Kolko stoji zubny strojcek?

dada22222

v martine pytala zubarka odo mna 2 tisic eur- priblizna cena, nakoniec som sla do ostravy a za strojcek horny aj dolny + starostlivost za 3 roky + rtg a vsetky ukony dokopy som dala 1000 eur (jednorazovo)

majula3

no strojčeky vidno smola ale si myslím že ked to pomože tak nezáležíaž tak na tej farbe radšej mat nejaký ten zelený ako mat potom výčitky že mám krivé zuby

Eva531

Ja som platila v den nalepenia strojceka 1366 €, to uz je ale cena za dva strojceky dokopy - horny a dolny. Na kontroly staci chodit v priemere raz za 2 az 3 mesiace. Ked sa v den kontroly vymenia dva obluky, horny a dolny, tak platim nieco nad 100 €. Neviem, ci sa budu menit na kazdej kontrole. Za snatie strojceka budem platit 300 €. Strojcek budem mat dva roky. Strojcek mam kovovy bez gumiciek. Zatial vsetko O. K., zuby sa pekne posuvaju a vyrovnavaju, strojcek mam od augusta 2011 a nikdy som ani na sekundu neolutovala, ze som si ho dala urobit. Jedine, co lutujem, je to, ze som to neurobila uz ovela skor. Ale lepsie v tridsiatke ako nikdy :)

kleopatra4589

Ahojte, fixny strojcek to je ten klasicky zelezny??? a ten nalepovaci, co sa tu spominal, ze ho nie je vidiet?? tiez vyrovna zuby rovnako dobre?? co sa tyka strojceka z vnutornej strany, pocula som, ze u nas v SR ho nerobia, najblizsie v Brne a stoji okolo 2000 eur, mate o tom nejake informacie?? Ja som mala zubky stale pekne rovne..ale prednedavnom som mala problemy s osmickami, ktore sa mi silou mocou tlacili von a trochu mi pokrivili zuby.. :/ tak uvazujem nad strojcekom, ale chcela by som asi skor nieco, co az tak nie je vidno..

majula3

no super naše zlaté zdravotníctvo az je mi tažko ked som si prečítala tieto vaše komentáre ja tiež potrebujem strojček no ešte dobre že máme požičky

ivkaaa

Ahojte, mám 21 rokov a nosím strojček už asi rok aj 4 mesiace, krásne mi vyrovnal všetky zúbky, 4 januára mi idú dávať dole horná a o dalšie tri týždne aj dolný, už sa teším keď mi zúbky vyleštia, vybielia a konečne sa budem moc naplno krásne na každého usmievať :-) nebojte sa toho, je to super, ja som si nato zvykla ani neviem ako, rýchlo mi to ušlo a ani som sa nenazdala a už pojde dole :-) ja chodím do TN k Lehockému, je to súkromník takže nečakajte že Vám bude niečo preplácať poisťovňa, to určite nie, pri každej mesačnej kontrole som dala okolo 50 až 70 eur. A teraz keď mi budú strojček dávať dole tak si vypýtali 500 eur zato, nieje to lacná záležitosť ale stálo to naozaj zato, už sa nebudem musieťvhanbiť za krivé zúbky a budem sa môcť konečne prirodzene usmievať :-)celková cena za všetky kontroly čo som mávala plus nasadenie strojčeka aj zhodenie bude okolo 3000 eur (90 000 sk), mám doma všetky šeky o zaplatení a po skončení liečby sa ich chystám všetky spočítať, takže som zvedavá aká bude výsledná suma ... držte sa a hlavne sa nebojte nosenia strojčekov, nieje to žiadná hanba, ten kto sa Vám bude smiať je závistlivý človek alebo taký ktorý nato nemá !!!tak že si pomyslíte svoje a ignorujte ;-) ahojteee

zorvan

ahojte

strojček na zuby je to najhoršie čo môže biť to vám hovorím a ja bi som mal nosiť strojček ale ja som takto na tieto moje zuby zviknutý takže ja neviem prečo vyhadzovať 100tovky eur a mať v hube kus drôtu pre mna je to škaredé ale čítal som na nete že sa dá kúpiť takí strojček že ho nevidíťe takže neviem čo vymíšlate a totiš to strojček na zuby dosť škriabe ústa s pozdravom FILIP

Shelby

nečítala som v tejto téme všetky príspevky tak neviem či ste to tu už riešili ale-neviete kolko ma bude stáť strojček IBA na dolné zuby? Horné mám v pohode,rovné.... som v normálnej štátnej dochtorky...

nikol_s

Všetko to závisi do zubára a poisťovne. Ja mám strojček hore aj dole a dokopy som za to dala 300€, okrem toho každý mesiac 3,50€. Určite to nieje lacná záležitosť, ale moje zuby boli v katastrofálnych polohách a strojček mi veľmi pomohol.