očkovanie proti tetanu

Príspevok v téme: očkovanie proti tetanu
msaj

chcem sa spýtať ak niekto vie,
mám kamošku, ktorá premeškala očkovanie proti tetanu a chcela by teraz aj otehotnieť, očkovanie je na 3x, 1x,potom 2x po šiestich týždňoch a 3x po polroku, dá sa to skombinovať alebo radšej má počkať s tehotenstvom (to by nerada)alebo by mohla predlžiť to posledné očkovanie až po pôrode?
vďaka

ccc

zrrzka, podľa vakcinačnej schémy dostaneš do 14 rokov 5 dávok tetanického anatoxínu, čo je viac ako dostatočná dávka na ochranu proti tetanu.
Bolo to povinné, takže predpokladám, že to dostala.
Dospelý človek sa POTOM revakcinuje iž iba 1KRÁT za 10-15 rokov a už aj od takéhoto paušálneho preočkuvávania sa pomaly niekde upúšťa, pretože podanie ďalších vakcín môže spôsobiť veľa komplikácií.
Preto je to potom indikované IBA v individuálnom prípade, ak je človek priamo tetanom ohrozený, napr. charakterom svojej práce.

zrrzka

ja sa nehadam.. len naozaj je najlepsie sa spytat svojho lekara, ten vie viac o dotycnej osobe ako niekto na nete..

zrrzka

tak nepisete pravdu, ak presvihnete 10 rokov od posledneho ockovania, tak vas musia zaockovat na trikrat.. som to absolvovala v roku 2002..
nech si kamaratka zisti, kedy bola zaockovana a podla toho ju zaockuju.. a najlepsie je sa opytat svojho lekara..

ccc

veď ja viem panika, to len aby mala jasno, lebo pomiešala dokopy očkovanie malých detí aj dospelých, čo je rozdiel a očkuje sa to ináč