Problém s krvou v stolici

Príspevok v téme: Problém s krvou v stolici
pripad

Ahojte. Chcel by som poprosiť o radu. Mám taký problém: Už je to takmer pol roka čo občas po vyprázdnení vidím na stolici trochu krvi respektíve na toaletnom papieri. Deje sa tak vždy pokiaľ mam hnačku - riedku stolicu, prípadne keď po vyprázdnení hustej stolice ešte trocha tlačím. Myslel som s, že to po čase prejde ale zatiaľ sa tak neudialo. Bolesti nemám žiadne. Niekedy to nie je vôbec vidieť... pri hustej stolici.. môže to byť ovplyvnené aj stravou.. Čo sa týka pocitu análneho otvoru mám niekedy dojem akoby som tam ešte niečo mal.. niečo veľmi maličké.. niekedy to zasa ani nie je cítiť.. nevylučujem, že môhlo dôjsť k vnútornému poškodeniu... mal som tam raz tenký predmet o veľkosti cca 19cm.. mladícka nerozvážnosť.. a teraz musím na svoje chyby pykať, lekárovi sa strašne bojím ísť.. čo mám robiť? je nejaká šanca, že sa to dá vyliečiť nejakými liekmi alebo čajmi? niekto mi spomínal, že je vhodné použiť čaj z dubovej kôry... ale neskúšal som to... Ak mi viete prosím poradiť budem vďačný... Prosím píšte mi len seriózne, viem že to príde niektorým smiešne, ale raz sa môže stať nejaký problém aj iným...

Kamil

čaute mal som krv v stolici.....(predtým som jedol pikantné jedlo mohlo to spôsobiť aj to ???) ak nie čo to mohlo spôsobiť ??? ďakujem..

mamamia111

PORADCA - toto je uz fakt trapne. akukolvek temu o zdravi otvorim, vsade si si skopirovala tieto svoje uzasne rady. zaplat si reklamu, nemam chut citat tvoje zvasty.

anonym_2137

Už sa tu toľko popísalo o krvácaní / kolonoskopia, hemoroidy a pod./, kde som aj ja prispela. Preto sa môžem aj opakovať. Mám vonkajšie aj vnútorné hemoroidy. Prvý raz, keď som krvácala, veľmi som sa zľakla a volala svojmu lekárovi. On mi povedal, že to nič nie je, že to mi praskol hemoroid, má to byť jasná červená krv. Po čase to prešlo, no ešte raz sa mi to prihodilo. Potom som mala chvíľu pokoj, no v poslednom období aj ja som si na papieri všimla krv a samozrejme som si cítila uzliny na konečníku. Tiež ma mátala rakovina konečníka. A tak som sa odhodlala s tým niečo robiť, už len pre pokoj. Ano, odhodlala som sa na kolonoskopiu. Bolesť to bola hrozná, ale prežila som a keď doktor povedal, že okrem hemoroidov nič nenašiel, bola to úľava.A čo poradil? Potierať masťami a vkladať čipky len pri akútnom stave, jesť zostatkovú stravu, ovocie, zeleninu, vlákniny. Nejesť korenisté, štiplavé. Po stolici len jemne priložiť papier, najlepšie hneď umyť, bez mydla vlažnou vodou a osušiť iba priložením a jemne zatlačením uteráka. A to bolo všetko. A ja už dlhodobo pravidelne užívam Detralex v akútnom prípade sedím v odvare z dubovej kôry a potieram a vkladám Faktu masť. No naposledy som to asi s ňou prehnala, lebo ma to strašne svrbelo. Tak som si to potom už len Aviril detský krém na to dávala. Takže ak je to čerstvá krv, rakovina to nemusí byť, môžu to byť len trhlinky. Ale čím skôr s tým čosi budete robiť tým lepšie a pokiaľ budete v takom štádiu, že sa odhodláte na kolonoskopiu, radím s injekciou.

Lenus0406

prosim vas o radu manzel mava krv v stolici cisto cervenu,dost casto chodi na velku potrebu ale nekrvaca po kazdom. a este taky dotaz bolieva ho hlava ale neviem ci to suvisi s tymto. dakujem za radu

veronika215

ináč v lekarni majú čipky aj mastičky pýtaj si na hemoroidy,pomôžu aj sedacie kúpele v odvare z dubovej kôry da sa kúpiť v lekárni.ak sa to bude zhoršovať chod k lekárovi.

medalux

Ak ti niekto poradil čaj z dubovej kôry, urobil dobre, pretože v tvojom prípade sa jedná o vnútorné hemoroidy, čiže keď zatlačíš na konci stolici aby si sa ubezpečil že si vyprázdnený, tak ti pôjde automaticky krv. Keď to budeš tak robiť aj naďalej, môžu ti vyjsť na konečník hrčky, čo je veľmi nepekná záležitosť. Trošku treba zmeniť stravu, hlavne treba pridať do stravy vlákninu v akejkoľvek forme. Nakoniec ísť na stolicu v kľude vyprázdňovať, nikam sa neponáhľať, je dobre si zaobstarať do budúcnosti masť z dubovej kôry(preventívne) a ponatierať análny otvor aj vnútro, aby sa zvlhčila sliznica :) veľmi ti to pomôže.

StanleyH

cau, mam podobyn problem. bol som aj u chirurga, ten povedal ze je to vsetko OK. crevo nekrvaca. ale asi je natrhnuty analny otvo trolinku. Vraj treba zriedit stravu. Ja by som ale vyskusal UMI, obsahuje fukoidan, posobi super na ulceroznu kolitidu a na vsetko s crevami

mam problem

Ahojte, aj ja by som potreboval poradit. Uz dlhsi cas nachadzam po stolici na toaletnom papieri krv. Ta krv nieje cierna je pekna cervena. Najprv to bolo asi mesiac sem-tam trosku na toaletnom papieri, malicka skvrna, ktorej som nevenoval nejaku pozornost, niekedy tam proste bola a inokedy nie. No dnes som bol na WC uz 3x a mám normálne krvavy toaletny papier, proste je tam velka skvrna na celom papieri.
K lekarovi tiez moc nechcem ist. Poradte co mam robit.
Dakujem

inngridka

u mladych ludi male mnozstvo krvi sposobuju heoroidy a nie je to nic zavazne... ale pocit cudzieho telesa v konecniku je uz troska o niecom inom, moze to byt nejaky polypovity utvar, ktory krvaca... treba jednoznacne k doktorovi lebo nijake zazracne caje ani indiansky saman ti nepomoze