Otázky na RNG

RNG

Orol, je to sice stara lieciva rastlina, ale moje lekarske zdroje ju extra neodporucaju, snad este zvonka, ale menej zvnutra. Obasahuje totiz aj neziaduce latky a pokial ich nevyberies tak riskujes.
Jedovate latky v koreni a mozna aj ine sa odplavia , ked koren vymocis vo vode. Taketo korene sa pouzivali v case hladu dokonca ako jedlo.

RNG

nick kazdemu radim mat v zasobe niekolko antimimrobialnyc, napr ako extrakt z olivovych lisov, citricidal, oreganovy olej, chaparal, zinok jod selen...
V pripade nakaz totiz je dobre co najskor zakrocit a nevyckavat, kym sa z maleho problemu vyvinie zavazny.

orol

RNG
este „specialna otazka“ a poprosim Ťa o nazor, radu
-ma vyznam urobit z plodov Rosa canina susenych resp. cerstvych tinkturu pre vnutorne pouzitie ? Co sa stane s vitaminom C, ked budem plody luhovat v liehu povedzme 60% ?
-P.s- ide mi o vitamin C, ci sa v liehu vyluhuje a ostane v tinkture, alebo znici

Alex15

RNG podla teba možu kvapky jodidu draselneho a sodneho pomocť pri sklovcovych zakaloch pri dlhodobom použivani? Viem, že ty odporučaš ine, ale toto je ovela dostupnejšie a preto by som chcel vedieť tvoj nazor na konkretne tieto kvapky. Vdaka.

doesntmatter

Pan RNG mozem poprosit o to aby ste ma kontaktovali na e-mail: dragonchiko@gmail.com ?
Mam par osobnych otazok ohladom imunity, dakujem :)

orol

Zdravim RNG

poprosim Ťa o názor na Polygonatum multiflorum (L.)
-V neskorej jeseni chcem urobit tinkturu z korena a vnutorne ju uzivat. Koren najprv vysusit a tak zaliat liehom, alebo len cerstvy koren zaliat liehom ? -Stracaju sa susenim korena „jedovate“ latky obsiahnute v koreni? Je vobec vnutorne uzivanie tinktury bezpecne?

P.s- inak nie je to nahodou bylina tiez vhodna pre Teba ? Ked urobim tinkturu, mozem ti cast poslat. P.s- dakujem aj za predosle nazory, rady.

RNG

A mas strach, tak si pre istotu co najskor glgni koloidnej striebornej vody, skor nez sa ti obsah zaludka dostane do criev.Lebo tam je to uz problematickejsie vynicit.