Nechtová mykóza?

Príspevok v téme: Nechtová mykóza?
Natalia E.

Už asi 4 mesiace mám mykózu na nechte na palci na nohe, nepravidelne si na to aplikujem Canesten, ale vôbec to nepomáha. Povedala by som, že sa to možno ešte zhoršuje. U kožnej som ešte nebola, vždy tam je plno ľudí a nemám na to čas. Môže neliečená mykóza nechtu vyústiť do niečoho závažnejšieho? A je možné, aby mi tie kvasinky prešli nejakým spôsobom aj na pohlavné orgány a spôsobovali vaginálnu mykózu? Ďakujem za reakcie a názory.

pe84

ja odporucam na nechtovu mykozu pripravok Canespor specialne na nechty, je velmi ucinny, lebo posobi pod specialnou naplastou a je to teda znasobene posobenie, nanasa sa len 1 x denne, na noc, ked su nohy v klude, treba to poriadne preliecit, tak dlho ako sa pise v navode a zarucene budete mat od mykozy pokoj, Canespor totiz prelieci aj nechotve lozko do hlbky

RNG

Lekari idu podla toho, co ich naucili v skolach. Nic ine nemaju dovolene robit, a len velmi odvazni, co studuju po strane sa obcas od tohoto odvazia odchylit.
Vytrhnutie nechtu totiz poskodi lozko nechtu, tj oblast, kde sa novy necht tvori. A tak pokial sa ti ta oblast nezregeneruje(a nemusi sa dokonale) tak nebudes mat necht.
Preto som proti takym barbarskym metodam v principe, ked existuju ine, lepsie, hoci nie su zatial bezne pouzivane ani schvalene, tj alternativne.

zuzi74

mojej mame kedysi davno pradavno strhavali necht na palci...narastol jej sice novy, ale nie tak pekny, trosku "zakrpateny"...sa cudujem, ze este v dnesnej dobe strhavaju nechty...

RNG

Nestaci len brat parstomiligramov probiotik, aj keby boli akekolvek dobre(co povacsine nie su, zialbohu) lebo ked ich nebudes zivit a rozmnozovat hromadou mikrovlaknin, tak nemas sancu, aby obsadili cele creva. Totiz plne okupovane/osadene creva probiotikami maju v sebe vahu probiotik az 1 kg a to sa neda dosiahnut probiotickymi kapsulkami, len rozmnozenim a krmenim probiotik mnozstvom roznych mikrovlaknin.

RNG

Mykozy sa nachadzaju v tele najma v hrubom creve, kde ich treba vynicit a nahradit probiotikami. Tieto vyrobia potom plno obrannych latok proti mykozam inde v tele.
Plesne na nechtoch na nohach sa daju znicit 2 az 5% roztokom citricidalu(10 kvapiek GSE do lyzicky vody, natriet nechet aj okolitu kozu na spapaji, lebo plesne sa rozlezu az tam)
Tak isto je ucinny 2-5% roztok oleja z divokeho oregana v alkohole, len viac voni, majoranovito.
Strhavanie plesnivych nechtov je barbarizmuys, podobne ako amputacia zapalenej nohy. Treba liecit, nie odrezat/vypalit/otravit.

leila

Ahojte,ja mam zas taky problem ze na nechte som mala mykozu cely mi zhrubol bola som na chirurgii strhli mi ho,natierala som si ho bepanthenom teraz mam na tej rane po strhnuti chrastu,novy nech este nerastie ale natieram si to canestenom ,nechtove lozko mam ako ked som tam mala chory necht myslite ze mi naraste uz zdravy nehet? mate nejake skusenosti poradte prosim

krado

Presne to bolo napisane , ze treba liecit cele telo nie len jeho malu cast, problem je v tele nie len v nechte. To prekyslenie je zasadny problem a na nicenie plesni v tele je vyborny oreganovy olej,alebo kokosový olej.

zuzi74

mira, absolutne s tebou suhlasim...vacsina ludi hlada pomoc len u nejakych masticiek a vodiciek, po ktorych sa im to aj tak vrati naspat.