Kde bývat v BA

katkagun

Ďakujem Vám veľmi pekne za tipy. Zatial vyhráva zlaté krídlo v Rači a chystáme sa tam aj na prehliadku, tak snáď to klapne :))

pomerhana

Ahoj :))) aj ja bývam v Rači, už od detstva a je to podľa mňa jedna z naj častí BA. To zlaté krídlo čo tu teraz stavajú je naozaj pekné a hneď by som tam išla bývať, keby som mohla :) tam ani nebude problém zaparkovať, čo je veľká vymoženosť v BA všeobecne. Tak držím palce s výberom a potom napíš, ako ste vybrali :)

vierkavie

Teraz sa tu stavajú pekné byty www.doas.sk ale neviem koľko bytov je tam ešte na predaj, predávajú sa vraj dosť rýchlo. Skús pozrieť

Waterlilies

Ahoj Katka, ja som Bratislavčanka celý život, v každej časti som si odžila nejakú etapu. Určite by pomohlo aj to, keby si uviedla, aké staré máš deti, lepšie by sa to prispôsobovalo ;) za mňa kebyže sa rozhodujem tak medzi Račou a Dubravkou. V Rači skús pozrieť "zlate krídlo" novostavby, v Dúbravke "tami" aj mnoho dalších je rozostavanych...žila som v Devínskej Novej Vsi, Dubravke, Karlovej Vsi, Novom meste, Starom meste, Ruzinove,Vrakuňi, do Rače chodila do školy, v Petržalke mám velmi veľa kamarátov, aktualne bývam v Podunajskych Biskupiciach. Mať deti tak by som sa najradšej vrátila do Dubravky :) za mňa najpokojnejšia časť, či na prechadzky s kočíkom, laufovanie do lesa, alebo puštanie detí samych zo školy, vela škôl na výber, poliklinika blízko,obchvat, plus pre mna malo velkú výhodu, že tam bolo veľa záhradok na prenájom tak sme si dopestovali vlastnú zeleninu s rodičmi aj keď sme bývali v byte ;) nebývajú tam také zápchy ako v Rači občas, lebo predsa len, výpadovka na Pezinok z BA a žial nemáme tie cesty bohvieako doriešené :D ale v Rači sú tiež velmi pekné lesy a vinice kúsok, relatívny pokoj. S detmi by som sa do mesta moc netrepala, radšej okraj, všetci chvália Ružinov ako také rodinné sídlisko, no za mna by som do Ružinova nešla, velmi vela hlavných ciest, dieťa by som tadial nepustila dokonca aj psa som mala problem ísť venčiť ak som ho chcela pustit z vodítka ale mozno len lokalitne sme boli zle, lebo sme bývali v Perle, čo je na hlavnej ceste cez Ružinov. V Biskupiciach mame vela asocialov, takych tych echt:) Vrakuňa, Vajnory to samo, v Novom meste je smrad, v Starom sa nedá parkovať, Karlovku tiež jedine s podzemnou garážou, v Petržalke v autobuse na mna už raz vytiahli pištol :D všade je niečo pre a proti, všetkym niečo iné vyhovuje, možno nie je zlý nápad skúsiť ten podnájom najskôr a keď nie, hlasujem za Dúbravku ;) aj keď je to trošku dalej do mesta...

katkagun

Ďakujem každému za názor :) petržalka naozaj nie :( raču trochu poznám a je pravda, že ma zaujala asi najviac. Sú tam nejaké byty čo sa stavajú? alebo nedávno postavené? Inak, autá máme, takže dochádzanie nie je problém, len parkovanie a to je práve dovod, prečo chceme novostavbu, aby som večer hodinu nemusela jazdit a hľadať miesto. V novostavbe sa dá kúpiť a v BA je to v tejto dobe nevyhnutné

Bubliii

A áno, máš pravdu, že časť Petržky zaberá CHKO Dunajské luhy, ale autorka sa pýta na bývanie a nebude predsa bývať v lese. Je to proste fakt, že Petržalka je jedno veľké sídlisko! A jazero ako zeleň nerátam.

Bubliii

MP, samozrejme, že áno, píšem sem na fórum veci s ktorými mám osobné skúsenosti, nie výmysly ako ostatní. V BA som žila 5 rokov. V Petržke mám kamarátku, ktorú navštevujem, chodila som tam do jedného penziónu aj iné akcie. Už len pohľad na ňu z hradu je smutný :( a keď ide človek busom cez Petržku, je to na zaplakanie.. Takže ja neviem, v ktorom kúte Petržalky žiješ, kde je "toľko zelene". Jediná zeleň, ktorú tam ja poznám, je to mŕtve rameno pretekajúce okolo a Draždiak. Ak si myslíš, že je to raj na zemi, ja ti to neberiem :D Ale skús sa pozrieť do Dúbravky - les máš za oknom, Lamač-je tam lesík a pod.. Na Mlynskej doline sme mali viac zelene :)