alkohol - delírium

Príspevok v téme: alkohol - delírium
zamisv

pri hospoitalizácii môjho muža sa zistilo že začal delírovať, začala som ho obviňovať že je závislí od alkoholu. Zhoršuje sa jeho stav pamäti a mení to kvalitu jeho aj rodinnélho života. Dá sa alkoholizmus liečiť bez chemických liekov ide to iným spôsobom? Ako mám na neho reagovať a usmerniť ho aby si toto uvedomoval?

zamisv

pretože som prešla skoro všetkým od trpezlivosti až po zlosť prestáva ma to baviť a hrozne ma to vyčerpáva a potom keĎ vezmem do úvahy jeho jeho povahu /blíženec/ tak miniečo nahovára že aj keby sa úspešne vyliečil viac je pravdepodobné že to celoživotne nevydrží. preto mu už odvykaciu kúru nespomínam a nechávam ho len tak.

a.hlucha

Tym ze tvoj manzel ma delirium tvoje podozrievanie je iste.Je to vysoke stadium alkoholizmu.No bez liecby sa z toho nedostane.Bud rada ze je v nemocnici,lekari urcite liecbu doporucia,lebo bez nej pit urcite neprestane.Zavislost na alkohol(alkoholizmus)je choroba na cely zivot.Ak chces na tuto temu viac napis!!

poliewoocka

Alkoholizmus je tazka forma zavislosti.Bez odbornej pomoci ju zvladnu len velmi silne osobnosti.Chce to vela lasky a trpezlivosti.Motivuj manzela a ukaz mu,ze si s nim.Rozhodne vyhladajte odbornu pomoc,lebo bude musiet abstinovat skoro cely zivot,aby zas nespadol do tej istej priepasti...

zamisv

je mi od začiatku jasné, aj viem že nato neexistuje recept, nič zatiaľ nepomáha, prosby upozorňovanie na problém atď.