Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

jedulka

Mer to nebylo co mě zvedlo ze židle,ale ty elity a společenské vrstvy.
Chalice ty si zaspala v feudalizmu?
Dobře klid.Člověka dělá člověkem jeho povaha a výchova.To je základ.Přidej nějakou kvótu inteligence, která je vrozená a je jen jedním dalším plus pro základ a když je ještě velký intelekt teprve je opravu vynikající celek.Takovýhle lidi je třeba nosit na rukou a při setkání s nima, tiše naslouchat a učit se!Velmi tady často slýchám, že "společnost" takovéhle lidi stejně odsoudí, jsou li nějakým způsobem hendikepovaní.Tak se obraťme čelem vpřed k takovéhle společnosti, která tyhle-ty vysoce hodnotné lidi odsoudí.
Co najdeme, vždyť se díváme přímo na ně,intelekt tam opravdu nevidím,inteligenci taky ne a zbývá už jen výchova a povaha. Není li ani s tím něco v pořádku tak tam vidím, jen mraky kosočtverců a čárkou uvnitř a mraky penisů.
Chtělo by se mi zrovna udělat velkou potřebu, tak se s ledovým klidem k těmto "obrazcům" otočím zadkem a udělám svoji potřebu,jenže nemám si čím utřít, dívám se smutně na lopuch a je mi ho líto ho utrhnout a použít, protože i ten lopuch je přínosem svou fotosyntézou a vyráběním kyslíku, který opravdu k dýchání potřebuji.
No nic, tak to utření nechám na doma a oblékám se a odcházím.

Meretseger

chalice: Tentamen suicidii (učím sa latinu, tak viem :D). A takou témou to tu rozhodne neskončí, yuck :)
jedulka: Ale samozrejme, že si urobím podľa seba, veď to tu i píšem, len ma zaujímali názory iných, však koniec koncov viac hláv, viac rozumu, občas, ale zvážiť si to musím sama...
Btw, čo sa týka študovania jeho súkromia, tak je ÚDAJNE vyliečený alkoholik a gay 0_o A minimálne polovičný Žid. Druhé dve mi nevadia, to prvé je divné, ale teda ináč ako lekár je suppa.

jedulka

chalice Mer je velmi inteligentní a to jí stačí aby se mohla zařadit šmahem do nějakých elity a vyšší spol.vrstvu.Tohleto řazení přímo nesnáším až mám zimomriavky, když do něho říznu poteče mu stejné barva krve jako mě.Mer je nemocná, ale né blbá,už vůbec jí nechápu že se tady někoho ptá jestli má jít na kávu nebo ne.Asi se tím jen baví jaké budou mít lidi reakce.Mer jsi nemocná né idiot a dělej si co chceš, chceš na kávu jdi, vždyť se znáš nejlépe a dokuď ho nezabiješ o co go?Co řešíš, dělej jak to cítíš a měj rozum stále po boku!

chalice

NIE, nechcela som ta urazit a ak to takto vyznelo, tak prepac. :)
Nepisem, ze si hlupa a uboha, len ja co poznam lekarov a mala som tu moznost prist s niekolkymi do kontaktu, co myslim, ze viaceri, tak oni celkovo maju taky neutralny az rezervovany postoj k pacientom, pokial niesi ich nejaka znama. Preto mi prislo take divne, ze ta pozyva lekar na kavu.
Ale vies co, pokojne s nim na tu kavu chod, za pokus nic nedas. Mozno ta chce psychicky podporit, mozno si mu sympaticka, ktovie. :) Ale daj si pozor na svoje psych. stavy, aby to neskoncilo temou 8. tentamen suicidiu, neviem ci som to spravne napisala. :)

Meretseger

Hm, to znie až trochu urážlivo... (Teda keď to berieme ináč než lekár-pacientka: tá vyššia vrtsva a ja som len úbohá emočne nestabilná holka, takže nič pre mňa! Shit :D) Niežeby som sa fakt urazila, vravím, na to sa asi vnímam divne (a vôbec, vraj celkovo vnímam realitu posunuto, i keď presne neviem, čo sa pod tým myslí). Dobre, skúsim si to zistiť, ale vravím, neverím, že by mu šlo o niečo viac. Ale who knows.

chalice

Meretsereger neviem co si zac, vidim, ze niektori ludia ta tu skor poznaju ako citam, ale napisem ti moj nazor na to ako to vnimam.
Vidim, ze podla toho co pises o sebe mas sklon sa rychlo na niekoho citovo naviazat a ten lekar ak je pri zdravom rozume, by si mal byt vedomi, ze s pacientkou, ktora ma nejake psychiatricke ochorenie sa nezahrava. Lekari sa vseobecne beru za elitu a vyssiu spol. vrstvu, takze ako ti tu uz ludia podobnou pisali, je divne, zeby lekar bol odkazany zacat si nieco s tebou ked vie, ze si citovo nevyrovnana osoba. Skor nez sa rozhodnes s nim ist na tu kavu, zisti si nieco o nom co je zac. Najma to spominane a to jeho stav(slobodny, zenaty, atd.)

Meretseger

Moment, aby som to uviedla na správnu mieru - nie je to psychiater, ale všeobecný lekár. Psychiatričku mám v tej istej budove hneď vedľa, ešte keby vzal aj ju (vraj majú taký vzťah, že si tykajú), tak už mi to začne byť dosť čudné XD
oliver tvist - Hm, neviem, či má deti a aký je jeho status, a tiež neviem, čo presne tým pozývaním sleduje, ale že by mu fakt išlo o niečo "viac"... Pochybujem o tom, ale, sakra, môžem ja vedieť? Na druhú stranu ma to začalo tak zaujímať, že by som na tú kávu fakt rada išla a pozisťovala, vo co go!
p.d. - No hej, ale tá ma poslala začiatkom apríla do čerta, však kvôli tomu som bola v PK. Tam som sa namotala na jedného chalana, akurát ma veľmi rýchlo začal podvádzať, tak som to stopla, kým by to prešlo do fázy, že by som musela ísť ZAS do PK (už ma tam nechcú vidieť:), zdá sa mi, že ľudia na psychiatrii sú výrazne promiskuitní -_- Takže teraz som šťastne nezadaná!