Budúce bývanie s psychopatom?

Príspevok v téme: Budúce bývanie s psychopatom?
Meretseger

Dnes sa u mňa priateľka celkom dobre vyfarbila. Totiž, takto: Včera som šla s kamarátom na výlet do Smoleníc, perfektný deň, fakt sme si to užili. Je to najlepší kamarát, poznáme sa od škôlky a nikdy medzi nami nič viac než priateľstvo nebolo ani nebude. Hodila som nadšený status na FB, načo som sa od nej dozvedela, že s kamarátom idem von bez problémov a som nadšená z tých chvíľ, pričom chvíle s ňou si vôbec tak neužívam a on je pre mňa prednejší než ona. Mala som s ňou stráviť víkend, ibaže nie, nech si ho vraj strávim s niekým, kto za to stojí, s niekým lepším než je ona!
Citujem: "Nevieš sa už ani ozvať. Takže bez výčitiek? Keby si mala aj so mnou taký dojem z výletu a úžasných slovných hrátok. Robím pre teba, čo sa dá, lebo milujem, chcem byť s tebou. Toto akože čím si zasluhujem? Zase som za pi*u. Mala som pre teba pripravený krásny víkend. Mala, takže si ho uži s niekým, kto pre teba robí viac a viac znamená. ... Jak som naivná. Hlavne, že ty si spokojná, tak krásne sny a zajtrajšky."
Ráno ďalšia: "... Mala som včera hrozný deň. Ty si zrejme doliala poslednú kvapku, vo mne to definitívne explodovalo a všetko som ti to dala vypiť. ... Nedokážem sa držať, nič ma nebaví, všetko mi je ukradnuté. Už aby tento bezvýznamný život skončil. ... Prepáč za je*nuté sms, dúfam, že som ti nepokazila večer. Maj krásny zvyšok týždňa a ešte krajší víkend podľa vlastných predstáv a s ľuďmi, ktorí stoja za to... ... Na mne nezáleží, ja odchádzam do dejín..."
Čím dlhšie si to teraz čítam, tým psychopatickejšie sa mi to vidí. Necítim sa vôbec za nič vinná, koniec koncov, čo som podľa nej spravila?
Začínam sa jej báť, nedôverujem jej. Žiarlivosť zabíja. Žiarlivci sú priam zakázaní ľudia pre vzťah. Chcem s ňou bývať, ale nie trvalo. Je mi jasné, že sa nesmiem ocitnúť v podriadenom postavení a závisieť od nej, pretože to vyžaduje silnú osobnosť, aby to nezačal človek zneužívať... čo ona nemá. Jej smsky nie sú o zlom dni, ale o jej vnímaní. Už viackrát sa mi stalo, že mala "zlý deň" a zlizla som si to ja. Uvažovala som, že by som striedavo pendlovala medzi budúcim bydliskom s ňou a domovom, hoci si myslím, že takýto spôsob bude prijímať veľmi ťažko. Musím jej však jasne určiť mantinely.
Čo si o tom myslíte?

weird_

otazka je, ci chces taketo vystupy znasat "cely zivot"?

mna by spoluzitie s niekym tak citovo nestabilnym, nesamostatnym fakt nebavil.

ked s nou ostanes, tak si nejake mantinely urcite stanov a zelam vela sil dokazat si za nimi aj stat...

anjelik *

Doubledog, ja žienka som a kde v mojom príspevku si našiel, že by som nejak oddeľovala pohlavia a tvrdila to, čo tvrdíš ty? :o)) A nemyslím, že by to hociktorá iná napísala. Ale ako milý recesistický príspevok to beriem. ;o)

mekka

U mužov je to tiež bežné. Lenže kym chlapi si z takých reči nic nerobia, ženy sa snažia mužom vyhovieť a radšej sedia doma, ako počúvať výčitky. No uznajte, krcmy su plné chlapov. Chovanie je to ale neprimerane bez ohľadu na pohlavie.

doubledog

ved to je bezne zenske citove vydieranie :)

u zien sa to voci muzom povazuje za normalne, opravnene spravanie a schovava sa to za eufemizmus: "zeny su komplikovane stvorenia"

ak by si bola chlap, tak ti tu vsetky zienky napisu, ze mas viac casu venovat svojej zene a nie chodit niekam s kamoskami na vylety, ze sa mas venovat jej potrebam a ona ma byt pre teba na prvom mieste.

ale kedze si zena, tak nic z toho robit nemusis, a mozes na svoju partnerku lubovolne kaslat. a chodit niekam s kamaratom je priam tvoja povinnost, lebo ved si samostatna moderna zena :)

jumbák

Viac-menej súhlasím s tým, čo napísal/a Aisha5, iba s tým rozdielom, že to nemusí byť psychického pôvodu. Tvoja kamarátka v živote možno nemala veľa priateľov, možno nemala žiadnych, možno bola šikanovaná a ty si jedného dňa prišla a brala si ju ako rovnocennú a logicky sa na teba nadviazala. A zrejme ťa aj miluje, keďže ste bi.

Aisha5

Poniektori tu mate IQ hojdacieho konika. A k tomu ste este bezcitni. To teraz kazdy, kto bol na psychiatrii musi byt psychopat??? Boze ludia, dajte si pozor na usta, lebo nikdy neviete, co sa moze zajtra stat vam... Merentseger bola v detstve tyrana a znezivana. Na psychiatrii bola ako obet, nie ako naruseny pachatel...
A teraz ti nieco napisem. Spravanie tvojej kamosky normalne nieje! Kto pise, ze je to normalne, ti to pise preto, lebo sam je taky egoista a tyran, a preto tvoju kamosku chape. Inac by ju takto neobhajovali. Kaslat na tych chudakov, ktori ti tu vypisuju uplne z cesty, ze toto su "bezne medziludske vztahy". Toto moze napisat iba uboziak, ktory bohuzial medzi beznymi ludskymi vztahmi nezije, preto nevie, co je spravne a co nie...
Tvoja kamoska trpi patologickou ziarlivostou. Chce ta vlastnit ako majetok a ovladat, aby ta mala pod kontrolou a robila si s tebou, co chce. Tu nieje namieste hladat dovody preco je taka. Dovody tu niesu podstatne. Jej spravanie je len jej zodpovednost, a ked sa ona nemienila zmenit, nech si za seba a svoje konania zodpoveda sama a nech si ostane sama. Ludia nie su povinni chapat svojich tyranov. Toto len blbecek moze tvrdit.
Ty, po tom, co si prezila, si zacni strazit svoje stastie sama. Nezveruj svoj zivot ziadnej nevyrovnanej povahe, ktora by si len na tebe vybijala svoje neuspechy, komplexy a depresie. Ak by si zacala s nou zit, vmanipulovala by ta pod svoju nadvladu bez toho, aby si si to uvedomovala. Toto jej chovanie teraz su len omrvinky z toho, co by si neskor zazivala v zivote s nou. Ber to ako signal rychlo vycuvat zo vztahu a zatvorit pred nou vsetky dvere. Ked si uz takto dovoluje teraz, tak ako si bude dovolovat potom? Chces zit s hrcou v zaludku a byt prenasledovana kazdu minutu svojho dna? Lebo toto by ona robila. Zavesila by sa ne teba a neprestala by, kym by ti uplne neznicila osobnost a tvoje sebavedomie. Bola by si stratena a zazivala by si pocity menejcennosti. Zila by si v pekle. Pokracovanim vztahu k nej, si sama kupujes listok na dalsi pobyt na psychiatrii. Nenechavaj uz takych ludi mat nad tebou nadvladu. Osamostani sa, odid zo Slovenska, pretrhni vsetky puta, ktore ta tazia a uvidis, ako sa vylieci tvoje psychicke zdravie. Najdi tu silu. Ty zdrava si, ale bohuzial niekto z okolia sa stara o to, aby si nebola...
Takze kasli na taku "kamosku", ona nieje posledny clovek na svete a vezmi si stastie do svojich ruk...