Bolesť krížov a celej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesť krížov a celej chrbtice
kajka

Mam 27r. a citim sa ako 80rocna...uz dlhu dobu cca 3 roky mam problemy s chrbticou lepsie povedane s krizami a bolest mi vzdy vystreluje do nohy raz do pravej raz do lavej ....ziadne liecenie len dookola utlmovaky a rehabky ktore mi pomahaju len na chvilku....a bolest cim dalej horsia.... tentokrat mi ta bolest ustupila z krizov a vystreluje mi pod lopatkami ..jeden den na jednej strane druhy den zase opacne..ta bolest to je ako krce ... neviete mi poradit co mam robit? alebo ako presvedcit mojho uzasneho lekara nech ma da dokopy.... som uz vycerpana aj po psych. stranke..viem ze mi zase daju utlmovaky a ja uz nevladzem tie silne lieky....aj cvicim ale ani to mi nepomaha...ja osobne si myslim ze mam zapal v tele ale nikto to neriesi... som zufala....

kosa

no a najdi nejakeho dopreho chiropraktika ci osteopata.

hodi na na stol, a vrati vsetky kosti do povodneho stavu.

preto aj hovorim ze denodene cvicenie je dolezite.

kosa

udrziavat sa vo forme fyzickej.

skuste jednu- dve noci spat na podlahe, cize tvrdy ''matrac'' dajte si na to deku dve aby vam netahalo na krize.

pozor, ak mate podlahu zelezobetonovu dajte vjac podlozky.

majtika

Ahojte vsetci mam 19 rokov a zijem v skotsku mam take iste problemy s krizami a nohami hlavne v tedy ked s rychlim chodzu ma zacnu strasne boliet nohy a krize.Na krizoch sa mi obiavily hrcky neviem ci to moze byt kvoli tomu.Bola som tu u lekara a ten ma poslal z nohamy na fizioterapiu a na krize ze to mam s prace ale teraz som nebola v praci uz tri tyzdne a bolesti mam stale a utlmovaky si ja nemozem dat lebo som na take lieky alergicka prosim poradte my co mam robit

smejka1617

no ludia mna bolia krize ci sedim stojim alebo lezim bolia ma uz cez rok v dosledku toho ze som dvihala pacientku a seklo ma ...od vtedy mam dost velke problemy a neviem si s nimi dat rady...ale jedine co mi pomaha ako tak je jazdenie na koni...uzastna vec mozem len a len odporucat aj ked v mojom pripade je to tak ze musim kazdy den na kona inak na druhy den sa ani nepohnem :o(...

fiora28

ahojte
ja by som sa chcela opytat ma uz asi dva tyzdne bolia krize ale vecsinou len ked sedim.....a aj cela chrbtica co je nato dobre bola som na rendgene a ze tam nic nemam iba to ze sa hrbim.........dakujem za odpoved.....

prosim ak piste mi na mail dakujem

kalkul

Mávam takisto bolesti chrbta v dôsledku sedavého zamestnania aj napriek tomu, že mám dostatok pohybu. Večer je už nemožné sedieť. Kamarát mi odporučil obstarať si sedací vak Bagie. Ten si vhodne naformujem a bolesť necítim. Dokonca sa z neho pohodlne pozerá aj telka, aj vo dvojici.

luckaaaaaaaa

ja mam problemy s chrbticou od minuleho roku... z nicoho nic mi sekne a najdlhsie ma to bolelo asi tyzden:( nepomohol ani fastumgel, od doktorky som mala nejake uvolnujuce tabletky.. ani ibalgin proti bolesti... nakoniec som doma vyhrabala konsku mast (chladivu) a po 2 natretiach to bol super pocit:) normalne ma to preslo:) teraz pouzivam na to uz len tu konsku mast a je 100%ucinna:)

[zruseny12]

ERULA
tiez mam problem z krizami,rano som z postele vstavala po styroch...nemohla som sa narovnat atd.
zacala som cvicit-treba spevnit svalstvo okolo chrbtice.../ale treba aj vediet ake cviky pouzivat,aby sa to este viac nezhorsilo/
beriem doplnky na kosti...
a velmi dolezite je nespat na BRUCHU,ale na BOKU.../to mi poradile jedna znama,za co som jej velmi vdacna/tazko sa na to zvyka,ked je clovek nauceny spat na bruchu-ale tym,ze vraj si clovek odrovna UPLNE KRIZE...
ked bolia krize,tak treba davat aj pozor,ako dvihas tazke veci zo zeme...tiez je to dolezite,a aby boli v teple-pozor na PRECHLADENIE...
kroze bolia aj vtedy ked mas HEMEROIDY-bolest prechadza az do krizovov...JE VELA PRICIN PRECO MOZU BOLIET KRIZE...
krize a kosti okolo bolia aj vtedy,ked mas ploche nohy...
treba najst pricinu...

alzbet12

...no to máš ešte v pohode ja mam skoro 16 rokov a neskutočne ma bolí celá chrbtica..mam taky pocit že je to z toho že sa stale hrbím...asi mi treba pajonček alebo čo...a križe ma tiež bolia...nenormalne ako keby som mala 70-tku na krku....človek sa aj bojí isť k lekarovi...potom 2 tyždne chodím len po vyšetreniach...chodim od lekara k lekarovi..v skole vymeskam...a aj tak potom každy povie niečo ine...strašne blbý system tu mame na kysuciach...hovorím z vlastnej skusenosti...je to strašne