Otázky na RNG

perla1

Ahoj RNG, moj muz pozeral dokument kde nejaky vedec rozpraval ze omega ale neviem ktore ci 3 alebo 6 alebo 9, u muzov sposobuje rakovinu prostaty, teda ze muzi by sa mali tymto omega kyselinam vyhybat? Vies nieco o tom,alebo ktore omega mame dost a ktore doplnit?
Odporucas Pancreatin, silny enzym, ale je to vyrobene z prasata, preto ma zaujima ci je aj nejaka alternativa z prirody???
A ci odporucas Zeleny il ako detox, na zbavenie sa odpadov z tela, tiez ze to posobi antiviroticky, je to dobre sem tam uzivat? Dakujem

andula1

RNG ale co najdem z enterickych kapsul to su niektore probiotika a enzymy, bezne vitaminy A,C,D3, E, magnezium,vapnik, ci spirulina, tie nie su v enterickych kapsuliach,nenasla som take,treba iba take hladat alebo tieto tymto vitaminom a mineralom to nevadi? A Magnerot je dobry zdroj magnezia?

RNG

Alex, je to podla potreby. Pri rakovinach treba telo odmorit co najskor, tak treba megadavky.
Len tak bezne, udrzobne, staci brat tie davky len z casu na cas.

RNG

andula 8, vsetky doplnky, ktore moze kyselina v zaludku znicit maju byt v enzerickych kapsuliach. Tiez take, co mozu drazdit zaludok, ako napr vacsie davky oreganoveho oleja.
Ester C je umelo vyrobena velka molekula z askorbatov vapenatych, dovod je aby zostala v tele ovela dlhsie, ako kyselina askorbova, ktora vypadne cez ladviny asi za 1/2 hodiny.
Acerola obsahuje len kyselinu askorbovu, tj jej ucinok na hladinu vitaminu C v krvi je velmi kratkodobym pre znacne kratky polcas zivota askorbovej kyseliny v krvi.
Kyselina askorbova, ci uz prirodna alebo bioidenticka laboratorne vyrobena(cez enzymaticke procesy z cukru) ma vybornu vstrebatelnot, tj ziadne 5%, to je loz.
Totiz znacna cast sa vylucije v moci, tj sa musela absorbovat v crevach do krvi. A vylucovasnie v moci je rovnake, ci je prirodna z ovoci, alebo ako doplnok vyrobena. Na to su snad uz tisice roznych vyskumnych sprav.
Ale samozrejme, kedze vitamin C je konkurencia farmaceutikam, tak na internete najdes aj hromadu ociernujucich lzi preti nemu.
Najma proti vysoko ucinnym megadavkam, ale aj ine, ako tato o "prirodnom vitamine z ovoci"

RNG

andula , ja nie som administratorom toho fora, adresuj otazku na administratora. Stranka ma zmenene meno, rng.jecool.net a neviem , ci nema nejakle problemy. Ja som zatial okrem problemu s registraciou, co sa vyriesilo s tym problem nemal

kabel

2.3.8. Externé odkazy, resp. Odkazované stránky sú mimo kontroly Prevádzkovateľa. Prevádzkovateľ nezodpovedá za informácie, obsah, produkty a pod. umiestnené na týchto stránkach a rovnako nezodpovedá za prípadné škody a ujmy na základe prístupu k týmto Odkazovým stránkam. Z uvedeného dôvodu, ak Záujemca použije Odkazované stránky, alebo sa spoľahne na obsah týchto Odkazovaných stránok, je to na jeho vlastné riziko.

RNG

Anonym, potravinove doplnky pustia lekarske komisie na volny trh len ked urcia, ze nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Samozrejme, kedze je to konkurencia farmacie, tato sa brani rozsirovanim lzivych sprav proti doplnkom.
Astma je z pravide;lnych zapalov hornycn dychacich ciest, ktore maju obvykle povod v kvapockovej infekcii, ktora sa moze zdrzovat v prinosnych dutinach aj roky a odtial znova a znova nakazovat s hlienami mandle, hrsdlo priesdusky pluca a dokonca sa dostava pri spanku v oeze aj do vstrwedneho ucha. Dlhodobo v strednom uchu poskodi nielen slucj, ale aj rovnovahu( vestibularny symdrom, vertigo, tinitus)

Odhlienovase ako serrapaptaza a, NAV tiez oreganovy olej, mozu situuaciu v strednom uchu na[pravit. Je to ale bohj na dlhy cas, lebo, stredne ucho je velmi tazko dostupne pre ustne brane prostriedky
Odporucam ako kazdemu brat mikrovlakniny a probiotika, lebo tie urobia pre nasu imunitu daleko najviac.
Osteoporoza ma casto dovod hormonalny, kde v prechode a po prechode ma zena zle hospodarenie s mineralmi. Odporucam brat yam, kde davka diosgeninu v nom ma byt 200 mg denne.

Na osteoporozu docvasne pomoze brast doplnky mineralov a samozrejme vitaminy D-3 a K-2, ktore su nevyhnutne na absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti.

V mojom veku(tj ako tvoja mama) ma uz mnoho starsich ludi oslabene travenie a musi si doplnat kyseliny a enzymy, inac ma paly, hnacky a, podobne.

Alex15

RNG napadla ma ešte jedna vec. Enzymy na čistenie tela je lepšie brať dlšhie v menšich davkach alebo kratšie vo vačšich davkach? Aky je tvoj nazor?

andula1

Citam RNG ze odporucas entericke kapsule, to preto aby zaludocna kyselina neznicila obsah kapsule? Pri ktorych liecivach sa mam zamerat aby bol povrch entericky? Zatial co som sa docitala tak probiotika a enzymy, treba aj pri inych vitaminoch alebo liecivach?
Potom odporucas ester C s bioflav. je to lepsie vyuzitelne ako C vitamin ziskany z Aceroly alebo citrusov. Je ester C nejak chemicky upravovany? Citala som clanok kde uvadzaju ze organicke vitaminy zo sipok a podobme maju vstrebatelnost-vyuzitelnost 90% kde synteticke C alebo vitaminy maju okolo 5%?! Tak rozmyslam ze klasicke vitaminy asi treba nahradit tymi vytazkami z ovocia a zeleniny.
A natrafila som na Magnerot, je to lepsie ako klasicke magnezium? Dakujem