Nedokazem sa uvolnit, zijem v strese

Príspevok v téme: Nedokazem sa uvolnit, zijem v strese
D0minika

Ahoj,
posledny polrok zijem v strese, skola ma uplne znicila, aj po prespanej celej noci som unavena a smutna. Pred tromi mesiacmi mi zomrela babka, do toho este zdravotne problemy, proste je toho moc. Za babkou stale placem. Mam prazdniny, ale aj tak sa nedokazem uvolnit, aj ked nemam dovod na stres. Nedokazem si nic uzit. Po minule roky, ked som mala prazdniny, citila som volnost, bola som stastna, uzivala som si to...Proste pohoda..Ale teraz citim v sebe take napatie, fakt sa neviem uvolnit a uzivat si volnost. Aj kamosky mi hovoria, ze som ina. Niekedy mam az pocit, ze moj zivot nema zmysel...
Ma alebo mal niekto podobne pocity? Mam ist psychologicke? Alebo co by mi mohlo pomoct dostat sa z tohto stavu? Vopred dakujem za reakcie

aloveu

Na ako dlho máš zakázané športovať? Lebo ak už len 2/3 týždne, tak to vydržíš. Ale keby ešte rok, tak cvič hornú časť tela, alebo to rok vydrž v strese.
Proste bez pohybu sa ťažko zbaviť stresu. Ale dá sa to aj bez toho. Napríklad hľadaj príjemnú spoločnosť, v ktorej sa budeš smiať, alebo si pusť komédiu, alebo si pusť nejaký smutný film, aby si sa vyplakala (nie katastrofický, to by si bola ešte vo väčšom strese), zhlboka dýchaj, alebo si daj čokoládu (pekne pomaly, v ústach si to vychutnávaj), alebo si daj čierny čaj, alebo choď na miesto, kde budeš sama a poriadne krič (nie však veľa, aby Ťa nebolela hlava), alebo.............
Je toho veľa, čo by si mohla urobiť, ale šport je na to asi najlepší.

D0minika

Chodit ano, ale mam zakazane sportovat, beh, skoky, korcule,vsetko kde sa namaha koleno.Neustale sa mi podrvtuje a nie je to nic prijemne. Ale hornu cast tela mozem...aale to nie je ono, taak mi strasne chyba pohyb ako tie korcule alebo beh ...Ja neviem, mna uz z toho porazi

aloveu

Skús si niekedy zabehať, alebo rob nejakú inú pohybovú aktivitu. Aspoň trošku Ti to pomôže, pretože pohyb eliminuje akýkoľvek stres a vďaka nemu sa vylučujú hormóny šťastia. Na jedenkrát ti to až tak nepomôže, ale môžeš športovať každý deň a bude Ti lepšie, aspoň takto.

D0minika

mam uplne roztrhnuty predny skrizeny vaz, cize caka ma plastika ...
A strasne tazko sa mi zaspava, zaspim okolo tretej v noci a potom som cez den unavena a na nic nemam naladu.. Nic ma nebavi a stale mam negativne myslienky

jajaa

akú operáciu? nie, že zle, jednoducho máš ťažšíe obdo bie, k tomu zdrav. pro blémy a treba to riešiť...spávaš dobre?

D0minika

fuuu,tak to som natom aaž tak zle?
Dnes mi lekár dokonca povedal, že idem na operáciu, ešte teraz to vstrebávam a neviem sa s tým zmieriť.
Neviem či má zmysel pokračovať....