ide o hemoroidy?

Príspevok v téme: ide o hemoroidy?
elko

všimla som si, že po stolici mám na toaletnom papiery trochu krvy... na internete som sa dočítala, že spolu s tým môže byť aj sprevádzaná horúčka, angína, zalahnutie v ušiach..presne tieto príznaky som mala..a teraz doberám posledné antibiotiká na angínu...mala by som to povedať a ísť k lekárovi alebo sa to dá nejak doma vyliečiť? btw. mám 15 rokov

Elko

No dneska som úplne zmenila stravu...jedla som veľa ovocia a mala som stolicu úplne mäkkú a žiadny krv :) Ďakujem vám za rady :)

atm

no, tak nie som odbornik len sa mi zda takmer nemozne aby mal v patnastich niekto hemoroidy:).. ak nemas krv v stolici a je to len o tom ze ju vidis na papieri a nemas ani nejake bolesti tak takmer isto ide len o nejaku drobnu ranku.. ak vravis ze mas tvrdu stolicu tak pi vela vody a jedz viac zeleniny a ovocia, pouzivaj tie vlhcene obrusky, stoji to par korun a ak to za niekolko dni neprejde tak potom chod na to vysetrenie..

luciano

Odporúčam po každej potrebe konečník nevytierať papierom, ale umyť mydlovou vodou a osprchovať. Uvidíš, že ti to pomôže a hemoroidov sa zbavíš.
Hemoroidy som mal a tento recept ma ich nadobro zbavil.

Elko

Ale ja to utieram naozaj jemne a takto som to mala asi 2 krát dva dni po sebe.. a mala som dosť tvrdú stolicu... ja som dosť chudá na svoju výšku... ale jem tak akurát, aj keď dosť nezdravo častokrát..ak by to boli hemeroidy v takomto mladom veku by sa to dalo napraviť bez vážnejších zákrokov?

atm

nic to nie je, len ked si to utieras papierom nie celkom jemne tak sa mozes 'oskriet', vznikne ranka a tecie z toho trochu krv ktoru uvidis na papiery. pouzivaj teda maksi, viacvrstvy toaletak, alebo skus vlhcene obrusky

elko

tak čo to môže byť? dosť sa bojím, a nechcem to zanedbať...práve v tomto období mám aj menzes, ale nezdá sa mi že by to bolo odtiaľ