Otázky na RNG

Dazdovnik

Ahoj RNG. Pred tyzdnom som bol na pohotovosti po tom co sa mi spravilo zle po niekolko hodinovom sedenim za pc, prevazne som sa ucil. Dal som si okolo 4 rano cigaretu (normalne nefajcim) s tym ze som bol dost unaveny. Najprv som citil ako keby mi zacalo trpnut cele telo, potom som mal stav ako keby mam odpadnut a nakoniec to vyvrcholi busenim srdca.

V nemocnici mi predpisali magenzium a spravili ekg. Povedali ze to bolo zo stresu, lenze ja som vobec neni ten typ osoby ktory by sa stresoval. Na druhy den som mal podobne stavy zhruba 5 hodin vkuse, ale ovela slabsie, cca tak z 1/10. Proste ako keby som mal odpadnut. Potom to pomali prechadzalo.

Az vcera ked som vstal vecer na wc, prisiel som spet do postele a znova to zacalo ale v ovela mensiom meritku ako po prvy krat. Som mlady clovek, pravidelne cvicim, viac menej zdravo jem, pijem dost tekutin a mam nizky krvny tlak (95/60) ,momentalne je vsak velmi casto zvyseni v pokoji(~110/70). Co by som mal robit? Dakujem

redka

THE PUPILLARY REFLEX TEST

Materials needed: a flashlight.
To do this test, one shines a flashlight into one of the patient’s eyes. The light can be shined from the side so as cause minimum discomfort to the patient.
If the oxidation rate is fast (acute stage of stress), upon shining the flashlight, the pupil of the eye will constrict and remain constricted for at least 30 to 45 seconds.
If the oxidation rate is slow (exhaustion stage of stress), the pupil will constrict, but will then quickly dilate once again and remain dilated, or it may fluctuate between constricted and dilated.

A related sign seen upon physical examination is that some people have pupils that are always somewhat dilated. This is also a possible sign of adrenal weakness or fatigue.
Zdroj drlwilson.com

Mne sa zrenica zuzi ale potom akoby pulzovala...

RNG

Nuz zrenickovy test je jeden z tych, ktorym mozes aj doma zistit vycerpanie. Normalne lekari meraju hladinu aldosteronu v krvi, ale tovnako dobre su aj tieto testy
ezinearticles.com
Tj ked si v tme, tak sa ti po case rozsiria zrenicky a ked si zasvietis do oci tak sa ti maju pomerne rychlo za par sekund(max 30) znacne uzatvorit.

redka

Sksala som zrenickovy test na adrenalnu unavu a podla toho mam problem... Ma takyto test nejaku "vypovednu hodnotu"? Priznaky mam uz roky... Zacala som patrat, najskor som klasicky zabludila ku kandide, parazitom, cez nedostaok nekajakuch latok v tele az nakoniec vidim ze asi tu bude pes zakopany na 90%... Zrenicka po zasvieteni do oka neostala rovnako velka ale pulzovala... To je podla testu priznak vycerpania nadobliciek.. Rng co na tento domaci test hovoria "tvoji" lekari?

redka

Pf2014 ak by si este mal zaujem o ten vitamin D3 10 000 IU tak sa mi ozvi... ide o to, ze som si to teraz naordinovala tak, ze beriem jednu tabletu kazdy treti den a ked to tak pocitam, vyjde mi to 360 tbl balenie asi na sto rokov :D a bojim sa aby som to stihla vyuzit do konca zaruky :)))...

RNG

Nickname, neviem ti to jednoduchsie vysvetlit. Ale risperdal je utlmujuca/ukludnujuca medicina, v mojom slovniku "oblbovak", ktora ma hromadu skodlivych postrannych ucinkpov, pozri na
www.drugs.com
Ak potrebujes lepsi spanok, pouzivaj melatonin, ak sa potrebujes len ukludnit, pouzivaj L-theanine
Oba su to neskodne ale ucinne doplnky.

Nickname81

Dakujem pekne za rady ale veľa vyrazom nerozumiem,mam len 18 takže mi to je trosku cudzie,totiž ja beriem pred spaním rispen (1mg pol tablety) keby mi to trosku laicky napises že co si Mam zaobstarať:)

RNG

PF, OK. Ja osobne nie som az na tolko zvedavy a konzervativne si rozne doplnujem, podla nazorov lekarov, co poznam z periodik uz dlhe roky.

RNG

Mickname, rozne priciny su na depersonalizaciu/derealizaciu. Ale vzdy je to spojene s nedostatkom nejakych neurotransmiterov alebo zamorenim. Takze odmoruj sa(enzymy absorbenty chelacia)a skus pbrat niektore prirodne antidepresiva, vo menia hladiny neurotransmiterov(5-HTP, extract so st johns wort, (davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu), pomaha aj DHA a EPA, tiez lecitin, niektore antioxidanty(vinpocetine, huperzine gingkolidy) atd.
Nezabudaj na vitaminy C E D-3 a K-2, pripadne aj transdermalne dodavany horcik/magnesium a bor(borax alebo kyselina borita, davka 1 lyzicka 1% roztoku boraxu alebo kyseliny boritej)

RNG

Gabi som rad, ze aj ini zacinaju pouzivat taku cukrovo-olejovu pastu s citricidalom na zrychlenie hojenia a proti zapaleniu ran, ci vyraziek.
Napad na taku pastu vysiel od Dr Whittakera, co pouzival cisty cukor na hojenie bercovych vredov, druhi zase pouzivali kokosak na vyzivu podkozneho vaziva, a ja som to skombinoval s pridavkom citricidalu, co je vyborny konzervacny prostriedok ako aj silne antimikropbialna latka.