Prečo vzniká akné - Brainstorming

Príspevok v téme: Prečo vzniká akné - Brainstorming
ebi777777

Myslíte si, že akné vzniká vplyvom znehodnotenej stravy????

- t.j.napr. mäso a výrobky zo živočíšnej výroby: zvieratá kŕmia umeleninami, dopojú ich hormónmy, antibiotikami, atď.

- ovocie a zelenina sú presýtené umelými hnojivami

- chlieb a pečivo je tiež napchaté umelými zlepšovadlami

- všetky hotové výrobky (jogurty, pomazánky, kečupy, keksy, atd.): sú vyrobené z podivuhodných surovín a sú tiež natrieskané éčkami

Čo si myslíte pred niekoľkými desaťročiami, keď sa ešte jedlo vyznačovalo "bio" kvalitou malo menej ľudí akné v porovnaní so súčasnosťou????

Emily opat

Akne je podla mojho nazoru v prvom rade ochorenie kde hra vyznamnu ulohu genetika a hormony. Strava je mozno pricinou u urciteho percenta ludi, ale ja poznam ludi co sa stravuju tak nezdravo, ze to snad uz horsie nejde a plet maju krasnu.
A ludi co skusali vyliecit akne prikladnym stravovanim su mraky a hadajte co...vacsine to nepomohlo.

majuska1991

RNG prosím ťa, čo obsahuje zničené rastlinné oleje? dočítala som sa zatial o margarínoch, natierkach, rastli. maslách..je škodlivé vyprážať na panenskom olivovom oleji alebo ho ináč tepelne upravovat?

RNG

Najvacsi vplyv na vznik acni maju znicene rastlinne oleje, ktore ked chce telo vylucit, a oxiduju/stvrdnu a zapchaju mazove zlazy/pory, tj vznikne hrbolcek=acne vulgaris.
Ten sa moze po case nakazit a vznikne tam zapal, hnisanie az pustule.
Lekari samozrejme toto vysvetlenie o potravinovom povode acni zatlacaju, lebo nemaju dostatocne vzdelanie o potravinach ani chode tela, cest vzacnym vynimkam.
Povacsine robia len symptopmaticke diagnozy a predpisuju schvalene farmaceuticke lieky podla symptomatickej diagnozy, ako ich na skolach naucili.
Nuz ale acne nemaju vsade v takom mnozstve , ako v Europe a Amerike dnes, a tam zrejme ludia nejedia tolko znicenych olejov, a jedia viac potravin, co cistia telo, najma sa jedna o morske s vysokym obsahom jodu, ktory sa podiela nielen na vyrobe roznych hormonov, ale aj cistiacich a inych enzymov.
Pozri na porcelanovo ciste tvare Japoniek z Japonska a porovnaj to s aknovitymi tvarmi Japoniek na Hawaii.
Naschval som vybral porovnavanie tej iste rasy, aby ste nepovedali, ze to je rasove zdedene, a nie vysledok stravy.

nirv

Áno, myslím si to. Ked som bola dieťa, mali akné iba pubertiaci. Teraz to ma hocikto, a kurata pchaju hormonami.