Mam strach ze sa zadusim

Príspevok v téme: Mam strach ze sa zadusim
comamrobit

Mam 18 rokov a diagnostikovane OCD. Tym padom trpim roznymi uzkostami, po chvilkove az po tie neznesitelne. Neuzivam lieky a preto sa chcem spytat. V poslednom case mam obrovsky strach s toho, ze sa zadusim. Myslim, ze je to prave pre tuto moju poruchu. Bojim sa hlavne toho, ze dostam alergiu s ktorej mi opuchnu dychacie cesty, aj ked nemam dovod si to mysliet. Je to nieco strasne, cely den na to myslim a ked nieco zjem este dlho potom som v strese, ci sa mi nieco nestane. Hrca v hrdle a pocit ze sa dusim mam skoro neustale, uz len pre ten stres a namyslanie. Bojim sa a neviem ako dalej.

Dominika2011

Ahoj ja som mala tak isto poblémy. Lenže postupne som začala pri jedle myslieť na niečo iné je to ťažké. ... Ale keď pri mne niekto bol a s nim som sa rozpravala a tým padom som nemyslela na to že jem .. neboj nič sa ti nestane :) Držím ti palce. Neboj strach ma veľa ľudí ale dá sa bojovať :)

comamrobit

noo...snažim sa niečo si najst, čo by ma bavilo, a ked aj začnem robit, tak prestanem na to mysliet ale len na chvilku...je to velmi silne ja sama s tym nedokazem bojovat...nieco zjem a potom som min. hodinu v strese ci sa mi nieco nestane...nedokazem na nic ine mysliet, boli sme dokonca na dovolenke, cely den sme sa kupali vo vode, bola som tam s kamaratmi a bolo to este horsie...mozno pomozu lieky, este som nemala...ale ja nechcem lieky, pretoze ich budem musiet uzivat do konca zivota...ja sa uz chcem toho konecne zbavit...mam to od detstva a mna to uz ani nebavi...ono sa to neda vyriesit
ked zmenim prostredie, som v strese, doma som v strese, medzi priatelmi som v strese, proste....ja uz ani neviem co to je byt v klude, tym ze mam OCD este aj ked nic nerobim tak v duchu si stale nieco opakujem, alebo v hlave..stale nieco, pri com sa nedokazem uvolnit...doma to uz ani nechcu pocut, od mala to mam, no a ziadny vysledok...kamarati tym to je v pazi, ked aj zacnem, nevedia mi poradit...ani casto uz s nimi niesom...jedine si poradit musim sama...ale neviem ako

LadyOpium

zea dobre radi ja sa bojim zase zaspat akurat lebo ked zavirem oci vsade vidim krv a jedy a stipe ma vsade akoby som mala v sebe jedy ale neviem co urobit...asik si pojdem citat

zea

ahoj, vyskúšaj sústrediť svoju pozornosť na nejakú činnosť, nájdi si niečo, čo ťa baví a venuj sa tomu. mne pomohla gitara.. zo začiatku ťažké, ale neskôr návykovové, a to som baba :)..psík je tiež fajn. treba mať trpezlivosť a snažiť sa usmerňovať myšlienky iným smerom