Uzkost z potencialneho vztahu

Príspevok v téme: Uzkost z potencialneho vztahu
Troan

Zdravim,
Zacinam mat dlhodoby problem s fungovanim v partnerskych vztahoch. Vzdy ked sa v mojom zivote objavi potencionalna partnerka, po chvili dostanem najhorsi pocit aky som kedy zazil... dalo by sa to opisat obrovskou uzkostou, ktora ma vyradi z bezneho fungovania. Potom vzdy ukoncim tento zacinajuci vztah, lebo nedokazem zvladnut tieto pocity.
Viem ze nam niekedy telo dava najavo takymito pocitmi, ze nieco nerobime spravne, ale tu to nechapem, vsetky tie zeny boli uzasne a vedel by som si s nimi predstavit cely zivot (aj ked niekedy to skoncilo rychlo a nemal som zas taku velku moznost na spoznanie, tak je to tazke tvrdit). Casto mi to pripada ze sa potom citim zviazany a neschopny fungovat inak ako osamote. Bojim sa ze zahadzujem sance na skvele partnerky.
Nema niekto podobne skusenosti? Dakujem

m_fittiin

Čau Wanderer. Mám ten istý problém (samozrejme v opačnom garde). Vždy keď spoznám skvelého muža tak zažívam niečo podobné. Ak sa chceš o tom porozprávať, ozvi sa na m.fittiin@gmail.com

xyz321

prestan tu spamovat s tym telefonnym cislom na vsetkych diskusiach. ak by aj bolo prave, tak sa slusi uviest aspon meno psychologa aby sa to dalo overit. dakujem

wanderer

Ahojte, viem ze to je uz stara diskusia ale je tu este niekto z Vas?
Tiez prezivam presne rovnake stavy. Skoro identicky ako Troan.
Podarilo s vam to nejako vyriesit? Je to strasne tazke a vycerpavajuce

gurus

iba sa zatni a vydrz, prekonaj to, ked utekas, chyt pevne ruku uzasnej zeny, drz a vydrz, zbytocne si to demonizujes a oberas sa o krasne veci

gurus

strachu treba celit a nie pred nim utekat, lebo strach ma velke oci. Je to len bublina, ktorej treba celit a ona praskne. Budes sa smiat ako si sa toho cele roky zbytocne bal. Intimita je nadherna vec.

Troan

nedokazem sa zmierit s tym ze som proste taky... chcem mat niekoho pri sebe, aj ked na druhej strane sa toho bojim...
rad by som sa niekedy poradil s niekym kto ma podobne problemy, da sa tu napisat nejaka sprava?

miska89

Nefritova, máš pravdu tie vnútorné motívy môžu byť na vine, že chýbajú.. K psychologičke si išla s iným problémom či konkrétne s týmto?
Podľa mňa sme proste také povahy.. no niekedy asi nezostáva naozaj nič iné ako nájsť si podobného človeka. Mňa strašne ničí aj to že sa stretávam s dotyčným, on už je celý zaláskovaný a ja čakám na ten moment kedy si poviem že áno som pripravená na vzťah.. lenže akosi sa nič nedeje, je mi s ním dobre, dokonca ma aj priťahuje ale nedokážem s ním mať vzťah ( teraz nemyslím konkrétneho človeka ale všeobecne).. On to potom nechápe, ublíži to aj tej druhej strane... PS: keď sa tu nájde podobná osoba, mám 25 rokov, som z Tn, štíhla tmavovláska :D :D