucasny stav a to je ta profesionalna slepota ...