Otázky na RNG

RNG

Vseobecne cervene vina maju viac resveratrolu, ale nie je to vzdy pravda aj to zavisi od osetrovania hrozna. Viac na
www.powersupplements.com. Ja osobne pouzivam resveratrol z korenov cinskeho krika, vlastne sa jedna o transresveratrol,ucinnejsi ako resveratrol, tiez podobnu ale ucinnejsiu latku, lebo sa lepsie absorbuje a dlhsie zdrzi v tele, pterostilbene.
Najvyssia absorbcia resveratrolu nie je cez zaludok, ale priamo cez sliznicu z alkoholickeho roztoku resveratrolu. Preto dlhsie omielanie vina v ustach ti da znacne viac resveratrolu do krvi, nez len pitie vina
en.wikipedia.org

RNG

PF, diclofenac je nesteroidny protizapalovy prostriedok
en.wikipedia.org a definitivne ti moze pomoct na klb, hoci osobne neodporucam chemikalie, lebo maju skodlive postranne ucinku. Ale cez kozu sa ti prepasiruje asi primalo ma to, aby ti to poskodilo ladviny a pecen, co robia ustne brane pilulky tejto chemikalie s ovela vasou davkou.

RNG

Mamado, protizapalove mozes brat cely zivot, najma odporucam curcumin, co je dobre aj na zvysenie imunity a proti degeneraticnym zmenam v mozgu(tj proti alzheimnerovej chorobe ako prevencia)

RNG

mamadi, l-lysin su davaj cely cas, aby si si vybudovala dlhsie kolagenove vlakna v tele, spolu s vitaminom C.
Chaparal pouzivaj len pri priznaku viralneho utoku.
Ked chces pouzivat nieco antiviralne cely cas, tak je to vitamin C v davkach vyssich, nez odporucane 3 gramy, tiez selen zinok, monolaurin a colostrum .No a samozrejme probiotika, najma lactobacili ako rozne L.Bulgaricus.

RNG

Michaelka, ano, 35 kvapiek do litra vody a to je denna davka, Inac z toho mozes poizit trochu aj ako kvapky do nosa, oci a pripadne vyplachy

Lia84

pan RNG, dakujem za odpovede. Este by som sa rada opytala na cervene vino, rada si ho doprajem 1dcl k veceri, myslite, ze ma vplyv na kvasinky? A neviete nahodou, ktore druhy vina maju najviac resveratrolu? dakujem

mamado

RNG, prosím ťa o radu.

1. Opakovane sa mi robil herpes na ústach a v nose.
Prišiel mi L-lysin prášok a Chaparral.
Môžem si to dávať aj keď herpes momentálne nemám ?

2. Na zapálený pankreas som brala citricidal, oregánový olej, berberine, boswelia, curcumin.
Doberám curcumin. Ako dlho môžem tieto protizápalové produkty brať. Hlavne curcumin, neviem či si mám ešte objednať.
Enzýmy a kyseliny, vlákninu, probiotiká beriem pravidelne a budem, pokiaľ budem žiť.

Ďakujem moc.

Michaelka1605

RNG a je vôbec ten Citricidal účinný aj na: Streptokok beta haemol.? Takého som v tabuľke nenašla, ale pravdupovediac sa do toho vôbec nerozumiem, možno tam je napísaný, len v nejakom inom znení alebo čo...

PF2014

Chcel by som sa ťa spýtať na Flector EP náplasti, ortopéd mi to odporučil na kĺby alebo nejaké natiahnutia, účinná látka je diclofenacum epolaminum. Môže to nejako pomôcť podľa teba?