Dlhoročný problém s črevami

Príspevok v téme: Dlhoročný problém s črevami
Disper

Ahojte, už niekoľko rokov ma trápia problémy s črevami, nepravidelná stolica, kŕče, hnačky, všetko dokopy. Neviete, čo by mi pomohlo? Veľmi ma to obmedzuje, bojím sa aj odísť z bytu, keďže tie kŕče na mňa môžu prísť hocikedy, hocikde. Najhoršie je to asi v škole/autobuse :( Chcem zmeniť celú moju životosprávu, začat chodiť spávať o 21:00 - 22:00, pravidelne a málo jesť, veľa zeleniny, ovocia a viac sa hýbať, lebo celé dni len sedím. Bol by som veľmi vďačný za každú radu, mimochodom, mám 17 rokov

Jefitto

U mňa to tiež začalo v 17 ke a mám Colon Iritabile. Ak fajčiš, tak skus prestať. Ja som skusil od dneska, tak som zvedavy

RNG

Na travenie(ked je to chyba travenia a nie parazity) treba dostatok kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotika.Co nemas v dostatku sa da doplnit.
Pri nedostatku kyselin sa v zaludku jedlo kazi a kvasi, premnozia sa rozne skodlive mikroby a potom sa to dostane do criev, nedostatocne natravene s premnozenymi mikrobami a kvasenie a hnitie pokracuje. Samozrejme to znici dobru probioticku clrevnu floru po case
Mikroclakniny extra odporucam kazdemu, lebo nikto ich nema v poterave dostatok, zialbohu, a nasadit probiotikas je treba z vasu na cas kazdemu, lebo crevna flora sa podla toho co jes a ako ti to stravilo moze pomerne rychlo zmenit z probiotickej na skodlivu, kde mikroby vyrabaju miesto uzitocnych latok pre nas toxiny=a creva podrazdene toxinmi sa ich chcu zbavit hnackou.
Pri tom su pomocne aj ine doplnky, ako DGL, aloe vera a triphala.

arman

V podstate presne viem, o com hovoris.
Mal som podobne stavy, cele roky. Presne, naburava to psychiku a clovek nerad potom niekde chodi, kde je daleko od WC, domova.
Ja som mal este aj zapaly mocoveho mechura k tomu, ze mi trebalo strasne kazdu hodinu chodit na WC a ked som nesiel, velmi neprijemne ma to drazdilo, nebol som unaveny.
Nakoniec som po rokoch zistil, ze su to parazity a uz 4 mesiace sa odcervujem.
V podstate, problemy su tak zo 75% vyriesene, zaskocilo ma, ako odolni su, a ze to moze trvat tak dlho sa ich zbavit.

Disper

Ešte by som dodal, že tento problém rieším už dlho, mám za sebou aj vyšetrenia v nemocnici, no nezistili mi žiadnu alergiu na jedlo a ani celiakiu. Naozaj je to strašné, normálne sa bojím aj do školy chodiť kvôli tomu. :( Pred niekoľkými týždňami som užíval tabletky Dicetel, ktoré mi žiaľ nepomohli. Zajtra budem mať Duspatalin, veľmi dúfam, že mi pomôžu, lebo to už je asi moja posledná nádej. :(