Majú naozaj muži ľahší život?

xxy

doubledog, no to si snad robis srandu. za zeny vela veci vyriesi niekto iny? a to akoze kto napriklad? lebo ja nemam pocit, ze by doteraz za mna ktokolvek nieco riesil. ale rada by som vedela, ze na koho sa mam obratit.

Dadula56

Od muzov sa urcite neocakava menej. Obe pohlavia maju vyhody/nevyhody a od oboch sa nieco ocakava. Ale to, ze niekto od niekoho cosi ocakava, len na zaklade pohlavia je nonsens. Je to o tom, aby si clovek vedel zariadit zivot k spokojnosti sameho seba a partnera. Niektore zeny boli totiz vychovane v tom, ze sa musia zmenit na domaci spotrebic vydajom. Ano, to je zly zivot, ale to nezavinil muz. To je cisto jej rozhodnutie, pripadne maly rozhlad, nevedomost o tom, ze to ide aj inak.
A za vsetku zlu krv v tomto celom moze pokrivena odnoz feminizmu, ktora glorifikuje muzske principy spravania, konania, premyslania. Co je velmi usmevne vzhladom na to, ze povodne malo ist o podporu postavenia zien a pomoc zenam najst si rovnocenne miesto vo svete.

MultiLevel

od zien sa toho vela ocakava - ze budu skvele matky, skvele priatelky, skvele milenky, ze zvladnu same domacnost, nakupy, deti, ich kruzky, ze budu okrem toho pracovat na sebe, na svojej postave. Su zeny, co maju s tymto vsetkym problem a neustale sa stazuju, ako toho maju moc. Ano, maju, ale co potom tie zeny, co to vsetko zvladaju a nefrflu (a popri tom nevyzeraju strhane)? Takym zenam casto so starostlivostou o deti pomaha muz, funkcie v domacnosti maju rozdelene...Ja taky priklad doma mam a nastastie uz aj sama mam chlapa, ktory sa neciti len ako zivitel rodiny, ale aj ako niekto, kto pomaha zene a spolocne zveladuje dom, byt, stara sa o deti, vari a podobne :) Ale potom chapem aj zeny, ktore su na vsetko same a preto maju pocit, ze muzi to maju lahsie...

TinaM

podla mna najvacsi "problem" a znevyhodnenie, ktore pocitujem ako zena je dilema dieta/kariera? Samozrejme, da sa to zlucit. Ale toto muzi riesit nemusia- ze ich tehotenstvo a materska na istu dobu odstavi z pracovnej cinnosti a ze sa potom na nich zamestnavatel pozera predsa len trosku inak. Muz, ktory ma rodinu (deti) je spolahlivy zamestnanec, lebo ma zavazky. Zena s rodinou (detmi) je rizikova, lebo ma zavazky. Asi takto to citim ja. Ale nemenila by som s muzmi, som stastna ako zena :)

doubledog

to, ze ste stale nespokojne, nema nic spolocne s tym, ake to mate v zivote tazke ci lahke.

to je vasa vnutorna vlastnost, vas postoj k svetu.

doubledog

od muzov sa ocakava menej ako od zien?
to snad nemyslis vazne

zeny to maju v zivote o dost lahsie, kedze za vas vela veci vyriesi niekto iny.

MultiLevel

Moja starka toto vzdy hovorila. Ze dievcata to maju v zivote tazsie. Ma toho viac odzite a preto ma tento nazor
Neviem, nedovolim si to tvrdit aj ja...Dnes sa uz zeny snazia vyrovnat muzom, dobehnut ich, superit s nimi. Nehovorim, ze zena ma byt neschopna putka, bez nazorov a spoliehat sa len na muza, ale treba prijat aj svoju zenskost a byt na to hrda.
Myslim, ze obe pohlavia to maju vo svojej podstate v zivote rovnake. Rozdielny je len v sposob uvazovania, ktore je u oboch pohlavi skutocne rozdielne...

Fleur-de-lis

Mne sa to síce tiež tak niekedy javí, ale neverím tomu.
Možno to majú muži ľahšie v tom, že dokážu lepšie odignorovať svoje problémy niekedy, a my ženy zase nevieme našu myseľ vypnúť.
Ale muži neznášajú zlyhanie, myslím (teda viem to od mužov), že je to ich veľký strašiak v živote, či to vnímajú alebo nie. Oveľa väčší ako pre ženy.
Nemyslím si, že to majú naozaj ľahšie. Možno si to ľahším niekedy spravia, ale nič nezostane bez následkov.
A myslím zas, že ženy si to samé niekedy spravia ťažším. Ako keby ženy neprijali svoju odlišnosť od mužov, a robia aj to, čo pre nich nie je prirodzené aby sa im vyrovnali. A samozrejme na to potrebujú vynaložiť viac energie a aj to ťažšie znášajú. Ale my sme im už rovné :) Podľa mňa chýba vo svete viac pravej ženskosti. No veľa žien sa neprijíma a chcú byť ako muži. Ale my sme iné! :)))