Priskoro na dietatko?

**en**

Nechcem Ta v žiadnom prípade odhovárať, ale uvedom si, že ak si sama dobrovolene neplatiš soc.poistenie, tak nedostaneš ani platenú materskú dovolenku. Musís 2 roky byť socialne poistená. Najskôr si zváš všetko pre a proti. Mne sa narodil syn 6 mesiacov po maturite a nelutujem nič- mala som tesne pred dvadsiatkou. Bolo to neplánované, stalo. Pred 25.rokmi nebola antikoncepcia na takej urovni a tak dostupná ako dnes.

nikka

ahoj monika, my sme bábetko síce neplánovali ale zlyhala nám anitkoncepcia trinordiol. takže ja v maturitnom ročníku a týždeň pred stužkovou sme zistli že som tehotná..hneď sme sa tešili ani nás nenapadlo že by sme si ho nenehali toje jasne ...maturovala som s obrovským bruškom:) ale všetko som uplne bez problémov zvlaadla trapas ta maturita ...no medzi tým sme sa zobrali dokonca dva dni po mojej osemnastke:) po maturite sme sa prestahovali lebo rodičia nám kupili na polovicu jednoizbový byt a hned týždeň potom sa narodil moj malý pokladík maťko a milujeme ho najviac na svete to je krásne čo ti to diaťatko dá koľko lásky..teraz má rok a dva-tri mesiace ľúbime sa a je to pekné len!!! si dobre uvedom akú zodpovednosť to zo sebou prináša lebo to neni len tak chi chi budeme mať babo ani zdaleka po prvé kým sme sa zabehli do rodinného života taktiež sa absolutne necítim na 20 ale na tridsať rokov mám pocit akoby som si tých pár rokov preskočila ja neviem či keby som mohla by som tieto krásne chvíľe este neoddialila neviem ako ja to zvládam výborne musím si poklepať nech nezarieknem ale nie všetky dni sú ružové dobre si to zváž keby si sa chcela so mnou ešte porozprávať napíš mi na mail keď ťukneš na moj nick tak sa ti to spustí ja budem len rada ak sa ozveš fakt možem ti poradiť resp.objasniť niektoré veci kedže mám tuto situaciu čerstvo prežitu:) pa moja držím palce

1d1

nechcem ti to toho kecat ale ja som sa zenil v 24 mame dve pekne baby ale odstupom casu si s maminov vravime ze sme mohli este chvilku pockat a a uzit si zivota nieake solocne dovolenky a vylety atd no ale ak si sa tak rozhodla vela stastia

moniqa87

ja by som ti chcela nieco poradit a dufam, ze si to vezmes na srdce...
teraz je estelen oktober a maturujes az v maji a pisala si, ze sa uz o dietatko pokusate teraz, ale ja ti radim pockaj tych par mesiacov, pekne zmaturuj a potom si uz zariadte zivot po svojom... lebo ak si to prepocitas, mohla by si rodit kludne aj pocas maturity a myslim, ze budes mat stresov dost a nie este takuto zataz, lebo potom by si si musela dat maturitu na september a myslim, ze to ty nechces...
dufam, ze si vezmes k srdcu to co som ti napisala a aspon pol roka este pockas a vopred ti aj radim, chod sa poradit s gynekologom, ze ake vytaminy by si mala brat ked chces otehotniet atd... ale to snad uz vies aj bezo mna...

silviia

nooo, ono stihnes mozno tym padom aj tych deticiek viac :)
ale hlavne budes viac vladat, ked si mlada, i ked viac si dieta vazia zas ti, co ho mali po problemoch a neskoro. len si prosim neber priklad zo svojich biologickych rodicov, nech sa ti v zivote prihodi cokolvek a snazte sa aj o dobre rodinne-manzelske vztahy, vychovu a harmoniu v rodine :) dietatko to citi a potrebuje pohodu a veeeeeela lasky vas OBOCH!!

monikal.

Wiki, vdaka. Musim si ho zalozit najskor. Potom ti napisem nick. Len teraz ma uz od internetu vyhnaju. Ale popisem velmi rada. Ahojte zatial a vdaka za nazory!