Cmeliak

Príspevok v téme: Cmeliak
ustipnuta

Moze sa stat, ze cmeliaky stipu? Doteraz som od vsetkych pocula, ze sa este nestalo, aby cmeliak niekoho ustipol. Ale mne sa to vcera stalo. Ustipol ma na ruku, na predlaktie tam, kde je koza jemnejsia. Nie je to typicky stipanec ako napriklad od vcely alebo osi. Bolelo to skor ako ustipnutie od mravca. Aj to opuchlo skor ako po ustipnuti mravcom alebo komarom. Zihadlo som tam nemala. Po nejakej hodine mi to odpuchlo a uz som s tym nemala problem. Iba som vedela, ze mi tam asi ostala nejaka tekutinka z toho cmeliaka. Dnes rano, ked som sa zobudila, tak som zbadala, ze to mam riadne cervene a nie len to male miesto okolo, ale asi 5cm na dlzku a 3cm na sirku.Ked si to stlacim, dost to boli. Je to zapalene? Alebo sa mi tam roztiekla ta kyselina z cmeliaka a preto ma to boli? Co s tym mam robit?

RNG

Na rozne ustipnutia hmyzom velmi pomoze dat na to medennu mincu(penny) a prilepit leukoplastom. Po hodine-dvoch posobenia to neutralizuju alebo znici toxiny a reakcia sa teda nedostavi.
Oskusane na srsnoch , pavukoch a inych.
(Nie na hadiom ustipnuti zatial!)

Summer_

Neboj budem sa chranit pretoze ja mam z nich fobiu :D Ja sa vazne nicoho nebojim /aj hady pavuky a tak je pohoda/ ale ked vidim daco ako osa a vcela tak to je koniec :D :D

ustipnuta

Aj teba uz ustipol? Tak to som rada...lebo vsetci hovoria, ze to len mne sa moze stat :)D Ale radsej sa chran pred vcelami a osami, lebo to boli 10x viac :))

Summer_

ustipnuta mna uz stipol cmeliak a dost ma to vtedy bolelo... no neviem ci je to take iste alebo ine ako vcela ci osa bo tie ma nastastie zatial nehali tak... :)
Ale urcite si to natieraj fenistilom :)

agina

Tiez mam velmi dobre skusenosti s fenistilom.Mna minule leto ustipol ovad a navrel mi okolo toho velky cerveny flak a bol horuci.Po natreti Fenistilom ma to vobec nesvrbelo a asi po troch dnoch sa mi to vratilo do normalu.Takze urcite natieraj niekolkokrat denne.

cmeliak

Mam :)D Ale som si myslela, ze to je len na cerstvy stipanec, tak som si to uz nenatrela vcera, lebo ked som prisla domov, uz som to mala ukludnene. A teraz neviem ci to zaberie, kedze to uz je v inom stave ako vcera...ale skusim.