Medziludske vztahy

Príspevok v téme: Medziludske vztahy
ivi111

caute, uz dlhsie ma trapi ludska hierarchia. trapi ma asi hlavne preto, lebo mam casto pocit, ze v nej som nizko. a trapi ma aj len tak, ze vobec existuje, ze mi to pripada tak zversky. od detstva som dost dobrak, co sa ludia akoby snazili strasne zneuzivat, cakala by som rovnake navrat, ale hovnajs. blbe, ze toto vidim aj na svojej neteri, ktora nema ani dva roky. narozdiel odo mna je dost dominantna a nejak si ma vzdy vyberie, ked potrebuje niekoho poskriabat alebo vytahat za vlasy. viem, ze nemozem plakat, ze svet je zly, takze sa chcem opytat a poradit, co s tym robit. existuju na to nejake kurzy, rady, literatura, ktora vam pomohla?
dalsia vec, ktora s tym iste suvisi, je ze si neviem najst staleho partnera. stale len pocuvam, ze je to neuveritelne, ze nemam, ale nejak to nikdy nevydrzi, akoby muzi videli iba povrch a zaujimal ich iba sex. ale toto je druhotne, viem, ze kludne mozem byt do konca zivota sama, lebo aj take sa stava.

Delete

Všetko je len o tvojich očakávaniach. Ale človek vždy očakáva...nedá sa neočakávať. Svet nie je zlý a ani ľudia nie sú zlí. Čokoľvek svetu dáš sa ti vráti - velikánsky omyl ľudstva. Ak venuješ tomuto svetu dobro tak sa niekde v tom momente prejaví, niekto vyzdravie, vyhrá v lotérii alebo sa narodí dieťa. Ak konáš zlo tak je to presne také isté a okamžite sa to prejaví, pretože na svete musí existovať rovnováha. No nikdy sa to, čo svetu dáme nemusí vrátiť nám samým. Čiže dobrák môže byť celý život nešťastným a naopak zlému sa bude všetko dariť. Môže a nemusí sa to vrátiť tebe samej. No nech ťa teší aspoň skutočnosť, že tvoje dobro sa niekde prejavilo a to čo robíš, nerobíš zbytočne. Muži? No neviem kade chodíš ale nesúhlasím. V tomto svete je to čo popisuješ ale prečo to tak je? Odkiaľ sa muži učia, že majú byť takýmito, akými sú? No z tejto spoločnosti, z rodiny, zo školy a potom si vytvoria jednoducho návod..a podľa neho sa riadia. Ak nevidia okolo seba chlapci nič iné len povrchnosť, a ženu v úlohe slúžky tak čo sa majú naučiť? A hlavne odkiaľ ak to takto funguje v celej spoločnosti??? A ženy im dávajú tiež príklad...

stryco

najskor budes prehnane citliva, co je v dnesnej dobe naozaj problem. si mozno prilis pasivna a chcelo by to popracovat na sebavedomi a asertivite. ono ty dobraci dopadnu vacsinou presne takto ako popisujes. najhorsie je ked este aj cakaju, ze za svoju dobrotu im niekto nieco da. to je nezmysel. normalne by sa clovek mal naucit byt zdravo, primerane sebecky a vediet povedat nie. nie je na tom nic zle, je to spravne.

a muzi su rozni, vacsinu z nich nezaujima len vzhlad, ale zrejme z teba citit tvoje nizke sebavedomie a prehnanu, neprirodzenu dobrotu. to malokoho pritahuje.

5.5 elsa

ivi 111 mužov zaujíma iba sex lebo v ničom inom nie sú dobrí niektorí ani v tom v dnešnej dobe sa vedia ženy postarať sami o seba sú schopnejšie,múdrejšie, muži sú dobrí na vzorku pre dieťa a na sex ...... tak si polož otázku čo od muža čakáš väčšina mužov ti neposkytne nič viac máloktorí muži zvládnuť aj viac :)je ich veeeeeeeľmi málo ,,,, ty sama si musíš vytvoriť obranný systém aby si sa vedela obrániť voči drzým ľuďom aby si na teba nič neskúšali v určitých situáciách si poradiť sama na nikoho sa nespoliehať to sa naučíš a nebyť prehnane dobrá lebo to bude okolie využívať a zneužívať ako sa povie za dobrotu na žobrotu nechceš tak dopadnúť že? :)