Chorý vtáčik - korela

Príspevok v téme: Chorý vtáčik - korela
korela

Mám,korelu a uz druhý deň ani nepípla. Vždy si spieva a je veselá. Včera moc zvracala a nebola ani na bydielku. Sedela na dne klietky a vkuse pila. Večer mala hnačky. Je uplne ticho a cely deň spí. Nemyslím,že by niečo zledla ked bola vonku z klietky,skôr to je nejaká viróza,alebo bolo niečo v krmive. Ako jej pomôcť? V okolí 150km nie je žiedny veterinár,ktorý rozumie operencom.

Gabi420

Kupila som si korelu ale pri prevoze mi ju nechali v klietke a teraz uz 3 den cudne dycha jak by chrcala teraz neviem co robyt dala som jej cierny caj ktory odmieta pit inac aj papa vsetko v pohode len to chrcanie a kichanie je dost cudne bojim sa ze sa jej moze nieco stat neviem ako jej mozek pomoct teraz som jej zakrila klietku dekami aby sa niejak uhriala a aj svetlo som jej zapla aby sa trosku hriala a aby mala stalu teplotu ale cim dalej tym je to horsie zacala sa traist a uz neviem co mam robyt davam jej aj vitaminy a nic neviete mi poradit co a ako ...?

Gabi420

Kupila som si korelu ale pri prevoze mi ju nechali v klietke a teraz uz 3 den cudne dycha jak by chrcala teraz neviem co robyt dala som jej cierny caj ktory odmieta pit inac aj papa vsetko v pohode len to chrcanie a kichanie je dost cudne bojim sa ze sa jej moze nieco stat neviem ako jej mozek pomoct teraz som jej zakrila klietku dekami aby sa niejak uhriala a aj svetlo som jej zapla aby sa trosku hriala a aby mala stalu teplotu ale cim dalej tym je to horsie zacala sa traist a uz neviem co mam robyt davam jej aj vitaminy a nic neviete mi poradit co a ako ...?

eva171993

Ahojte chcem sa opytat ci mi niekto nevie poradit. Mam doma korelu a chovam ju uz aky taky cas ale zda sa mi za posledne dva dni chora iba v kuse vyspava, nereaguje na ziadne pohyby ani nejavi ziadne reakcie. Nedokaze omaly udrziavat ani stabilitu tela obcas pada aj na zobacik. Po klietke uz ani nelozi a mam pocit ze aj ma chut do jedla aj pitia ale pride mi ze je oslabena a pomaly ani slnecnicu nedokaze rozlusknut. Neviete co by snou mohlo byt? Dakujem

vierona

Kto vie poradit?
mam korelu ktora ma 25 rokov -zial ochorela mi.Zverolekar povedal ze ma zapal spojiviek-na ockach sa jej objavili biele fliaciky-dostala som kvapky a jedno ocko sa jej vycistilo.Druhe je skoro cela zrenica biela - je slepa?

Deria

dominka, ako ho vysetril veterinar? robil mu nejaky vyter? ake kvapky ti dal, su to antibiotika??? alebo ako sa volaju tie kvapky? vtaciky mozu tiez prechladnut, hlavne ak chytia prievan, (ktory je pre ne nebezpecny) alebo pri extremne kolisavej teplote v byte. to znamena, ked je vonku zima, nema sa vetrat dlho ale radsej castejsie a kratko. teplota v byte by mala byt normalne tak 20-21 C°. ale teraz, ked je chory, viac. skor by som tipovala vsak na zapal hrdla, co sa stava nie zriedkavo a vtedy su symptomy podobne, ako opisujes. vyzera to, akoby chcel zvracat. dufam, ze nieco nezhltol? skor ale myslim to prve. najdolezitejsie je teraz pre neho teplo a pokoj. este mu mozes skusit jeho zrno rozdrvit na mucku, cim by si mu ulahcila aspon z casti problemy s prehltanim. mozes mu ponuknut aj uvarenu cestovinu, samozrejme neosolenu a vychladnutu! za takych 5-6 hodin treba cestovinu vyhodit a dat cerstvu. to iste sa ma robit hlavne s ovocim a zeleninou, aby tam nevznikli bakterie, na ktore su vtaci nachylni. preto tie rady, lebo ak vtaci len zopar dni neprijimaju potravu, rychlo schudnu, zoslabnu a tym padom sa tazko potom dostavaju z choroby a uhynu.
takze prajem filipkovi skore uzdravenie a daj vediet, ako sa ma.

Dominka

Dobry den, mam 3rocnu korelu Filipa a uz druhy den len pospava alebo si len tak sedi na bydielku a ma zatvorene oci. Rano este jedol ale cely den sa uz potom jedla ani nedotkol a aj malo pije. Dost kycha a robi take pohyby ako keby mal nieco v krku zaseknute a nemoze to dat von. Bola som uz aj u veterinara ale ten nam dal len nejake kvapky do vody. Neviete mi prosim nejak poradit, ci mam cakat co bude? Dakujem

Deria

laurina, este som od teba necitala jeden jediny rozumny prispevok v teme o zvieratach ale zato kritizujes, co mozes. najprv ti vadilo, ze tu niekto hlada radu o korytnacke, teraz ti zase vadia nazory na vtactvo. ty si uz vadis asi aj sama sebe! tak neviem, komu tu zadrbava.

Deria

no jasne, zase laurina! pocuj, ty si nejako alergicka na temy o zvieratach, co? ak ti to vadi, vyber si temu, co ti nevadi, je ich tu dost. o zvieratach vies tak akurat prt, tak sa zdrz prosim komentara.