Modriny

Príspevok v téme: Modriny
Ina9

ahojte, už dlhší čas pozorujem, že sa mi z ničoho nič po tele na nezvyčajných miestach také malinké modriny, no a teraz sa mi objavila na vnútornej strane lýtka taká väčšia a voľaktorý deň mi začala tiecť krv z nosa, máte s tým niekto skúsenosti?
v mojom veku to podľa mňa nie je normálne, aby mi začali praskať cievky :/

RNG

Inac mne krvaca nos od mala,tj uz 68 rokov, dost casto, najma v zime, ked je suchy vzduch, ale modriny nemam. Takze to je u mna vec cievok prilis blizko povrchu sliznice, ktore prasknu pri prasknuti sliznice, co sa mi stava v zime dost casto. Preto, ked nezabudnem si na noc dam do nosa kvapky kokosoveho oleja, co nedovolia sliznici uplne vyschnut.

RNG

Preventivny rozbor krvi nikomu nezaskodi, aspon raz do roka a kompletny. Tak sa daju zistit mnohe problemy zavcasu, skor nez prerastu do katastrofalnych.
le aj tak netreba vyckavat, ale brat rozne doplnky podla potreby, lebo tak sa vaznym problemom da spravidla predist.A nemozno ocakavat, ze ich lekar predpise, lebo ten je skoleny len na zistovanie priznakov chorob a predpisovanie chemickych schvalenych patentovanych liekov.Cest vacnym vynimkam, ktori dodatocnym sukromnym studiom sa oboznamili s inymi metodami na liecenie, nez ich naucili v skolach.

RNG

Na krehke cievy pomaha brat vitamin C, napr 3 gramy esteru C s bioflavonoidmi.
Z bioflavonoidov spomeniem najma rutin hesperidin a diosmin. Nakoniec sa predavaju aj lieky, aj doplnky s vysokymi obsahmi bioflavonoidov, odporucam denne 2 gramy diosminu.
Aj ine antioxidanty spruznuju cievy, napr extrakt z hroznovych jadierok/grape seed extract(200 mg), billberry extract, vinpocetine(20 mg) huperzine A(200 mikrogramov) atd.

Ina9

ešte som si všimla, že aj zaschnuté malé jazvy,mi začnú znova krvácať a väčšinou zbadám len čiernu zaschnutú krv

Ina9

ach jáj, ja som mala na mysli nejaké menej závažné ochorenia, ktoré s týmito príznakmi môžu súvisieť, lebo to céčko som najprv vylúčila, keďže predtým som problémy s imunitou vôbec nemala, a pritom v poslednom čase viac dbám o dostatočný prísun ovocia/zeleniny

ni-ka

no ja neviem, ale mna pri krvacani z nosa napadne casta nadcha, cievna nedostatocnost, nedostatok vitaminu...dalej by to krvacanie bolo masivne a caste...a leukemia zacina uzlinami, unavou, nechutenstvom...ked uz zacne krvacavat z nosa, tak uz by bola leukemia dost pokrocila...a modriny by boli velke a po celom tele...
ale ako som pisala ak chce mat istotu,ktoru uz teraz urcite nema,lebo to je teraz velmi aktualne za vsetkym vidiet rakovinu, tak nech ide doktorovi na KO...

Žužova

ja len hovorim čo mi povedal doktor ked som mala modriny ...podla mna nič sa jej nestane ked si ten KO dá urobit . čo ak to to tvoje Cčko nebude ?? ja ju strašit nechcem tiež neznašam zveličovanie ale je to jeden z priznakov tak mi to napadlo... A ked už tak vytamin C by mala doplnat stravou a nie do seba hadzat nejaký sajrajt z drogerky

ni-ka

keby len z nosa :-)
aj tie opakovane nadchy-prechladnutia mozu byt z nedostatku cecka...
moj syn byval prechladnuty kazdy druhy tyzde ked zacal chodit do skoly, od kedy mu davam cecko tak sa to znacne eliminovalo...
ja by som ho urcite na tvojom mieste skusila, aspon gram,dva denne a uvidis po tyzdni...ak ti to neprejde mozes skusit tie krvne testy...ale ak by to bola zrazanlivost, tak by si mavala problemy pri menzese napriklad...