Detox od benzodiazepinov / Predna hora

Príspevok v téme: Detox od benzodiazepinov / Predna hora
Ninny

Zdravim, dnes si idem na postu po list, zrejme to uz bude list uz aj s pokynmi a datumom nastupu, ktory bude cca. do 10 dni, podla vsetkeho, ked som vcera telefonicky kontaktovala prijimacie oddelenie, aby som sa vedela zariadit uz pomaly. Prezivam momentalne opät tazku recidivu, co sa tyka pervitinu, ktory uz beriem ako 27rocna pravidelne, aj nepravidelne necelych 14 rokov, aj ostatne drogy prilezitostne. Ale momentalne je to hlavne kombinacia pervitinu/benzodiazepinov/opiatovych liekov(Codein, Tramal, Doreta). Ale co sa tyka benzodiazepinov, beriem ich uz 5 rokov, kazdy den a za tych 5 rokov som bez nich bola max. 3 a pol mesiaca... Vzdy ked vstanem prvu vec, co si musim dat je BZN... Bez toho mam vyslovene "krizu", a su to strasne stavy. Pervitin asi 6/7 mesiacov beriem tiez teraz kazdodenne, zial. Ale co ma po nejakych trapnych dojazdoch. Kriza je proste kriza... Prosim vas o tymto o reakciu na moju otazku, ktora znie: Vie tu niekto z vas ako sa vysadzuju benzodiazepiny na detoxe v liecebnych ustavoch? Raz som to pred dvomi rokmi zazila, ked mi na Hranicnej vymenili Rivotril (6mg/den v priemere) za 1,5mg Xanaxu SR v prvych dvoch mesiacoch, v tretom uz len 1mg Xanax SR, a vo stvrtom mesiaci som uz odtial otiekla, lebo 0,50mg Xanax SR, bolo nieco naco som maozaj nebola este pripravena. Ale 3 mesiace som mala abstinencne priznaky, nerobim si srandu. Teraz beriem 1- max.3/4 mg Neurolu denne. A strasne sa bojim! Takze ak nahodou si toto precita nejaka osobka, ktora skutocne vie, ako sa na protidrogovych lieceniach vysadzuju lieky tejto prekliatej skupiny vopred moc pekne dakujem;)

jaja12

Tak to ma dostalo, ze ma svojvolne vysadit lieky a klamat lekara ze ich berie. Ako mozes nieco take napisat?? naviac ked na zaciatku vravis ze s podobnymi vecami nemas ziadne skusenosti. Skor by som povedala ze najdi si ineho psychiatra ak budes mat pocit ze ta nepocuva, alebo ze si to predstavujes inak a on s tebou odmieta co i len diskutovat. ja mam moznost porovnavat a nie vsetci lekari tak ako ludia vo vseobecnosti, su rovnaki a maju rovnaki pristup.drzim palce

michalmmm

Ninny, ja s liekmi, s drogami, so zavislostou a s odvykackami ziadne skusenosti nemam, ale to slovo detox ma zaujalo, preto pisem a samozrejme ti drzim palce, nech sa z toho vsetkeho cim skor dostanes a hlavne nech uz nikdy do toho nepadnes znovu. Kazdy clovek ma v sebe toxiny. Aj ten, co nebral drogy a lieky nikdy. Toxiny sa mozu do nasho tela dostat zo zlej stravy, zo zleho vzduchu, odkialkolvek, ale to urcite vies. Vo vseobecnosti pri detoxikacii organizmu ucinne pomahaju: sauna, kupanie sa v morskej vode, cvicenie a pohyb - najma beh, dodrziavanie pitneho rezimu, pitie cajov z liecivych byliniek - pupava, pestrec mariansky, lopuch, zihlava, palina, dalej uzivanie roznych vyzivovych doplnkov - spirulina, chlorella a inych, ale aj uzivanie vlakniny a jedenie salatov, vyhybanie sa potravinam, na ktore nam boli zistene intolerancie. No najma na to behanie a na ten pitny rezim nezabudaj a psychiatricke lieky po odchode z liecebne co najskor vysad (ak by lekar nesuhladil, vysad ich svojvolne a klam ho, ze ich nadalej beries)! Kto nema prachy, aby sa siel vykupat k moru, pre toho odporucam aspon len kupaliska v Podhajskej a v Rapovciach, lebo je tam termalna voda s podobnym zlozenim ako voda v Mrtvom mori. Dodrziavanie tohto vsetkeho by sa malo stat tvojim zivotnym stylom, lebo je to ucinna pomoc pri detoxikacii od cohokolvek.