Potrebujem urychlit menstruaciu

kikusik 123

Dobry den mam 13 a este som nedostala mendzes chcem vediet ci to je normalne a ako ho prinutit aby prisiel . Bojim sa ze nebudem mat deti pomoste mi prosiiiiiiiiiiim .

Simonka1234

Ahoj. Prosím pomôžte mi poradiť. Čo sa stane keď vám prestane tiecť výtok. Prosím pomôžte mi a odpíšte čo sa po tom keď presne tiecť stane.

Simonka1234

Ahoj mám 12 a krámy som ešte nedostala. Prosím poraďte mi ako dostať prvé krámy. Prosím odpíšte. Čo najskôr. Prosím!

shayleen

Kam sa tak ponahlas? Nechaj to na matku prírodu nech sa ona rozhodne kedy ju dostaneš. Buď rada že ju ešte nemáš vložky a občky nie sú lacná vec každý mesiac

Simonka1234

Ahoj mám 12 rokov. Ešte som to nedostala. Prosím pomôžte mi ako ju dostať. Niektorý hovoria že pomáhajú tabletky s vitamínom C . A niekto že 100 brušákov a potom si podbruško umyť teplou vodou. Tak mi momôžte. Prosím odpíšte.

Meno Nepotre

Ahojte :D idem na dovolenku ku vode a nemôžem sa tomu vyhnúť, no práve vtedy mi vychádzajú krámy...neviem čo mám robiť. Nechcem si dať tampón krámy mám ešte len pár mesiacov a bojím sa že si ho nesprávne nasadím. Čo mám robiť??? Môžem ísť do vody aj bez neho??? PROSÍM PORAĎTE MI...ĎAKUJEM

galadriel

Na urýchlenie nástupu menštruácie zaberajú zvýšené dávky vitamínu C, napr. v podobe tabletiek..
To, že vitamín C menštruáciu oddiaľuje, je skôr mýtus než pravda- ak to niekomu zabralo, išlo pravdepodobne o placebo.

Totižto vitamín C zvyšuje hladinu estrogénu v tele, a zároveň znižuje hladinu progesterónu, tehotenského hormónu. Pri znížení progesterónu dochádza spravidla ku menštruácii.
Po začatí brania zvýšených dávok vitamínu C by mala menštruácia nastúpiť do 2-3 dní.
(mám to odskúšané).