Nová škola strach

Príspevok v téme: Nová škola strach
driop

ahojte .. blíži sa škola a mne pripuda čoraz väčší stres .. možno niekto školu miluje a nemôže sa dočkať na nových priatekov ale ja školu priam nenávidím ... napíšem Vám prečo .. ked som prišiel na strednú školu nevedel som vôbec čo ma čaká ale celkom som sa tešil ... potom si nás porozdelovali do tried .. na druhy den esce cez prestávku som s triedy nikoho nepoznal. .. niektory žiaci vyzerali v pohode ale ostatný boli hrôza ...len som počul same neslušné slová ale nevšímal som si to .. prvý deň prebehol celkom normálne ... na druhy deň sa ma jeden spýtal ći niećo fetujem ..spýtal som sa prećo ? a on pozri sa na seba vyzeraś jak keby si fetoval od rána do večera ... potom sa začali všetci na mne smiať a ja som nevedel čo mu mám povedať pretože bol dosť svalnaty a keby mi jednu trestne tak sa otocim okolo vlastnej osi... ked som prišiel domou bol som uplne zničení pretoze hned druhý deň v škole som bol pred všetkými zosmiesneni ... na ďalší den cestou do skoly som rozmýšľal čo bude nasledovať... ked som vstupil do triedy sa začali na mne smiať ..pozrite sa uz ide fetacik ... ked sme mali hodinu s triednym ućitelom všetci sa spravali normalne ale ked odišiel tak sa ma začali vypitovat čí doma pestujem marihuanu a take sprostosty .. aj ty ktooy vyzerali normálne mi časom liezli na nervi pretože mi schovavali kabelu a sem tam kradli aj desiatu ... bola to čistá hrôza .. každý deň to bolo horšie a horšie... teraz idem na novú školu študovať ďalej :( a mám neuveriteľný strach čo ma čaká

driop

musím si nájsť nejakého dobrého psychológa : r aby mi pomohol ... lebo neustále sa mi hlave vsetko premieta co som zazil a nemôžem preto ani normalne spať :( ..

odpovedam

driop, to, co s tym problemom spravis, je na tebe. vidis sam, kam ta to dostalo. To by mala byt dostatocna motivacia, aby si sa zacal viac zaujimat o to, ako sa efektivne branit voci napadnutiu. Chod za psychologom, ten ti pomoze najlepsie. Plus si studuj nieco o tom, co som nizsie napisala... hlavne sa nelutuj, pretoze si si zodpovedny sam za seba a postoj, ktory voci druhym zaujmes. Takze pracuj na tom, niekedy treba zacat.

driop

horsie je za ja nemám sebavedomie :( bol som už tak zničení ze som rozmyslal nad samovraždou :( .. ale nascastie som to nikdy nespravil

shy

No a ja už idem na 1...2...3...štvrtú strednú, čo mám hovoriť ja? :D
ale to už je o inom...
A na kolkátych som bola základných sa mi už ani nechce počítať...

m77

Ja ked som chodil do školy priznavam že som bol slaboch a bal sa.Ale napríklad teraz mám 22 rokov a nenechal by som aby niekto uražal alebo si dovoloval do mojej osoby,dosť som sa zmenil ked som vyšiel zo školy,proste vtedy som bol bojazlive decko a teraz som už dospely,naučil som sa braniť a nebojím sa.

m77

A čo sa týka toho dovolovania do tvojej osoby tak to sa stalo aj mne,stratil som nervy a dotyčnemu sa postavil zoči voči a potom sa mi vyhybal,to bolo ešte na zakladke

odpovedam

Tu nejde o trapenie a znasanie niekolko rokov idiotov. Ide o to, ze nemas sebavedomie, sebauctu a sebaistotu. Preto si ludia k vam tolko dovoluju. Popracujte na sebe a najdite si nieco o asertivite a o technikach slovnej sebaobrany. Preboha, ved nenechajte so sebou zamatat. Do vtedy vam budu ludia velmi ublizovat, tak sa k tomu nestavajte pasivne!

m77

Musíš sa vzchopiť a vydržať,byť silný,ja som bol v škole tiež dosť utiahnutý a občas sa mi smiali a pod,nenavidel som neskutočne školu,ked som skončil tak prišla neskutočná ulava že mam konečne pokoj od debilov.Mám prácu a je mi dobre.Uvidiš že ked skončiš školu tak to bude oveľa lepšie a nikto ťa nebude otravovať.Ja som sa trápil 13 rokov a zvladol som to