FB - Aj vam to uz lezie na nervy?

Príspevok v téme: FB - Aj vam to uz lezie na nervy?
Bronis

Tiez uz mate plne zuby vasi priatelia na fb ktori sa neustale musia chvalit svojimi dovolenkami a vyletmi. Mam zopar priatelov na fb ktori kazdu jednu dovolenku ci vylet ktori podniknu musia zverejnovat na fb so vsetkymi fotkami co nafotili. Uz mi to leze na nervy. A este ak im to nezlajkujem tak si dovolia nenapadne podotknut ze ci som si nevsimla ich nove foto na fb? A niektori sa dobreze neurazia ze im nedam lajk. Kam ten svet speje, uz zacinam mat pocit ze fb je pre ludi trpiacich chorobnym vystatovanim vlastneho ega. Z jednej dovolenky uploadovat na web aj 15 fotiek. Nemam chut uz ani na fb chodit a stale nutne pozerat tie ich foto.
dakujem

MultiLevel

Boris a zabudla som sa spytat, ty nevies o tom, ze kohokolvek si mozes zablokovat a jeho prispevky nebudes vidiet? Ked ti to uz tak velmi vadi, je tu tato moznost. Ja som tam mala kedysi cez 300 "priatelov", a denne som zablokovala asi 8 ludi z toho dovodu, ze som nemienila pozerat na niekoho nahe deti, na embrya z ultrazvuku, na jedlo, ktore prave isiel niekto konzumovat, ci si citat, kto sa kde prave v tejto chvili nachadza...lenze velmi rychlo ma preslo toto blokovanie a vyhodila som z "priatelov" takmer vsetkych ludi. Teraz tam mam naozaj len priatelov, rodinu a ludi, s ktorymi sa naozaj stretavam....
Mas niekolko moznosti....

danysa

A naco si sa daval na fb, ved fb o tom je o chlaleni sa a vystatovani kde som bol, co som jedol, co som kupil atd. Len ti rozumnejsi vyuzivaju fb len na komunikaciu s ludmi ktori su daleko od nich. Na fb si chodia liecit nedostatok zaujmu ludia ktori potrebuju byt v centre pozornosti.

sewie

ludia co si davaju milion foto na FB mi rozhodne na nervy nelezu ale je mi ich luto...ked som robila v bare tak som videla ako sa baby a aj chalani namiesto toho aby sa bavili stale akurat fotili-fotili seba, ci svoje napoje...to je o com? ja ked idem niekam s kamoskami tak sa na silu nutime aby sme spravili aspon niekedy jednu foto(pokial ide o disko alebo veceru) a na vylete aspon par- a to nie kvoli FB ale aby sme mali pre seba nejaku pamiatku...ja momenty nefotim, ja ich radsej zijem... a ked sa niekto radsej foti nez si uziva danu chvilu, tak mi ho je akurat luto...vymakany fotky si dokaze spravit kazdy aj doma v obyvacke...to ze sa niekto zubi do kamery na FB neznamena ze je stastny...

matka22222

Nechapem čo ta rozčuluje.Ja sa prave naopak velmi tešim ked vidim že niekto dal nove fotky z dovolenky alebo detičky.Beriem to ako tip na vylety atd.Ak ta to otravuje bud na FB nechod alebo si tie fotky nepozeraj.Mne to tiež pride trošku ako zavist sorry !

nelllla

ale ved nikto ta nenuti tie fotky vobec rozkliknut a pozerat..preco to neignorujes? aby ma taketo veci vytacali? zeby zavist? :D alebo preco potom vlastne na tom FB si? lebo on je primarne o tom..zdielat svoj zivot s ostatnymi..na komunikaciu mozes vyuzivat ine kanaly (skype, rozne mobilne aplikacie, gmail, osobne stretnutie etc.)a ako tu uz mnohi napisali..staci sa trocha pohrat s nastaveniami a mas po probleme..alebo ked ta to tam tak velmi irituje a rozculuje, tak tam proste nechod alebo si vsetkych vymaz a kukaj len nejake fan pages :D

mam tam tiez zopar takych exotov, co by si tam najradsej odfotili aj svoj ranny vykal..ale tak aspon sa pobavim :D inak mam tam vacsinou svojich priatelov a tym rozhodne dovolenku doprajem a rada sa pozriem na ich fotky..alebo je fajn vediet ako ziju spoluziaci z vysky, zo strednej, s kt. sa okrem stretavok nemam sancu vidiet

proste cele je to len na tebe..do akej miery nechas FB zasahovat do svojho zivota..ci tam vobec budes a co budes pozerat..cize odpoved na tvoju otazku..nie nelezie mi na nervy nieco, co mozem sama zmenit a ovplyvnit

Agnes989

A preco ta tak trapi kolko fotiek z dovoleniek si tam davaju, predsa to nemusis pozerat ked ta to nezaujima. Fotky si tam davaju pre svoju rodinu a priatelov, niektorych to moze zaujimat. Nikto sa na teba nebude urazat ked nedas lajk, to je blbost.

Aja02

"Milujem" tieto témy o tom, aký je facebook zlý, akí sú tam samí narcisti, ktorí sa potrebujú so všetkým vychvaľovať a pod.
Čo je na tom, že si tam niekto pridá fotku/fotky z dovolenky? A čo je na tom, keď tam dá niekto fotku detí? Keď vás to otravuje, tak sa odtiaľ vymažte alebo si odtiaľ dajte preč toho priateľa. Ja tiež nechápem, aký má význam dávať tam statusy a fotky toho, čo som práve zjedla, čo som práve robila a pod., ale ignorujem to a reagujem na tie veci, ktoré chcem.

mesomkar

Netreba si pridavat tolko priatelov a uz ked si niekoho pridam, tak ho mozem aj de-friendovat a je po probleme.
Ja som vyhodil pol rodiny zo svojho facebooku. Ci sa urazili alebo nie, mi moze byt jedno.

Cokodorotka

asi si toto pisal za horuca,lebo si si prave pozrel opat nejakych 15 dovolenkovych fotiek:)Nie, nelezie mi to na nervy, je mi to totiz jedno, neovplyvnuje ma to tak:)