Otázky na RNG

RNG

Numbius, candidu si kazdy vypestuje sam tym ze je privela curov a vyeobkov z jemnych muk a nedostatok mikrovlaknin. Takze ti neradim sa vratit k predoslemu strevovaniu a aspon obmedzit jemne muky a cukry a pridat do diety mikrovlakniny kazdodenne a a obcas si nasadit probiotika.
To nakoniec dnes radim kazdemu...

RNG

Anonym, ani jedno zo spomenutych ti nemohlo zvysit zelezo v peceni alebo v krvi.
Pouzi protokol dr Berksona, snad so zvysenym zlcotokom, sa daco z toho zeleza dostane von. Samozrejme s tym musis pouzivat aj mikrovlakniny.
Zelezo z tela sa da odstranit phlebotomiou, tj pustanim krvi alebo chelaciou, ktorej dam rozhodne prednost pred phlebotomiou. Chelacia napr EDTA(1 gram RANO) musi byt sprevadzana remineralizaciou, tj brat mineraly na kosti s vitaminmi D-3 a K-2 VECER.
Lebo chelacia odstranuje vsetky mineraly, nie len zelezo, ale aj mnohe skodlive tazke kovy, hlinnik, kalcium aj magnezium.
Takze calcium magnezium a rozne stopove potrebne na kosti s musis doplnit v inom case.
www.irondisorders.org

numbius

zdravim RNG:

tak ukoncil som 2tyzdnovu anti-candida kuru. musim povedat ze mastna pokozka na tvari dost ustupila ale urcite to bude aj stravou, rovnako zmizla supajuca sa pokozka v okoli nosa ale obcas sa objavi to lupanie pokozky v oblasti ust a brady... svrbenie intimnych partii tiez ustupilo.
- mam otazocku mozem sa opat stravovat obcas "nezdravo" (sachardiy a cukry) samozrejme rozumne opat candide nepomohol... ?
- na zaver ma zmysel brat probitika a kokos. olej mimo diety+ a tiez dobranie citricidal-u ?
dakujem za napomocne rady

majus1463

RNG,poprosim o radu...mohol by mi KURKUMIN sposobit zvysenie zeleza v krvi?mozno som kurkumu uzivala privela-styri tabl.denne koli artritide,velmi mi robil dobre...ale znova sa mi zysilo zelezo,a uz aj pecenove testy su dost zle. uzivam este extrat olivovych listov,a oregano,oboje v kvapkach -co z toho mi moze skodit?zeleny jacmen som tiez prestala brat. a co poradis ,ako si pomoc
t prirodnou cestou, dakujem

RNG

Tonia, neviem sice, co ti presne je, ale podozrievam "hustu" krv,(tj vysoke INR) na co potrebujes riedit krv bezpecne, tj brat serrepptazu alebo nattokinazu.
Dalsia moznost je oslabene travenie co je vec kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.Z toho je oslabena imunita, neschopnost sa regenerovat, nedostatok energie, pripadne aj tetania, tj krce v svaloch.
Dalsia moznost je znizena viralna imunita, na co sa pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom herpes ako na to, tj co brat na zvysenie viralnej imunity. Virusy zvyknu napadat nielen kozu a vystelky organov, ale aj nervove obaly/myelin a tak sposobovat velke bolesti.
Na vyhojenei a regeneraciu myelinu pomaha brat DHA, 1 az 1.5 gramov denne. najdes ho napr v calamarine oleji(najma triglyceridy), alebo v velmi ucinnej forme fosfolipidov v krill oleji
To sumenie v usiach, tinitus, verigo a vestibularny syndrom su nasledky infekcii, ktore sa ti dostali s hlienami cez Eustachovu trubicu do ucha.Na to si pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom infekcia ako potlacit infekcie, co sa nam v prvom rade v kvapockovej infekcii dostanu zo vzduchu najprv do prinosnych dutin, kde sa nedaju nicim branym ustne vytlct, a drzia sa tam aj dlhe mesiace, na to treba kvapky, odporucam roztok citricidalu v teplom kokosovom oleji( do 30 ml kokosaku das 2 kvapky citricidalu profesional formula), kvapkat 3 x denne do nosa v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Na odhlienenie je dobre brat NAC(2 x 600 az 1200 mg) alebo este lepsie serrapeptazu (3 x 120 000 IU) a na potlacenie mikrobov zijucich v hlienoch a z hlienov, ktore su aj v strednom uchu, kde sposobuju zapaly a tinitus, vertigo a vestibularny syndrom. na to treba brat okrem odhlienovacov aj oreganovy olej, ktory je na ten typ mikrobov velmi ucinny. Odporucam, davku 3 x 200 mg carvacrolu, co najdes napr v produktre firmy NOW, oregano oil, caps, kde v kazdej 180 mg entericky pokrytej kapsuli mas zarucene 100 mg carvacrolu minimalne.
Kedze odporucam len neskodne doplnky mozes to vsetko pre istotu brat naraz, cim adresujes asi vsetky mozne priciny tvojho stavu.
A mozes to napravit aj bez toho, aby sa lekari dohodli konecne , co ti to vsetko sposobuje
Problem je, ze oni hladaju jedinu pricinu a moze to byt kombinacia vsetkych uvedenych, co aj tak vobec nevedia liekami napravit.

RNG

Redbatica, povodny wobenzyme obsahoval len 200 mg pancreatinu na tabletku. Novy Wobenzyme N je podstatne silnejsi ale aj tak je v doplnku firmy napr Solgar ovela viac pancreatinu na tabletu( ekvivalent 3 gramy, entericky pokryty) a za zlomok ceny Wobenzymu.
Wobenzyme bol ale davnejsie schvaleny ako liek, takze ho lekari poznaju, ale enzymy ako potravinove doplnky nepoznaju vobec, kedze to sa na skolach neucia.
A odporucaju samozrejme len to, co poznaju, cest vzacnym vynimkam.

Tonia

Zaciatkom aprila ma zacala velmi boliet noha pod lavym kolenom a zle sa mi dychalo tak som zamierila do nemocnice na A&E, v Londyne kde zijem. Zacali ma vysetrovat na trombozu a emboliu, kedze som mala neskutocne bolesti hrudnika. Vysledky boli negativne a tak ma nechali na kardiologickom oddeleni na pozorovanie. Na druhy den rano mi bola urobena angiografia s vysledkom velmi maly plag na jednej arterii a diagnostikovali mi prinzmetalovu anginu co znamena krce v koronarnych cievach. Dali mi silne tabletky 240mg Diltiazem, 40mg Atorvastatin, Isosorbin, Aspirin a v pripade bolesti som si mala striekat nitroglycerinovy sprej pod jazyk. Bolo mi vysvetlene, ze to je prevencia proti infarktu. A prave v tomto bode sa zacalo moje utrpenie. Kazdy den som volala sanitku pre neskutocne bolesti na hrudi, sprej nepomahal, zavraty, pocit slabosti. Menili mi tabletky, zvysovali dozy a ja som zacala mat pocit, ze asi to vsetko sposobuje to, ze tieto tabletky vobec nepotrebujem. Uz som nemohla ani chodit, ked som sa rozhodla, ze ich vsetky prestanem brat. Neskutocne ma zacali boliet nohy, krce v celom tele, v chrbtici som citila elekricke soky, palenie, svrbenie celeho tela, zacalo mi strasne piskat v usiach a sumiet v hlave a velka bolest svalov, usi som sa nemohla ani dotknut. Navstivila som sukromnych doktorov, ktori nic konkretne nenasli. Neurolog mi urobil MG mozgu a krcnej chrbtice, vymenil 3 krat tabletky na neuropaticku bolest, pretoze na kazde som mala tie najhorsie vedlajsie ucinky. Reumatolog povedal, ze asi to bude kostochondritida a po MR a lumbalnej casti chrbtice, ze mam len mierne vysunutu platnicku L4-L5 primerane mojmu veku.Zaver na reumatologii bol fibromyalgia. Na gastroskopii bolo vsetko v poriadku a na urologii maly 2-3mm ladvinovy kamen nic neblokoval. Schudla som priblizne 12 kg a uplne som zmenila stravu. Na Slovensku mi zistili helicobaktera, ktory som si uz preliecila, sono srdca bolo v poriadku, krcne ok, neurologicke - tetania, zubny chirurg- opotrebovanie celustneho klbu, ocne ok, alergolog ok. Doktori sa zhodli na tom , ze bolest svalov a krce mohli sposobit statiny. Momentalne bolesti noh ustupili.
V hlave mi vsak neustale sumi a duni a v usiach piska, mam neustale vertigo,rozmazane videnie, niekedy sa neviem ani udrzat na nohach, mam nizky krvny tlak, tlak v hlave, tazke cele telo, tlaci mi hlavu k zemi, niekedy sa akoby necitim z vnutra, som schopna nieco urobit len v prvej polovici dna, pali ma telo, mam hrozne bolesti celej chrbtice, palenie, mavam casto zimnicu, teplotu tak 37-37.3, problem s dychanim. RNG, prosim Ta, pomoz mi.

redka

Len sa chcem uistit ci som spravne pochopila tvoju odpoved v inej teme. Ak chcem dosiahnut efekt wobenzymu, ktoreho sa denne berie x tabliet niekolko tyzdnov ci mesiacov, staci mi brat solgar pancreatin 2x2 tablety denne a staci mi na ten efekt vybrat jedno 100 tabletove balenie toho pancreatinu?

RNG

Tinna7, do jednej tablety sa nezmestia vsetky odporucane doplnky, takze zabudni na take jednotabletkove zazraky. Naviac niektore mineraly treba brat osobitne, a nie spolu, lebo sa ich vstrebavanie zaroven potlaca.

tinna7

Ahoj RNG. Aký máš názor na branie vitamínom a minerálov spolu, v jednej tablete? Sú všetky strebateľné? Alebo je vhodnejšie ich brať samostatne? Ďakujem