Zivot bez socialnych sieti

hop

ja sa toho prave nebojim, na komunikaciu bohate staci mobil + skype + mail. mne to vsak pride ako silny psychicky navyk. nehovorim o sebe, pretoze zavisly na tom nie som, viem si povedat nie. ale myslim take to podvedome, ze "pridem o vsetkych kamaratov" je u vela ludi dost silne. nazory na tuto vec som mal na mysli :) kedysi ludia neudrzovali kontakt (na mysli mam tliachanie o kravinach s uplne cudzimi ludmi) s kazdym. prosto bolo niekolko ludi, ktori boli cloveku blizki, a tym venoval 100% svojho casu. dneska sa to povrchne rozklada medzi kazdeho a je to v podstate o nicom. som divny ked to vnimam takto?

zuvinka

Na pokeci som zaregistrovaná, ale tam ani nechodím a FB mám v podstate zapnutý vždy, keď mám aj zapnutý PC, čo je vlastne temer celý deň :-/ ale vlastne ani neviem, načo ho mám zapnutý, lebo s ľuďmi si tam píšem len cez správy, občas dám nejaký status, fotku, či koment, proste mám ho len tak zapnutý.. ale aj napriek tomu, koľko času tam trávim, tak si nemyslím, že som závislá :D pretože keď mám čo robiť, tak mi FB a celkovo internet absolútne nechýba. A hlavne, keď idem niekam, kde nie je net, tak som úplne šťastná. Kebyže mám stále nejakú aktivitu vymyslenú, ktorá ma baví, tak určite nie som toľko za netom. Ale moja chyba je, že akosi neviem nájsť v živote takú, ktorá by ma napĺňala, nemám záujmy :(

Maoam

telku tiez nepozeravam, sama reklama, ktora ma akurat rusi a vytaca, vsetko take rychle, agresivne

ked uz, tak si stiahnem film alebo pozriem DVD

srot komercnych televizii ma nezaujima ani trochu

Maros75

Vyhodu vidim v tom,ze zadarmo mozes komunikovat na dialku napriklad s rodinou.

Nevyhodu......tarat s niekym,ktoreho ani nepoznas .

wreck

ano, bez problemov. rovnako tak bez telky, satelitneho prijimaca a radia. a nie je na tom nic tazke. ved aj tak...

pozeras reklamu a kazdych par minut ti ju prerusia nejakym stupidnym dokumentom o cestovani alebo diskusiou, z ktorej sa mozes nieco dozvediet? to kde sme?! :) a potom, clovek sa vecer tesi na suhrn vrazd, dopravnych nehod, poziarov, vyskoceni z okna... lebo ved pocas dna mu urcite ziadne nove problemy nepribudli a vecer je sviezi ako rybicka, a oni mu tam pustia nejake posrate krasy yellowstonskeho narodneho parku?! haloooo! ;)

som sice na linkedin.com, ale to z profesnych dovodov a to ani nie je taka ta typicka socialna siet. cim mensi je socialny okruh, tym pevnejsie su vazby v nom, povedal by som. uz len z casovych dovodov.

zhodou okolnosti som v tychto dnoch zdielal nejake fotky s niekym z tohoto fora a to skutocne lajkovanie, cez vety, emotikony, ale najma v realnom case, bolo velmi prijemne a aj napinave. nehovoriac o tom, ze tolko zabavy som nezazil za mrte rokov uz. a rozhodne ma to potesilo viac, nez keby to bolo 40 lajkov zo 45 fotiek niekde v galerii na webe. :)

vobec sa toho neboj, hop, a pokojne sa odstrihni. su fony, su sms, mms, je icq, je skype... kto s tebou byt chce, ten si sposob najde.

Deaaa

jedine čo na Fb je dobré, že sa dajú vytvoriť skupiny, čiže spolužiaci máme takú a vďaka nej aj viem čo sa deje v škole :-D, predsa len, nie vždy sa dostanem na prednášky, semináre atď
a zas fotky, statusy.. nič také nemám, nedávam, narodeniny nezverejňujem, mám nastavené rôzne obmedzenia... čisto len kvôli škole využívam Fb
na azet si idem občas pozrieť poštu, a twitter ani neviem čo to je :-D

Yersinia

Ja som sa z FB deaktivovala asi pred rokom, zlepšilo sa akurát to, že už nad každou situáciou nerozmýšľam ako ju sformujem do statusu, neprezerám si svoje fotky, nesnažím sa budovať si nejaký virtual image, čakať kto mi olajkuje akú fotku alebo hlášku (nuž, stala som sa obeťou sebaprezentácie :D )Aj vzťahy s priateľmi sa upevnili, keďže sa stretávame oveľa viac.
A ešte jedna vec, je to super v tom, že sa ku mne nedostávajú informácie ktoré nechcem a nepotrebujem.

Lumik

no par krat do roka sa na fb prihlasim, ale stale si hovorim, ze by som mal castejsie nieco zdielat ale akosi nikdy sa ktomu nedokopem, mozno aj preto, ze tam mam za priatelov kolegov z prace, ktorych v skutocnosti ledva poznam. Na twiteri som sa akurat zaregistroval a odvtedy sa tam neprihlasil. Ako to na mna vplyva ? ... no zasa citim urcite vycitky, ze nejdem asi s dobou, a asi nechapem vyhody ktore twiter urcite ma. Na pokec sa uz citim zasa stary :)