Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedari sa mi znizit cholesterol!

Príspevok v téme: Nedari sa mi znizit cholesterol!
Lenkka

Ahojte, prosím Vás o radu. Uz zhruba pol roka mam vysoky cholesterol na hodnotu 6,8 a nedari sa mi ho znizit. Nechapem pricinu tohto, uz skoro 3 roky sa stravujem zdravo, jem vela ovocia a zeleniny, sladke velmi nemusim, masne a vyprazane jedla vobec, som pomerne stihla, 163/52 kg, sportujem. Je pravda, ze od oktobra som naraz pribrala 4 kg (predtym som vazila 48 kg), comu vsak nerozumiem pretoze sa stale stravujem rovnako a sportujem, no pripisovala som to nasadeniu antikoncepcie, ktoru som pred dvomi mesiacmi vysadila, pretoze som si myslela, ze prave z nej mam vysoky cholesterol, avsak po jej vysadeni sa mi vobec neznizil. Je pravda, ze som pod dlhodobym stresom, avsak uz si to ani neuvedomujem. Uzivala som 3 mesiace Lecitin a Chitosan, nepomohlo. Prosim, poradte mi nejake alternativne lieky ku statinom, tie uzivat nechcem , pretoze je to hnusna chemia :-(

mikimausikobiôbhj§jkjkl

Predovšetkým treba poznamenať, že "zabijak cholesterol" je látka pre telo nevyhnutné, z ktorej sa produkujú pohlavné hormóny, hormóny kôry nadobličky, vitamín D, ale najmä bunkové membrány, bez ktorých sa nedá žiť.

mikimausikobiôbhj§jkjkl

Predovšetkým treba poznamenať, že "zabijak cholesterol" je látka pre telo nevyhnutné, z ktorej sa produkujú pohlavné hormóny, hormóny kôry nadobličky, vitamín D, ale najmä bunkové membrány, bez ktorých sa nedá žiť.

Jana_555

Dobrý deň,

vyskúšajte Vitaberin - je to produkt na prírodnej báze s obsahom extraktu z rastlín- konkrétne z berberis aristata. Obsahuje tiež chitosan.
Má silný metabolický efekt - veľmi dobre pôsobí na znižovanie cholesterolu.

kristína...

Je super, že jete veľa zeleniny a ovocia, ale pre zníženie cholesterolu je potrebné živočíšne tuky nahradiť rastlinnými, a tým nemám na mysli margaríny. Dobrou voľbou sú kokosové výrobky ako kokosový olej a maslo. Obsahujú zdravé mastné kyseliny, znižujú cholesterol a predchádzajú srdcovým chorobám. Konkrétne kokosové maslo je super vec. Je lahodné, dá sa jesť aj samé alebo ja si ho natieram na pečivo miesto nátierok a tiež ho pridávam do smoothies alebo keď chcem niečo zdravé napiecť. Viem, že sa dá aj doma vyrobiť, ale mne sa zatiaľ nepodarilo také krémové a lahodné, tak ho objednávam z internetu.

zim

Aj mne sa nedarilo,ale podľa postupu na zdravej pečeni ak užívate pestrec potom sa dariť bude.Tiež som len špekuloval a teoretizoval,prečo sa mi nedarí ho znížiť.Niektoré príspevky na fóre sú fakt dobré a motivačné.D

sponka

Moke,mala si sa priznať lekarovi,aby na lieky nedoplacali aj ini pacienti a aby sa zmenil pohľad na alter.medicinu.

MOKE

Znížiť cholesterol sa dá pomocou pestrec mariánsky-drvený a užívanie a rady som našla na stránke zdravapecen sk alebo pestrec sk Dala som si poradiť a dnes mám pečeň ako...Doktor mi povedal ako malé dieťa.V mojom veku to berte z rezervou.Ale za päť mesiacov som sa zbavila všetkých-všetkých liekov a ďakujem za typ pestrec mariánsky-drvený ktorý sa o to postaral.
Účinky tohoto plodu zeme zistíte za týždeň užívania a už potom vás nikto nepresvedčí že sú aj iné metódy.Keď som prišla na kontrolné krvné testy,tak lekár nechápal ako som sa dopracovala k týmto výsledkom.
Na to som odpovedala,že ste mi napísal dobré lieky a moja diéta k tomu a tak.Samozrejme,že som ich neužívala,aby ma nevylúčil z liečby.
Som veľmi šťastná a cítim sa bezprostredne krásne.
Dúfam,že pomôžu tieto riadky aj iným.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedari sa mi znizit cholesterol! - Fórum - ZDRAVIE.sk