Bolesť semmeníka

Príspevok v téme: Bolesť semmeníka
ericson758

Občas ked sedim a hlavne ked ležim ma boli vzdy lavý semennik, cital som si o tom ze to moze byt pootoceny, je to pravda? Bojim sa dost...a hlavne mam len 16 rokov a ako to mam riešiť? Preboha ja sa s rodičmi nerozpravam ani o tom aky som mal den, nieto ešte aby som im vravel toto.. Pomôžte mi prosim

suri

Varikokela je spôsobená v prevažnej miere prítomnosťou herpesom rôzneho typu, a papilomavírusom tiež rôzneho typu hlavne B19...
môžu to podporovať rôzne iné baktérie ako aj plesne !!!!

Giuseppe

Abstinent, pravdepodobne sa jedna o varikokelu (nieco ako krcove zily), ale bolo by vhodne dat sa vysetrit na urologickej ambulancii. Varikokela, je casto pricinou neplodnosti muza, lebo semenník sa prehrieva.

abstinent

uz pred 7 rokmi ma bolel semenik na lavej strane. Casom som si tam uvidel ako keby krcovu zilu z boku. Bolelo to hlavne ked som dlhodobo bol na nohach. Bolest casom ustupila. Po 7 rokoch opat zila na lavom semeniku vydiet iba ked je semenik ako keby v teple. Pobolieva a sponuje mi to do nohy. Ked si lahnem bolest ustupi. je to taka tupa a tahava bolest nohy. Vidno pri uvolneni a nahriati semenika taky zoskupenie zil z boku a zo spodku. Prosim inak semenik je celkom v pohode.Nezda sa byt tvrdy.Myslite si ze rakovina by sa prejavila za 7 rokov uz aj inym sposobom?? co to moze byt?

ericson758

ale ano, nosim uzke rifle a dnes cirou nahodou som na tuto temu natrafil s kamaratom, rozpravali sme sa o tom, ze aj on to mal a dokonca to mal z uzkych rifiel... a dakujem, toto ma velmi upokojilo ze ta torzia testis je moc bolestiva, lebo ja bolesti pocitujem slabsie a nie intenzivne...

Giuseppe

Ak by si mal pootoceny semennik(torzia testis), tak to by si len tak nerozchodil, je to velmi silna bolest a aj toho najvacsieho chlapa dovedie k lekarovi. Nenosis tesne rifle, nepritlacil ev. neudrel si si ho?